Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Zayıflama Hapları Ve Zararları

Zayıflama Hapları Ve Zararları

Zayıflama Hapları Neden Kullanılır?

Zayıflama haplarının kullanım sebepleri hızlı şekilde kilo vermeyi sağlayan vücuttaki kas ve yağ oranlarını çok hızlı değiştirebilmesidir. Zayıflama hapı kullanma sebebi eş, dost, akraba veya başka bir yerden duyulup alan kişilerin aslında vücuduna çok zarar veren ama birden kilo vermek için kullanılan haplardır.

Aslında dengesiz ve çabuk bir şekilde kilo vermeniz ne kadar iyi bilmiyorum ancak bunu durup bir düşünmenizde fayda var. Çünkü zayıflama hapları insan vücudunun metabolizmasını inanılmaz şekilde değiştiriyor. Birçok kişinin ölümüne neden olan durumda tam olarak budur.

Zayıflama Hapları Ve Zararları

Birkaç yıldır hayatımıza giren ve ilk zamanlar çok büyük bir kesimin yöneldiği zayıflama hapları ve zayıflama haplarının zararlarını anlatacağız. Zayıflama ilaçlarının kullanımı ölümle sonuçlandığını söylediğimizde, buna şaşıranlar olacağını düşünmüyoruz. Son zamanlarda duyulan ölüm haberleri ile zayıflama haplarının zararı kanıtlanmış oldu.

Tarım Bakanlığından alınan onaylar ne kadar geçerli?
Zayıflama haplarının yüzde doksanı Tarım Bakanlığından onay almaktadır. Sağlık bakanlığından onay alınmadığından içerikleri çok bilinmemektedir. Özellikle metobolizmayı hızlandırıcı etkileri vardır. Bu tarz içerikler kalp, tansiyon, çarpıntı yapabilir. Zayıflama hapları içeriklerindeki kimyasallar sayesinde, bağırsakları çalıştırırken aynı zamanda vücudun anlamadan birtakım vitamin değerlerinin eksilmesine yol açarlar. Bu sebeple birçok hastalığın başlamasına sebep olabilirler. Hormonel sistemi bozabilen içeriklerde mevcuttur. Bilinçsizce kullanılan bu zayıflama haplarının zararları arasında belli başlı ana rahatsızlıklar bunlardır.

Zayıflama hapları öldürür mü ?

Zayıflama haplarının zararlarının ölüme kadar yol açabilmelerindeki en büyük etken maddelerden en son tespit edileni, “Sibutramin’dir”. Sibutramin kilo vermek için desteklenen ve obezite tedavisinde kullanılan bir ilaçtır. Tek başına bile kalp hızı ve tansiyonu inanılmaz etkilerken, bu maddeyi farklı maddeler ile birleştirerek zayıflama hapı adı altında satışa sunulması cinayettir diyebiliriz.

Piyasadaki zayıflama haplarının tamamına yakını Sağlık Bakanlığınca yapılan çalışmalar sonucunda toplatılıyor. Tüm bu ilaçlardan sadece bir tanesinin ruhsatı olduğunuda Sağlık Bakanlığı tarafından açıklanmıştır. Kesinlikle kullanmadan önce uzman bir doktordan onay alınmalıdır.

Çünkü tüm bu ürünler hiçbir diyetisyen ve beslenme uzmanı tarafından kesinlikle önerilmemektedir. Sağlığımız canımızdır. Daha sağlıklı ve kontrollü zayıflama yöntemlerine yönelerek vücudumuza gereken önemi göstermeliyiz.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ