Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranı Nedir?

Tüp bebek tedavisi günümüzde artan radyasyon ve artan cinsel organ sorunları nedeni ile sıklıkla tercih edilen bir tedavi yöntemidir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişilerin sağlık sorunları nedeni ile bu duruma bir engeli var ise bu tür zamanlarda tüp bebek tedavisi ile çocuk sahibi olmak denenebilmektedir. Kesin bir tedavi yöntemi değilse de her gün gelişen teknoloji sayesinde gün geçtikçe daha fazla verim alınan bir tedavidir.

Tüp Bebek Tedavisinin Başarısız Olma İhtimali Var Mı

Tüp bebek uygulaması çeşitli sorunlar nedeni ile çocukları olmayan kişilerin çocuk sahibi olması için denenen yöntemlerden bir tanesidir. Her tedavi yönteminin başarılı olma ve başarısız olma ihtimali bulunmaktadır. Yüzde kaç olursa olsun hiçbir tedavi yöntemi hastalıklara kesin çözüm değildir. Bu nedenle de kişiler tüp bebek tedavisi için kesin bir sonuç beklememelidir. Tüp bebek tedavisi henüz hâlâ geliştirilmekte olan ve başarı düzeyi düşük olan tedavi yöntemlerinden bir tanesidir.

Tüp bebek tedavisi olan kişilerin sağlıklı bir gebelik yaşama ihtimali hamile kalma ihtimallerinden daha düşüktür. Tüp bebek tedavisi esnasında başarılı sonuç alan ve hamile kalan bayanlar çeşitli sorunla ile karşılaşmaktadır. Düşük yapmak da bu ihtimallerden biridir. Yani tüp bebek tedavisi gören herkes kesin sonuç alamayacağı için tüp bebek tedavisinin başarısız olma ihtimali de vardır.

Tüp Bebek Tedavisinin Başarı Oranı Nasıldır

Tüp bebek tedavisi uygulanmaya başlandığı yere göre farklı başarı oranları gösterebilmektedir. Bir klinik ve uzman doktor tarafından yapılan tüp bebek tedavisinin başarı oranı başka bir klinikte yapılan tedaviden daha düşük olabilmektedir. Yani tüp bebek tedavisi klinik ile de farklı oranlarda değişiklik gösterebilmektedir.

Tüp bebek tedavisinin başarı oranı anne adayı ve baba adayının geçirdikleri hastalıklara bağlı olarak da değişebilmektedir. Kalıtsal olan ve sonradan başlayan hastalıkların bu konuda etkisi büyüktü.

Tüp bebek tedavisinin başarı oranı kliniğe, anne ve baba adayının geçirdiği hastalıklara bağlı olarak değişse de ortalama olarak %30 ile %50 arasında değişiklik gösteren bir başarı yüzdesine sahiptir.

Bir Önceki Yazımız Olan Tüp Bebek Tedavisi ile Hamilelik Gerçekleştikten Sonra Ne Gibi Problemler Görülebilir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ