Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Pervin Bulgak Tarifleri

Pervin Bulgak Tarifleri

Pervin Bulgak Tarifleri

Pervin Bulgak ülke çapında bilinen en iyi güzellik uzmanlarından bir tanesidir. Kişilere ve özellikle bayanlara büyük önerilerde buluna Pervin Bulgak tarifleri ise oldukça yaygındır. Bu tarifler ile kişilerin ciltleri daha canlı ve daha bakımlı görünür.  Pervin Bulgak’tan siyah noktalar ve akneler için etkili maske tarifi ise;

  • İki tatlı kaşığı doğal kil. Bu kili eczanelerden bulabilirsiniz.
  • Bir tatlı kaşığı çiçek balı.
  • Bir tatlı kaşığı limon suyu kesinlikle limon sosu değil doğal limon suyu olmalıdır.
  • Bir tatlı kaşığı badem yağı ya da kestane yağı.

  • Bir miktar su bu suyun ayarı ise kişiler tarafından ayarlanmış olmalıdır. Bu tarifin yapılışı ise; tüm verilen bu malzemeler derin bir kabın içersinde iyice karıştırılıp uygun bir kıvama getirilmelidir. Karıştırma işlemi ise metal bir kaşık ile değil tahta kaşık ile yapılmalıdır.  Karışan ürünler kesinlikle uzun süre bekletilmemeli ve karıştırılma işleminden sonra direkt yüze uygulanmalıdır. Yarım saat ciltte  beklemenin ardından yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Akabinde cilde uygun nemlendiriciler ile cilt nemlendirilmelidir.

 

 

Cilt Gençleştiren Maske

Bu maske düzenli bir şekilde cilde uygulandığı zaman ciltte oluşan ufak kırışıklıklar da yok olacaktır.

Tarif için malzemeler:

  • Bir adet muz
  • İki çay kaşığı kudret narı özü
  • İki çay kaşığı doğal zeytin yağı

Tarifin yapılışı ise; tüm malzemeler yavaş bir şekilde karıştırılmalıdır. Karıştırma sırasında hız önemlidir yani tüm malzemeler oldukça hızlı bir şekilde özünü kaybetmeden karıştırılması gerekir. karışan tüm bu malzemeler yanşamayı önlemek istenilen bölgeye uygulanmalıdır. Bu karışım kesinlikle göz etrafına temas ettirilmemelidir. Kişilerin ciltleri hassas ise önce cildin bir bölümünde denenmesi gerekir. Akabinde on beş dakika kadar bölgede bekletilmelidir. On beş dakikanın ardından cilt iyice durulanmalı ve temiz bir havlu yardımı ile hafifçe cilt kurulanmalıdır. Gençleşmek ve cildinin genç kalmasını isteyen tüm herkes bu tarifleri uygulayabilir. Ciltte çıkan akne ve sivilceler tarifler düzenli bir şekilde uygulandığı takdirde lekeler tamamen geçecek ve cilt tonu da eşitlenmiş olacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ