Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Mide Küçültme Ameliyatı Zararlı mıdır?

Mide Küçültme Ameliyatı Zararlı mıdır?

İnsanların hayatlarını yıllar boyunca olumsuz yönde etkileyen yanlış beslenme hastalığıdır “obezite”.

Yanlış beslenme ve hareketsiz bir yaşam dışarıdan yiyip içtiğimiz bütün yiyeceklerin hepsi sizin yaşamınızın olumsuz yönlerinden bir tanesidir. Bu sebepten ötürü kilo veremeyen kişiler mide küçültme ameliyatı olarak obezite ile başa çıkmaya çalışmaktadır.

Mide Küçültme Ameliyatı Nedir?

Midenin bir kısmının alınarak ikiye katlamasına mide küçültme ameliyatı denmektedir. İnsan vücuduna yerleşen kilolar zaman geçtikçe kalıcı bir hal almaya başlamaktadır. Bünye kilo almaya müsait ise alınan kiloları geri vermede normal olarak çok zorlanacaksınız demektedir. Bu gibi durumlarda yağ aldırma operasyonları ya da mide küçültme operasyonları ile bu çözümden kurtulmanız mümkün. Mide küçültme ameliyatları uzman kişiler tarafından uygulanmaktadır. İlk başlangıçlarda zahmetli ve hayli bir yorucu durumdur. Zaman geçtikçe veremediğiniz kilolar toparlandıkça bu zahmetin güzel yanlarını kısa bir sürede görmeye başlarsınız. Bu şekilde mideniz küçülecek ve yediğiniz içtiğiniz şeyler yarıya düşecektir. Bu sayede veremediğiniz kiloları bu yöntem ile çok kolay bir şekilde verebileceksiniz. Mide küçültme ameliyatı çok fazla bir oranla olmasa da belli bir risk seviyesine sahiptir.

Tüp Mide Ameliyatının Zararları

Belli başlı riskler dışında ölümle sonuçlanan durumlarda meydana gelmektedir.

Tüp mide ameliyatından sonra görülebilen en ciddi komplikasyon midenin kalan kısmından karın boşluğuna sızma-kaçak olmasıdır. Ameliyatta midenin küçültülüp tüp haline getirilmesi için midenin sol kenarı boyunca yaklaşık olarak 25-30 cm’lik bir zımba hattı oluşturulur.

Çok fazla sayıda vitamin eksikliği görülmektedir.

Ameliyat sonra ciddi derecede iç kanama geçirebilmektedirler.

Eğer bu ameliyatı olmaya karar verdiğiniz vakit konuyla ilgili ayrıntılı bir şekilde araştırma yapmanız gerekmektedir. Ameliyatınızı gerçekleştirecek doktor ve ameliyat sonrası sizin hayati riskiniz için son derece önemli durumlardan bir tanesidir.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ