Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Mezoterapi Nedir Faydaları Nelerdir

Mezoterapi Nedir Faydaları Nelerdir

Mezoterapi Nedir?

Oldukça eski bir tedavi yöntemi olan Mezoterapinin geçmişi 1950’lili yıllara kadar dayanmaktadır. Tedavi yöntemi ilk olarak Fransa’da ortaya çıkmış olsa da çok kıas bir sürede dünya geneline yayılarak birçok farklı kurumda birçok farklı uzman tarafından birçok farklı hastalık ve şikayetlerde tercih edilmektedir. İlk çıktığı zamanlarda farklı amaçlarla kullanılıyor olsa da günümüzde en fazla estetik, kozmetik ve güzellik işlemlerinde tercih edilmekte olan bu tedavi oldukça popüler bir isme de sahip olmaktadır. Estetik amaçlı kullanılmakta olan bu tedavi yöntemi oldukça güvenli ve köklü bir tedavi yöntemi olmak ile birlikte kendini göstermiş olduğu etkiler ile birlikte kanıtlamıştır. Bu tedavi yönteminin tek bir uygulama yönteminin olmaması da tedavi yöntemini zenginleştirmekte olan bir diğer etkenler arasında yerini almaktadır.

Kişi sorunu olan bölgeleri için uzmanlara görünmekte ve uzmanlar tarafından işlemlerin detayları başarılı bir şekilde incelenebilmektedir. Mezoterapi tedavisi birçok farklı hastalıkta ve şikayette başarılı sonuca götürmekte olan bir tedavidir. Meoterapi işlemi sonrasında enjeksiyon yapılan bölgelerde geçici ezik ve çürüklerin olması muhtemeldir. Ancak tedavi sonrasında görünen başarı ile birlikte hastalar oldukça fazla sevinmekte ve bundan sonraki şikayetlerinde de bu tedavi yöntemini tercih edebilmektedir.  Mezoterapi tedavisinde uygulanmakta olunan ilaçların hiçbirisi dolaşıma karışmamaktadır. Dolaşıma karışmamakta olan bu tedavinin ilaçları haliyle hastaya uzun süreli rahatsızlıklar da vermemektedir.

Tedaviden sonuç almak için sadece iki ya da üç saat beklemeniz yeterli olabilecektir. Bunun haricinde haftalarca tedavi sonuç verecek diye beklemenize gerek yoktur. Mezoterapi tedavisi birkaç seans sürüyor olsa da tedavi başarılı bir şekilde size yardımcı olacaktır. Tedavinin başarılı bir şekilde sonuç verebilmesi birden fazla nedene bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Tedavinin başarılı bir şekilde devam edebilmesi için kişinin yaşı, cinsiyeti, kilosu, boyu, sağlık durumu, cilt durumu, cilt hassasiyeti gibi birçok farklı madde oldukça fazla önem arz edebilmektedir. Bu tüm detayları başarılı bir şekilde uygulayan ve bu tür maddelerde sorunu olmayan kişiler tedavide büyük ölçüde başarı yakalamakta ve başarılı bir şekilde tedavinin sonuçlarını alabilmektedir.

Tedavi sırasında kullanılan solüsyonların birçoğu, hastanın kendi vücut sıvılarından hazırlanmakta ve tekrar hastanın vücuduna enjekte edilmektedir. Bu nedenle kullanılacak maddelerin hastaya yan etki yapması oldukça zor hatta imkansız denilecek bir seviyede olmaktadır. Bu tedavi yöntemi hamilelerde, kanser hastalarında, dolaşım hastalarında ve hemofili hastalarında tercih edilmesi önerilmeyen hastalıklardan olmaktadır.

Mezoterapi Kimlere Yapılır?

Cildinde ve cildine bağlı olarak gelişen sorunları olan kişilere mezoterapi tedavisi uygulanması mümkün olmaktadır. Bunun haricinde kalan kişilere bu tedavilerin uygulanması mümkün olmamaktadır. Tedaviye uygun olup olmadığınız uzmanların görüşü ve incelemesi belirlese de sizlerin de cildinde sorun bulunuyorsa bir cilt uzmanı ile görüşmek işinizi kolaylaştıracaktır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Tedavi hastanın vücudunda bulunan sıvılar alınarak başlar ve sıvıların ilgili makinalarda hazırlanması ile devam eder. Makinalarda hazır hale gelen sıvılar cildin sorunlu olan bölgesine enjekte edilir ve tedavi uygulanır.

 

Mezoterapi Avantajları Nelerdir?

Mezoterapi tedavisinin oldukça fazla ve değişik avantajları bulunmaktadır. Bu avantajlardan birkaçını aşağıda listeleyecek olduğumuzda;

 • Saçları güçlendirir ve daha canlı bir görünüme kavuşmasını sağlar,
 • Cildi daha canlı ve lekesiz bir şekle sokar,
 • Kuru cildi yenileyerek daha nemli bir görünüme kavuşmasını sağlar,
 • Bir takım kırışıklıkları azaltmakta ve ortadan kaldırmayı sağlar,
 • Gözlatında oluşan kararmaları ve lekeleri ortadan kaldırır,
 • Selülit gibi istenmeyen görüntüleri ortadan kaldırarak özgüven artışını sağlar,
 • Hamilelik sonrasında oluşan çatlakların önüne geçer ve deriyi yeniler

Mezoterapi Tedavisi Kimlere Uygulanmaz?

 • Kalp yetmezliği ve buna bağlı olarak diğer kalp hastalıklarına sahip kişilere,
 • Diyabet hastası olan kişilere,
 • Hipertansiyon ya da hipotansiyon hastası olan kişilere,
 • Yeni ameliyat olan kişilere,
 • Yeni doğum yapan kişilere,
 • Bebek emziren ya da emzirecek olan kişilere,
 • Reşit olmayan kişilere ya da ailesinin rızasını almayan reşit olmayan kişilere,
 • Tedavinin tüm seanslarına gelemeyecek olan kişilere

Mezoterapi tedavisi uygulanmamaktadır. Yukarıda yazan maddelerden en az birisine sahipseniz bu tedavi size uygun olmayacaktır. Bu nedenle tedavinizi başarılı ve sorunsuz bir şekilde takip edebilmemiz için bu hastalıklara sahip olmadan uzmanlar ile görüşmeniz gerekmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan Cilt Bakım Önerileri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ