Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Koltuk Altı Terleme Önleme Yöntemleri

Koltuk Altı Terleme Önleme Yöntemleri

Aşırı Terleme Nedir?

Normal su atma oranlarından çok daha yüksek bir şekilde vücuttan su atılmasına ve bu atılan suyun kişiyi fazlasıyla rahatsız etmesine aşırı terleme ismi verilmektedir. Aşırı terleme görüldüğü zaman sadece vücudun belirli alanlarında değil tüm her yerinde görülebilmektedir. Başta koltuk altı ve yüz olmak üzere kasıklar, kollar, bacaklar, ayaklar, ense, boyun, göğüs, avuç içleri ve ter bezleri olan her türlü alanda aşırı terleme görülmesi mümkün olabilmektedir.

Bu nedenle aşırı terleme olduğuna inandığınız bir bölgenizde aşırı terleme nedenlerini araştırmalı ve bu aşırı terlemelere çözüm aramanız gerekmektedir. Buna ek olarak da aşırı terleme çözülmesi için bir uzmandan yardım almanız da oldukça iyi bir seçim olmuş olacaktır.

Terimizin İçerisinde Ne Var?

Bu sorunun cevabını birçok farklı yerde duymuş olabilirsiniz. Ter içerisinde bulunan tüm maddeler vücudumuza dışarıdan aldığımız ürünleri kapsamaktadır. Başta su ve tuz olmak üzere vücutta fazla olan her türlü madde terleme yolu ile dışarı atılakta ve vücudun iç dengesi yani hemostazisi sağlanmış olmaktadır.

Terleme Gerekli Midir?

Elbette, terleme ihtiyacı olmazsa olmazlarımız arasında bulunmaktadır. Çünkü kişi terlediği zaman vücudunun dengeye girdiğini bilmesi ve terlemeyi engelleyecek hareketlerden de kaçınması gerekmektedir. Bir insanın terlemesini engellemesi gibi bir işlem asla uygulanmamaktadır. Sadece aşırı terlemesi bulunan kişilere, bu aşırı terlemeyi azaltacak oranda işlemler uygulanmakta ve bu tedaviler sürdürülmektedir. Bunun haricinde herhangi bir tedavi ve işlem uygulanmamaktadır. Terleme oldukça normal bir işlem olduğu gibi terlemenin engellenmesi de bir o kadar anormal bir işlem olmaktadır. Kişi bulunduğu ortama, tükettiği sıvı ve gıda miktarına göre terleyebilmektedir. Buna ek olarak kişi egzersiz ve spor yaptığı zamanlarda ya da güneş altında uzun süre kaldığı zamanlarda vücudundan büyük oranda sıvı atması da oldukça normal bir durumdur.

Aşırı Terleme Neden Olur?

Normal terleme oranlarına göre oldukça yüksek bir orana sahip terleme seviyesinde olan kişilere aşırı terleme teşhisi koyulabilmektedir. Aşırı terleme birçok kişide görülen, görüldüğü zaman korkulmaması gereken ve hayati tehlikeye sokmayan bir durumdur. Kişiler keyfi olarak bu durumdan kurtulmak istediklerinde çeşitli yol ve yöntemler ile aşırı terlemelerin önüne geçilebilmektedir. Kişilerin aşırı terleyen bölgeleri incelenecek ve buna göre tedavi yöntemi de belirlenecektir. Aşırı terleme olan bölgelerde genel olarak normal ter bezlerine oranla daha fazla ter bezleri görülebilmekte ya da ter bezlerinin hormonal ya da fiziki sorunları olduğu düşünülmektedir. Bu sorun tam olarak saptandıktan sonra başarılı bir şekilde tedavi uygulanması mümkün olabilmektedir.

Aşırı Terleme Tedavisi Nedir?

Aşırı terleme tedavisinde; kişilerin dışarı atmış oldukları sıvı miktarlarının önüne geçilmektedir. Böylece kişiler aşırı terleme olarak adlandırmış oldukları yoğun sıvı atımlarının önüne geçebilmektedir. Bu oldukça önemli bir konu olmak ile birlikte; yoğun sıvı atımlarını da temsil edebilmektedir.

Aşırı terleme tedavileri arasında oldukça fazla ve geniş bir portföy bulunabilmektedir. Lazer tedavileri, radyo frekans tedavileri, cerrahi tedaviler ve buna ek olarak birçok farklı tedavi aşırı terleme şikayetlerinde tercih edilebilmektedir. Bu tedavi yöntemleri kişiye özel olarak belirlenmekte ve tercih edilebilmektedir.

Aşırı Terleme Nasıl Önlenir?

Aşırı terleme önlenmesi için yapılabilecek birka  ç işlem bulunmaktadır. Ancak kişinin aşırı terlemesini önlemek için kesin tedavi mutlaka bir uzman ile görüşmek ve uzman yardımı almak olacaktır. Uzman ile görüştüğünüz takdirde mevcut durumunuz değerlendirilecek ve gereken tedavi önerileri yapılacaktır. Aşırı tedaviyi engelleyecek krem ve geleneksel tedaviler olduğu gibi; buna ek olarak da cerrahi işlemler de yapılabilmektedir. Cerrahi işlemler fazla ter bezleri olan kişiler için geçerli olmaktadır. Ter bezleri fazla olan kişiler cerrahi yöntemlerle birlikte fazla olan ter bezlerinden başarılı bir şekide kurtulabilmektedir. Böylece aşırı terlemenin önüne geçilerek hiçbir sorun yaşanmadan fazla terlemenin önüne geçilebilmektedir .

Aşırı Terleme Tedavisinin Fiyatı Nedir?

Aşırı terleme sorununun tedavisi ile ilgili olarak oldukça fazla bilgiyi sizlere yukarıda aktardık. Aşırı terleme tedavisinin tek bir tedavi yöntemi olmadığını da sizlere aktarmıştık. Aşırı terleme ile ilgili olarak da birçok farklı konuda tedavi yapılabilmektedir. Fiyatlarda bu yapılacak olan tedavi yöntemine göre değişiklik gösterebilmektedir.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Cilt Bakım Önerileri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ