Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Fokuslu Ultrason Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fokuslu Ultrason Nedir ve Nasıl Yapılır?

Fokuslu Ultrason Nedir ve Neden Kullanılmaktadır?

Geçen zaman ve ilerleyen yaş ile beraber kişilerin yüzlerinde ve boyunlarında bulunan bazı bölgeler zarar görebilmektedir. Vücutta en çabuk işlevini kaybeden ve yıpranan bölgeler yüz ve boyun bölgeleridir. Yüz ve boyun bölgesinin kırışması, sarkması ve benzeri olayların yaşanması ile beraber kişiler hayal kırıklıklarına uğrayabilmektedir. İlerleyen yaş ilke beraber yüz ve boyun bölgesi zarar görebilmektedir. Yüz ve boyun bölgesini cerrahi bir işlem uygulamadan eski haline dönüştürmek mümkündür. Bu yönteme fokuslu ultrason denilmektedir.Doublo-757x450

Fokuslu Ultrason Nedir?

Fokuslu ultrason, ilerleyen yaş ile beraber cilt kırışması ve sarkması görüldüğü zaman bu kırışıklığı cerrahi müdahaleye ek olarak yapılabilmektedir. Fokuslu ultrason yöntemi cerrahi bir müdahale olmadığı için iz bırakmamaktadır ve yapma bir görünüm gibi durmamaktadır.Tek seans ile sonuç alınabilen estetik işlemlerden bir tanesidir.

Fokuslu Ultrasonun Artıları Nelerdir?

Fokuslu ultrasonun pek çok artısı bulunmaktadır. Fokuslu ultrason cerrahi bir müdahale olmadığı için kişinin yüzünde herhangi bir iz bırakmamaktadır. Fokuslu ultrason cerrahi bir müdahale olmadığı için yine kişinin cildinde daha sonra için bir sorun oluşturmamaktadır. Yani cerrahi bir müdahale ile karşılaşılmadığı için kişilerin yüzleri daha sonrasında zarar görmemektedir.

Fokuslu ultrason tedavisi uygulayan kişiler çok kısa bir sürede yüzlerine tedavi yapabilmektedirler. Fokuslu ultrason tedavisi yapan kişiler otuz ya da otuz beş dakika içerisinde uygulanabilen bu işlem sayesinde yüz ve boyun bölgelerinde oldukça büyük bir gelişim görmektedir.

Fokuslu Ultrason Tedavisi Kimlere Uygulanmaktadır?

Fokuslu ultrason tedavisi ilerleyen yaş ile beraber hem bayan hem de erkeklerde görülen yüz ve boyun sarkmalarını tedavi edebilmektedir. Yüz ve boyun sarkması yaşayan kişiler eğer cerrahi bir müdahale görmek istemezler ise bu sarkmaları fokuslu ultrason tedavisi ile görülebilmektedir.

Fokuslu ultrason tedavisi sadece ilerleyen yaş ile birlikte sarkma yaşayan kişiler için değildir. Genç yaşta olan ve buna rağmen cilt sarkması yaşayabilen kişiler için de fokuslu ultrason tedavisi uygulanabilmektedir. Fokuslu ultrason tedavisi bu sarkıkları da gidermektedir fakat kişiler ne kadar geç yaşta bu tedavi işlemini yaptırırsa o derece de iyi olmaktadır.
somon-dna-cilt-genclestirme-foto-31ohr0j1cf3o91gwx42rk0

Fokuslu ultrason tedavisi kırışıklık gidermek için de uygulanabilmektedir. Derin ya da ince kırışıklıkların giderilmesi için kimyasal ya da cerrahi bir müdahale yapmak istemeyen kişiler fokuslu ultrason tedavi yöntemine başvurabilmektedir. Fokuslu ultrason tedavisi kısa zaman içerisinde oldukça doğal ve iyi sonuçlar vermektedir.

Fokuslu Ultrason Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Fokuslu ultrason tedavisi ultrason dalgaları sayesinde kişilerin ultrason dalgası içeren başlıklara sürülmesi ile beraber meydana gelmektedir. Fokuslu ultrason cildin alt katmanlarının cihazda görülmesi ile gözlemlenmektedir. Bu bölge ısı dalgaları ve ses dalgaları sayesinde uyarılmaktadır. Uyarılma sonucunda ise kişilerin cildi daha pürüzsüz ve daha gergin olmaktadır. Bu sayede sarkmış bir cildi olan kişiler fokuslu ultrason tedavisine başvurabilmektedir.

Fokuslu Ultrason Tedavisi Hangi Bölgelere Uygulanmaktadır?

-Fokuslu ultrason tedavisi yanaklardaki sarkmalar için uygulanmaktadır. Bu sarkmaları toplaması ile bilinmektedir.

-Gıdı sarkması gibi durumlarda fokuslu ultrason tedavisi uygulanabilir.

-Çene ve göz kapağı sarkmaları için de fokuslu ultrason yöntemi uygulanabilmektedir.

-Kaz ayakları için de fokuslu ultrason tedavisi uygulanan yöntemler arasındadır.

Fokuslu Ultrason Seans Süresi Ne Kadardır?

Fokuslu ultrasonun seans süresi yüz için yaklaşık olarak yirmi dakika verilmektedir. Boyun ve yüz aynı anda tedavi edilecek ise bu süre kırk beş dakikaya çıkmaktadır. Bu nedenle de kişilerin yüz ya da boyun bölgesini seçmesi son derece önemlidir. Kişiden kişiye göre seans süresi değişmektedir.

Fokuslu ultrason tek seanslık işlemlerden bir tanesidir. Tek seansta kişiler cilt sorunlarından büyük oranda kurtulabilmektedir. Bu nedenle de bir seansta gerçekleşen büyük değişim için kişiler fokuslu ultrason yöntemini tercih edebilmektedir. upload_article__0_0_radyo-frekans-uygulamalari-4598

Fokuslu Ultrason Tedavisi Sonunda Nelere Dikkat Edilmelidir

Fokuslu ultrason tedavisi sonunda nelere dikkat edilmeli;

Sıcak duşa girilmekten kaçınılmalıdır. Bu sayede derinin tahriş olma ihtimali ortadan kalkacaktır. Hamam ve saunaya girilmemeye de dikkat edilmelidir.

İyileşme süreci boyunca cildi tahriş edecek asidik ve ağır bazik malzemeler cilde sürülmemelidir. Bu sayede oluşabilecek hafif kaşıntıların da önüne geçilebilmektedir.

Başın yukarıda tutularak uyunması gerekmektedir. Başın aşağıda tutulmamasına ya da sarkıtılmamasına dikkat edilmelidir.

Bir Önceki Yazımız Olan 3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ