Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Yüz Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

Yüz sıkılaştırıcı maske tarifleri

Yüz sıkılaştırıcı bir çok yöntem vardır. Bu yöntemler çoğu zaman cerrahi operasyonlar gerektirir. Bu operasyonlar çoğu kişinin c  ildinde önemli ölçüler de problemler de oluşturabilir. Bunun için özellikle de günümüz de kadınlar doğal ürünlere yönlenmiştir.  Bu yöntemler kişilerin ciltlerine zarar vermediği gibi birçok kişi için de oldukça önemli ölçüler de fayda vermektedir. Cerrahi işlemler cildin diğer bölgelerine zarar verebilir ve bu işlemler için kişiler önemli ölçüler de harcamalar yapabilirler, bunun yerine doğal bitki, meyve ve sebzeler ile daha az maliyet ile daha güzel ciltlere sahip olabilir kişiler.

Yüz sıkılaştıran maske

Yüz sıkılaştırmanın en etkili yöntemi yoğurt maskesidir. Maskenin tarifi ise;

  • Bir su bardağı yoğurt
  • Bir yemek kaşığı zeytin yağı
  • Bir yemek kaşığı toz zencefil
  • Bir tatlı kaşığı kırmızı toz biber

Maskenin karışımı ise oldukça kolaydır. Tüm malzemeler bir kabın içersine alınarak iyice karıştırılır. Bu karışım haftada üç gün yatmadan önce cilde uygulanır. Bu karışım sayesin de bir çok kadın ve erkek oldukları yaşatan daha genç göstereceklerdir. Yine bunun yanında kişiler yüz sıkılaştırıcı olarak doğal kozmetik ürünlerinden de yardım alabilirler.  Fakat kullanılacak kozmetik ürünleri kesinlikle devletin ilgili bakanlıklarınca denetimli olmalı ve devletin gerekli bakanlıklarınca onaylı ürünler olmalıdır. ancak bu şekil de olan ürünler cilde zarar vermez aksine cildi oldukça sıkılaştıran önemli detaylardandır.

Daha gergin ve genç bir yüz için lahana maskesi

Lahana dolgunlaştırıcı özelliği olarak oldukça fazla kullanılan doğal ürünler arasında yer alır. Küçük göğüslere sahip olan kadınlar cerrahi bir işlemden kaçınırlar ve bunun yerine lahana lapası işlemini göğüslerine uygulamaktadırlar. Yine lahana haşlamasını yüze ve gerginlik gerektiren diğer bölgelere uygulandığı takdirde oldukça fazla işe yarar. Kişiler doğal lahanaları haşlayarak ılık bir şekil de yüzlerin de yaklaşık on beş dakika beklettikleri sürece yüz daha sıkı ve daha canlı bir hale gelecektir. Lahana yağı ise fazla derinin daha sıkılaşmasını da sağlayacaktır ve sarkmaları son derece önleyecektir.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ