Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri

Kilo Nasıl Verilir?

Kilo vermek çoğu insanın hayali ve gerçekleştirmek için uğraştığı yegâne şeydir. Bunun için spor salonlarına paralar verilmekte, Pazartesi başlayan ve Salı sona eren diyetler yapılmaktadır. Kilo vermek için önemli noktalardan en kritiği yine kilo alma yazımız da değindiğimiz gibi öğün atlamama durumudur. Atlanılan her öğün sizin işinizi zorlaştırır ve diğer öğünde daha dengesiz beslenmenize yol açar.

Kilo vermek için egzersizi göz ardı etmemeniz gerekmekte ve düzenli olarak spor yapmalısınız. Tabi ki burada önemli nokta düzenli yapılması çünkü düzensiz yapılan her şey gibi düzensiz spor da size hiçbir fayda sağlamayacaktır.

Kilo verme vücudunuza aldığınız kalorilerin yakılması ile olur ve bunun için sağlıklı bir metabolizma ve sağlam iradenin olması gerekir. Bunlardan her hangi birinin eksikliğinde güçlü yanınızı daha ön plana çıkarmalı ve bu eksiği gidermelisiniz.

Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Nelerdir?

Hızlı kilo vermenin yöntemlerinin hiç biri sizin iradenizin sağlamlığı kadar öneme sahip değildir. Çünkü iradesizlik gösterdiğiniz anlarda o ana kadar verdiğiniz bütün emekleriniz bir çırpıda yok olabilir. İzlemeniz gereken diğer yollar ve yöntemler ise şu şekildedir.

Yediğiniz öğünün kalori hesabını not edin ve kendinize yetecek olan kalori miktarından yüzde 10 düşük bir kalori almaya özen gösterin. Öğün atlamamaya özen gösterin.

Kendinizi açlıkla terbiye ediyormuş gibi davranmayın kendinize eziyet değil iyilik ettiğinizin bilincinde olun ve bol bol su tüketin.

Uzman yardımı kesinlikle alın ancak kendi uyacağınız şekilde esnek olmasına özen gösterin çünkü katı kurallarla çizilmiş bir çizgi ve diyet listesi sizi mutsuz edebilir ve bu kutlu davanızdan sizi alıkoyabilir.

Kahvaltının en önemli öğün olduğu yalanına inanmayın ama önemini de göz ardı etmeyin çünkü öğün atlamamanız gerektiğini daha önce de belirtmiştik.

Spor yapmanın ve sürekli hareket halinde olmanın gerekliliği de fazla çünkü hareket halindeki vücutta kasların çalışması ile yağlar yakılmakta ve bu yolla hızlı kilo verilmesi gözle görülür ölçüde gerçekleşmektedir.

Kullandığınız beyaz un ve şekerden bir an önce kurtulmaya çalışın çünkü bu ürünler sizin için aşırı kalori barındırmaktalar

Yapmanız gerekenler bunlar kısa ve öz açıklamak gerekirse doğal ve düzenli beslenerek spor yapmayı ihmal etmeyin der sağlıklı günler dileriz

 

Bir Önceki Yazımız Olan Kalori Hesaplama Nedir Nasıl Yapılır Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ