Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Estetiksiz Kırışık Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Estetiksiz Kırışık Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Özellikle kadınların kabusu olarak yer alan derin çizgiler 30′ lu yaşlar itibariyle cömertçe yayılmaya başlarlar. Yüz bölgesine hakimiyet kurmak isteyen çizgilerin kalıcı olmasına izin vermemek için estetik ameliyatı olmanıza gerek yoktur. Yaşamsal döngünün kaçınılmaz gerçeği, yerçekimi kuvvetinin en belirgin kanıtı olan kırışıklıklar, önlem alınmadığı sürece yerleşecek ve hınzırca gülümsemeye devam edecektir. Burada bilinçli ve doğru adımlar takip edildiği sürece estetiksiz kırışık giderme mümkün olacaktır.

 

Kırışıklık Nasıl Yok Edilir?

Doğanın sunduğu mucizeleri cildinizle tanıştırmak, bu sayede cildinizin yaşlanmaya karşı meydan okumasını sağlamak sizin elinizdedir. Kullanılan kimyasal makyaj malzemeleri, düzgün ve doğru temizlenmeyen cilt gözenekleri, beslenme alışkanlıkları, stres ve çevresel faktörler cilt sağlığını etkileyen en önemli unsurlardır. Burada devreye giren doğal bakım uzmanları cildinize saldırı yapan her türlü olumsuzluğu sınır dışı bırakacak, absorte edecektir. Cildin gereksinimi olan temizliği ve hijyeni günlük olarak uygulanmalıdır. Bunun için öncelikle gül suyu tazeliğinden faydalanmak ve gözeneklerin açılması sağlanmalıdır. Burada kırışıklık nasıl giderilir? Diye merak ediyorsanız, uygulayacağınız yöntemler hakkında uzmanların değerli bilgilerini sizlere aktarmaya devam ediyoruz.

Kırışıklık için Neler Yapılır?

Yüz yogası yüz kaslarının düzenli çalışmasını sağlayan en önemli jimnastiktir. Her gün düzenli olarak yüz kasları çalıştırılmalı, esnek hale getirilmelidir. Bu sayede kırışıklık tedavisi yapmaya başlayacaksınız.

Peeling 15 günde bir defa uygulanacak en özel gözenek açıcı çözümlerden biridir. İçmiş olduğunuz kahve telvesini yüzünüzde gezdirin ve ılık suyla yıkayın.

Bal limon maskesi haftada bir defa uygulanması gereken en özel maske karışımlarından biridir. Bu sayede cildiniz kırışık ile mücadele edecek, parlayacak ve ipeksi bir görünüme kavuşacaktır.

Bol su içerek cilt sağlığınızı korumuş olacak, nem dengesini kontrol altına almış olacaksınız. Günde en az 2 litre su içerek kırışıklık karşıtı savunma mekanizmanızı yükseltmiş olacaksınız.

Spor yapmak cilt sağlığınızı olumlu yönde etkileyecek, kan dolaşımını harekete geçirerek cilt renginizi de korumanızı sağlayacaktır.

Soda limon karışımını buz kalıplarına doldurarak, her gece yatmadan önce cildinizde ve tüm dekolte bölgenizde gezdirmeniz kısa sürede faydasını gösterecektir. Cildinizin gençleşmesi, kırışıklık gideren sağlıklı çözümlerle mümkün olacaktır. Bu sayede cilt yaşınızı kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Kıl Tekniği ile Kaşları Kalınlaştırma Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ