Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Yüz dolgunlaştırma yöntemleri

Yüz dolgunlaştırma yöntemleri

  Yüz dolgunlaştırma yöntemleri

Kişilerin yüzleri ve diğer cilt bölgeleri gün geçtikçe içeri doğru çekilir. Bu çekilmenin ardından küçük ya da büyük kırışıklıklar meydana gelir. Kırışıklığa sahip olan kimseler yaşarlarını belli ederler ve bu yaş almanın neticesi bir çok kişi için hoş olmamaktadır. Bunun için kişiler özellikle de bayanlar bir takım cerrahi operasyonlara baş vururlar. Bu operasyonlar da kişiler öncelikle iyi bir uzman hekimden yadım almalıdır. Merdiven altı ya da güzellik salonların da yaptırılan işlemlerin neticesi ve sonucu hiçte tatmin etmez kişileri aksine sağlık açısından problemler de üretebilir. Kişiler yüz dolgunlaştırma ve gençleştirme operasyonlarını yaptırmadan önce detaylı bir hastane ve detaylı bir şekilde uzman arayışı içersine girmelilerdir.

Yüz gerginleştirme yöntemi botoks

Günümüz de en sık bir şekil de yaptırılan cerrahi bir işlem olan botoksa oldukça yoğun bir şekil de başvururlar.  Botoks işlemi vücudun diğer bölgelerinden alınan yağların yüze enjekte edilmesi işlemidir.  Botoks yöntemin de sadece yüze başka bölgelerden alınan yağlar değil aynı zamanda da bir takım kimyasalların cildin kırışık olan bölgelerine uygulanması işlemi olarak ta yapılabilir.

Bunun yanın da diğer bir cerrahi işlem olan göz kapağı kaldırma işlemi de yüzü oldukça dolgun ve genç gösteren yöntemler arasındadır. Göz kapakları yer çekimin etkisi ile düşer. Göz kapakları düşen kişiler nerede ise olduklarından on yaş daha fazla yaşlı görünürler kişiler bunun için göz çevresi doldurma ve yine göz kapağı kaldırma işlemi uygulayabilirler.

Doğal Yöntemler İle Yüz dolgunlaştırma

Kişiler otuzlu yaşlarına geldikleri zaman göz çevrelerinde ve alın çevrelerinde bir takım kırışıklıklar meydana gelir. Tüm bu çizgiler belirginleşmeden önce önlem alınması gerekir. Bu önlem ise çoğu zaman doğal kozmetik ürünleri ile ya da doğal bitkisel ürünlerle yapılması daha doğru olacaktır.  Çok eskiden beri yapılan ve günümüzde botok etkisi yaratan en önemli doğal dolgunlaştırıcı ise kesinlikle bal mumudur. Bal mumu bir kabın içersine rendelenir. Rendelenen bal mumu zeytin yağı ile belmali usulü eritilerek cilde uygulanır. Deri  altına nüfuz eden madde dolguluk etkisi yaratır.

Bir Önceki Yazımız Olan Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ