Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Romatizmaya İyi Gelen Bitkiler

Romatizmaya İyi Gelen Bitkiler

Hareket etmemizi sağlayan kaslar, kemikler, eklemler ve bu yapıları birbirine birleştiren eklemlerde kol, bacak, boyun ve gövdenin rahat hareket etmesine engel olur. Bazen eklemlerde şişme ve şekil bozukluklarına sebep olan bu hastalığa romatizma denilmektedir. Bu hastalık zamanla diğer organlarımızı da zedelemeye başlar ve ağrı, ateş, eklem tutulması, zayıflık, iç organların tutulması gibi belirtiler meydana gelir. Ancak mikropların sebep olduğu romatizma hastalığı aniden ortaya çıkabilir veya hızla gelişir.

Genellikle sabah saatlerinde görülen tutulmalarda hareketler bile etkilenebilir. Her pozisyonda dirsekler, omuzlar, kalçalar, dizler ve bilekler gibi diğer eklemlerde de yavaş yavaş gelişir. Romatizma pek çok insanda rastlanılan bir rahatsızlıktır. Bunun nedeni insanlar genelde bedenine yük bindirirler. Yaşlılık döneminde de acısını çekmeye mecbur kalırlar. Ayrıca rutubetli ve soğuk yerlerde görülme olasılığı daha fazladır. Yanı sıra psikolojik nedenler ve travmalar bu rahatsızlığın birincil etkenleridir. Bunun sonucunda da belli bitkileri düzenli olarak tüketilmesi hem vücuttaki mineral ve vitamin eksikliklerinin de giderilmesine yardımcı olur. Tedaviye destek amaçlı kullanılabilecek olan bitkiler ile hastaları ağrılar yönünden dindirilmesi için çok faydalıdır. Yani gençliğimizden itibaren vücudumuzun kıymetini bilmek gerekir. Biz vücudumuza ne kadar iyi bakarsak bizimle beraber o kadar uzun ve sağlıklı yaşayacaktır.

Romatizmaya İyi Gelen Bitkiler

Romatizmaya İyi Gelen Bitkiler; Bazı bitkilerin bu rahatsızlığa iyi geldiği ve şifalı bitkilerden tedavi etmenin doğal yöntemleri;

Melekotu; Melek otunda bulunan reçineler, iltihaplanmadan dolayı oluşan romatizmaya iyi gelir.

Kroton; Yapısında bulunan pektin maddesi ile organ eklemlerini sağlamlaştıran kroton özellikle romatizmaya iyi gelir.

Biberiye; Biberiye özellikle mikrop öldürücü ve iltihap sökücü etkisi nedeniyle iltihaplı romatizma oluşumuna karşı durur.

Akgünlük; Akgünlüğün içeriğinde bulunan uçucu yağ asitleri ile kemiklerin yoğunluğunu artırarak romatizma ağrılarına engel olur.

Kırmızı biber; İçeriğindeki capsaicin maddesinin ağrı giderici etkisi bulunduğundan romatizma ağrılarına çok etkilidir.

Hardal Tohumu; Ilık ve temiz bir bezle ağrıyan bölgeye sarıldığı zaman romatizma, siyatik, adale ve eklem ağrıları gibi ağrılara iyi gelmektedir.

Üzüm; Elma, ahududu, çilek, limon, domates, pırasa, soğan ve ahududu romatizma hastalığına iyi gelir.

Mine Çiçeği; Suyunun romatizma hastalığından oluşan baş, bel ve kalça ağrılarına iyi gelir.

 

 

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ