Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Estetiksiz Cilt Germe

Estetiksiz Cilt Germe

Cildinizin yaşını kendinizin belirleyebileceğini biliyor musunuz? Cildin yaşlanma sürecini harekete geçiren birçok olumsuz faktörü istemeden ve farkında olmadan uyguluyoruz aslında. Öncelikle yanlış cilt bakımı, beslenme, stres, kimyasal ürün kullanımı ve çevresel faktörler cildin sağlığını olumsuz yönde etkileyen faktörlerdir. İşte burada doğru kullanılan ve uygulanan destekleyiciler sayesinde estetiksiz cilt germe yöntemleri yelpazesine hakim olmuş olacaksınız. Kolay, pratik, güvenilir yöntemlerin desteğini her yaşta hissederek sadece yaş almanın güzelliğini cildinizde de uygulamış olacaksınız. Doğru hazırlanan maskeler, dengeli su tüketimi, bitki kaynakları cilt sağlığı skalasının en değerli varlıkları olarak size el sallamaktadır. Cildinizin parlaması, hücrelerin kendini yenilemeye başlaması, ince çizgilerin yerleşmeden gözden kaybolmaya başlaması tamamen sizin elinizde olacaktır.

Cilt Germe Egzersizleri

Cildin gerilmesi, kırışıklıkların yok olması için her gün düzenli olarak cilt germe egzersizleri uygulamanız doğru olacaktır. Yüz yogası olarak da adlandırılan bu hareketler ile cilt kaslarınız ivedilikle ve prensipli bir şekilde çalışmaya başlayacaktır. Düzgün çalışan kaslar güçlenerek elastikiyet özelliğini kaybetmeyecektir. Bilindiği gibi yüz bölgesinde onarılması ve yeniden gergin hale getirilmesi en zor bölge göz çevresi olmaktadır. Bu nedenle ne kadar çabuk başlanırsa, o kadar faydası olacağını belirtelim. Dünya üzerinde yaygın hale gelen yüz yogası estetiksiz ve ameliyatsız bir biçimde cildi onarmaya başlayacaktır. Cerrahi yöntemlerden destek almak istemeyen herkesin uygulayacağı kolay hareketleri sizler de yapabilirsiniz. En çok şikayet edilen ve kaygı duyulan bölgeler arasında kaz ayakları olarak tabir edilen, göz kenarı çizgileri olmaktadır. Her sabah ve akşam gözlerinizi açabildiğiniz kadar açıp karşıya bakın. Baş parmaklarınızı ise gözlerinizin kenarlarına sabitleyin.

Cilt Germe Teknikleri

Yüz yogasının dışında cilt gerilmesi için soda, limon karışımını buzluğa koyup dondurun. Her sabah donmuş olan küplerden bir adet olmak üzere alıp, cilt yüzeyinde gezdirin. Gün içinde uygulamış olduğunuz makyaj sonrasında, kalıntı kalmayacak şekilde temizleyin ve gül suyu ile aşağıdan yukarıya doğru silin. Bu sayede cilt germe işlemine katkıda bulunmuş olacak, cilt sağlığınıza kavuşacaksınız.

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ