Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Mideye Kelepçe Takmak

Mideye Kelepçe Takmak

Mideye kelepçe taktırmanın zararlımı olduğu konusunda araştırmalarımızda sona varmış bulunuyoruz. Mide küçültme ve Kelepçe taktırma ameliyatlarının hepsinin başarılı bir şekilde yapılması mümkün olmazken, ölümlerinde ortaya çıkması kaçınılmaz oluyor. Aslında ameliyatı gerçekleştiren doktorların bu konuda tecrübeli olması ölüm oranlarını %1lere kadar düşürürken, zayıflamak isteyenlerin ölüm korkusu konusunda nelere dikkat etmeleri alt kısımlarda yer almaktadır. Kelepçe taktıranların 10 – 15 bin TL gibi bir ücret ödemek zorunda oluyorlar. Neyse ki bu fiyat çoğu kişiyi ameliyat olmaktan caydırıyor.

Mideye kelepçe taktırmak zararlı mı?

Hastanın ameliyat sonrası verilen kurallara uymaması ile şişmanlama durumu ortaya çıkıyor ve mide kelepçesinin bir önemi kalmıyor. Zaten ameliyata girerken aileleri ile helalleşenlerde bu ameliyatın riskli olduğunu konusunda emin olduklarını gösteriyor.

Mide bandı yerleştirildikten sonra bulunduğu alandan hareket edebilir, erozyona uğrayabilir ve kayabilir. Bu durumlarda tekrar tıbbi bir müdahale ile ya yerine sabitlenir ya da çıkarılır. Takılan kelepçede akıntı oluşması sonucu ciddi ve ölümcül tehlikeler gerçekleşebilir. Mide spazmları geçirebilirsiniz. Midede reflü başlangıcına neden olabilir. Bu durum yemek borusu ve mide girişinin zedelenmesine sebep olur. Kelepçenin bağlandığı bölgede enfeksiyonlar oluşabilmektedir. Bu risklerin olma olasılığı düşüktür, fakat gerçekleri bilmek ve olabilecekler hakkında bilgi sahibi olmanız da önemlidir.

Bu tür operasyonlar başarısız olabilir ve tekrarlanması gerekebilir. Uygulanan kelepçenin vücut tarafından kabulü kişiden kişiye değişiklik gösterebilmektedir. İlk başlarda mide bulantısı, asit reflü, kabızlık, ishal gibi etkilerle karşılaşabilirsiniz. Eğer ameliyat sonrasında 4 saat ve daha fazla süren sancılarınız olursa mutlaka doktorunuzu bilgilendirin.

Kilo kaybınızın hızına ve miktarına göre bazı sorunlarla karılaşabilirsiniz. Safra taşı oluşumu bu sorunlardan bir tanesidir. Safra taşları içinde yeni bir cerrahi operasyon gerekebilmektedir. Aynı şekilde safra kesesi de tamamen alınabilmektedir. Size özgü gelişebilecek diğer etkilerle karşılaşırsanız cerrahınız ile iletişime geçiniz.

Karın fıtığı, göğüs ağrısı, akciğer çökmesi, aşırı su kaybı, kalp genişlemesi, midede yaralanma ve şişme, stoma tıkanıklığı, midenin gerilmesi ve cerrahi işlemin tekrarlanması gibi durumlar da mideye kelepçe takmanın zararları arasındadırlar.

Cerrahi müdahale her zaman için başka riskleri de beraberinde getirebilir.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ