Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Kol Sarkmaları Nasıl Geçer?

Kol Sarkmaları Nasıl Geçer?

Kol sarkmaları özellikle kadınlar için estetik açısından can sıkıcı durumlardan biri olmaktadır. Hızlı ve sık kilo alıp veren, egzersiz yapmayan, kol kaslarını düzenli çalıştırmayan kadınlar için kol sarkması kaçınılmazdır. İşte burada devreye giren acil toparlama yöntemleri kısa sürede etkisini göstermeye başlar. Yaz aylarında göze batan ve çarpan sarkmaların giderilmesi için toparlayıcı unsurları devreye sokmak gerekiyor. Sizler de kol sarkmalarından şikayet ediyor ve neler yapılması konusunda araştırma yapıyorsanız, doğru yerde olduğunuzu belirtelim.

Kol Sarkmaları için Egzersiz

Öncelik olarak elastikiyet değerini kaybetmiş olan kolları toparlamak için doğru kasları çalıştıracak egzersizlerden yararlanmak gerekiyor. Kollarınızı dumbel yardımıyla her gün düzenli olarak çalıştırmalısınız. Günde 10 dakikanızı ayırarak sıkılaştırma işlemine başlayabilirsiniz. Kollarınızı arkaya doğru sıkıca uzatın. Ön ve arka kol kasları için oldukça ideal egzersiz arasındadır. Bu hareketler kol sarkmaları için egzersiz olarak ilk sırada yerini alır.

Yerçekimine ve elastikiyet kaybına karşı korunmaya ihtiyacı olan kol kaslarını artık toparlama sürecine girdiğinizi söyleyebiliriz. Esneklik kazandıran hareketlerden bir diğer ise ağırlıksız çalışmaktır. Kollarınızı yukarıya doğru bükün ve dirseklerden birleştirerek açıp kapatın. Bu hareket son derece etkili ve faydalıdır. Sadece kol sarkmalarını toparlamakla kalmayacak, aynı zamanda omuzların da gelişmesini sağlayacaksınız.

Kol Sarkmasına Bitkisel Çözüm

Kol sarkmaları için yapılacak doğru egzersizlerin yanı sıra destekleyici özelliklere sahip olan bitkiler de mevcuttur. Limon toparlayıcı ve destekleyici en değerli bitkisel kaynaklar arasındadır.

1 şişe maden suyu

1 adet limon

1 çay kaşığı limon yağı

1 tatlı kaşığı saf zeytinyağı

Öncelikle limonu kabuklarıyla birlikte doğrayın ve maden suyu ile birlikte kaynatın. Blendırdan geçirip püre haline getirin ve diğer malzemeleri karışıma ilave edin. Egzersiz sonrası kol altlarınıza masaj yaparak yukarıya doğru yedirin. Bu sayede kol sarkması bitkisel çözüm kaynağına ulaşmış olacaksınız.

Aynı şekilde suyla karıştırılmış kil sarkmalara karşı direnç gösterme gücünüzü artıracak en değerli kaynaklardan biridir. Tüm kolunuza yayın 30 dakika bekleyin. Kol sarkmaları için her gün düzenli bir şekilde kasları çalıştırıp elastikiyet özelliğini yeniden kazanmasını sağlayabilirsiniz.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Popo Kaldırmak için Neler Yapılır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ