Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir

Vajina Beyazlatma Yöntemleri Nelerdir

Vajina beyazlatma yöntemleri

Kadınlar yüz güzelliklerine oldukça fazla önem verirler. Peki kadınlar özel bölgelerine ne kadar önem veriler bunun için ne kadar çaba harcarlar. Kadınlar için özellikle vajina bölgesinin bakımlı olması gerekir. Kadınların vulva olarak ta adlandırılan dış genital bölgelerinde belirli sebeplerden dolayı kararmalar meydana gelebilir. Bu kararmaların başlıca sebepleri ise; hamilelik, çeşitli cilt hastalıkları, bazı hormonsal bozukluklar, yaş ilerlemeleri, doğum kontrol yöntemleri ve doğum kontrol haplarıdır.

Bir diğer nedenleri ise kullanılan epilasyon aletleridir.  Kişilerde estetik olarak oldukça rahatsız bir görünüme neden olan vajinal kararmalar için bazı yöntemler de mevcuttur. Bu uygulamalardan en çok kullanılanı ise renk açıcı kremlerdir. Bu kremler vücudun diğer bölgelerin de genellikle işe yarar fakat genital bölgeler için oldukça yetersiz kalabilir. Bu gibi durumlarda kadınlar cerrahi destek alabilirler.

Lazer tedavisi

Lazer tedavisi güzellik ve diğer tüm sağlık alanların da oldukça yaygın olarak kullanılmaya başlanmıştır. Vajina beyazlatma da ana çözüm ve en etkili yöntem lazer uygulamasıdır. Diğer adıyla bleaching uygulamasıdır. Kadınlar lazer uygulamalarında istenilen sonuca ulaşabilmek için 5- 6 hafta aralıklar ile bir ya da iki kez lazer tedavisi görmeleri gerekir. Renk açılmak istenen bölgeye uygulanmakta olan lazer sırası ve lazer sonrası yüzeysel doku da hassasiyetler oluşmaktadır. Hasar gören deri kısım tamamen yok olunca yeni deri ortaya çıkar bu yeni derinin rengi daha açık ve daha beyaz olmaktadır.

Yeni gelen taze dokular sayesin de bölge daha canlı ve daha renk acık olarak görünür.  Lazer uygulaması genital bölge de iki farklı şekil de uygulanır.  Bu iki farklı uygulamadan bir tanesi doku derinliğine daha fazla etki eder. Bu uygulamam da yüzeyden 750 mikron etkisi fazla olanı lazer uygulamasıdır. Bu uygulama diğer lazer uygulamasına oranla hasarı daha fazla verir bu uygulama sayesin de belirgin deri kalitesi de artmış olacaktır.  Bölgede beyazlama olasılığı daha fazla olan işlem için mutlaka alanında uzman kimselerden destek alınmalıdır. İşlem öncesi ve işlem sonrası yapılacak işlemler aksatılmamalıdır.

Bir Önceki Yazımız Olan Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ