Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Kaz Ayaklarına Ameliyatsız Çözüm

Kaz Ayaklarına Ameliyatsız Çözüm

Göz kenarları yani kaz ayakları cildin en çabuk kırışmaya müsait bölgelerinden biridir. Mimik ve jestlerin yoğun kullanımı, yanlış bakım ve ürünler, kimyasal kalıntılar ve çeşitli çevresel faktörler, bu oluşumun hızlanması için davetiye çıkarır. Özellikle 30′ lu yaşlarda belirgin olmaya başlayan ve düzenli bakımı yapılmadığı taktir de gittikçe derinleşen kaz ayaklarına bitkisel çözüm uygulamak son derece doğru bir destekleyici olacaktır. İlerleyen yaşa aldırmaksızın yerleşen ve gittikçe yayılma gösteren göz kenarı çizgilerine “dur” diyebilmek adına uygulanması gereken mucize yöntemleri sizleri paylaşıyoruz. Öncelikle evde ve son derece ekonomik olan destekleyiciler ile hücrelerin yenilenmesi, gerginleşmesi ve sıkılaşmaya başlaması mümkündür. Tabi sadece dışarıdan değil, içeriden de güçlü destekleyici kaynakları uygulamak göz kenarlarına gençlik armağan edecektir.

Kaz Ayaklarına Aloe Vera

Öncelikle hücre yenileyen en doğal kaynaklar arasında aloe vera bulunmaktadır. Evde kolayca yetiştirebileceğiniz çok cömert bir bitkidir. Göz kenarlarında bulunan kasların gerginleşmesinin yanı sıra, hücrelerini yenileme özelliğine sahiptir. Yetişmiş olan bitkinin içindeki jelden az miktarda alıp, kaz ayaklarının bulunduğu bölgeye yedirin. 30 dakika bekleyin ve bu bölgeyi bebe şampuanı ile yıkayın. Bilindiği gibi göz yakmayan bebe şampuanları yetişkinler için de en masum cilt koruyucu özelliklere sahip olan alternatifler arasındadır. Bu anlamda kaz ayaklarına bitkisel tedavi süreci başlamış olacak, sadece 10 gün gibi kısa bir sürede farklı hissetmeyen başlayacaksınız.

Kaz Ayakları için Doğal Tedavi

Cildin en temel ihtiyacı olan su, gün içinde 2 litre olmak üzere tüketilmelidir. Bu sayede içeriden destek vermeye başlamış olacaksınız. Diğer bir adım ise beslenme alışkanlıklarıdır. Yeşil yapraklı sebze ve meyve tüketimine ağırlık verilmeli, omega3 açısından zengin olan balık tercih edilmelidir. Bu anlamda kaz ayakları tedavi süreci evde kolayca yapılmaya başlayacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ