Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

İsveç Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

İsveç Diyeti Nedir Nasıl Yapılır

İsveç Diyeti Nedir?

Diyet denildiğinde akla gelen ilk diyetlerden birisi olan İsveç diyeti; birçok kadına ümit ve çare olmuş bir diyettir. Yüzlerce kişinin uyguladığı ve başarılı sonuç aldığı bu diyet programları oldukça önemli ve güzel diyetleri kapsamakta olan bir diyet programıdır. Bu diyet yöntemlerinde; uygulayan kişiler tarafından alınan bilgilere göre iki haftada 7 ile 20 kilo arasında kilo veren kişilerin olduğunu görmek mümkün olabilmektedir. Ayrıca diyetin en büyük özelliği de metabolizmayı tamamen değiştirmekte ve oldukça kaliteli bir işlem olmaktadır. Buna ek olarak da kalp hastaları için önerilen ve en çok tercih edilen diyetlerin başında da İsveç diyeti gelmektedir. Özellikle kalp konusunda yoğun araştırmaları bulunan Amerikan kalp vakfı hastalarına mutlaka bu diyeti önerebilmektedir. Bu da diyetin ne kadar etkili ve başarılı olduğunu bizlere kanıtlamaktadır.

Diyet sırasında asla kuralların dışına çıkılmamalı ve kurallara mutlaka dikkat edilmesi gerekmektedir. Yapılan kahveye hiçbir şekilde ek katılmamakta ve kahve dışında hiçbir şeyin burada bulunmaması gerekmektedir. Ayrıca tuz ve belirtilenin dışında şeker kullanılmaması, yeşil salatanın hep limonlu ve zeytinyağlı yenilmesi ve ölçüsü belirtilmeyen yiyeceklerin asla tercih edilmemesi gerekmektedir. Günde 2 litre su içilmeli, 12 günden fazla diyetin sürdürülmemesi gerekmektedir. 3 aydan kısa bir sürede de diyet asla tekrar edilmemesi gerekmektedir. Aynı gün içerisinde öğlenleri ve akşam yemekleri yer değiştirebilmektedir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama bulunmamaktadır.

İsveç Diyeti Kuralları Nelerdir?

  • Diyeti 35 yaşın üzerindekilerin uygulamaması gerekmektedir,
  • Diyet sırasında çay, kahve ve meşrubat içilmemesi gerekmektedir,
  • Günde en az 2 litre su içilmesi gerekmektedir,
  • Diyete başladıktan sonra bırakmamak gerekmektedir, bunun yanı sıra diyeti bırakmak isteyen kişilerin 6.güne kadar mutlaka gelmeleri   gerekmektedir,
  • 3 aydan kısa bir süre içerisinde de asla diyeti tekrarlamaması gerekmektedir,
  • Aynı gün içerisinde öğlen ve akşam yemeklerinin yer değiştirmelerinde de herhangi bir sakınca bulunmamaktadır.
  • Kolesterol seviyesi yüksek olan kişiler yumurtaların sadece akını yemekte özgürdür.
  • Diyetin ağır geldiğini düşünüyorsanız 6.günde kesip 3 ay sonra 6 gün daha uygulamak mümkün olabilmektedir.

 

 

Bir Önceki Yazımız Olan Vücut Bakımı Nedir Nasıl Yapılır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ