Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Dövme Sildirme Nedir Nasıl Yapılır, Dövme Sildirme Hakkında Bilgiler

Dövme Sildirme Nedir Nasıl Yapılır, Dövme Sildirme Hakkında Bilgiler

Dövme Sildirme İşlemi Hangi Durumlarda Yapılmaktadır?

Kalıcı dövme yaptıran kişiler, ilerleyen zaman ile beraber bu dövmeyi çeşitli sebepler dolayısıyla sildirebilmektedir. Bu dövme sildirme işlemi profesyonel bir kişi tarafından özel olarak yapılmadığında kişilere daha fazla zarar verebilmektedir. Hijyenik bir ortamda dövme sildirme işlemi yapılmadığı zaman hem dövmenin izi kalacak hem de sağlık açısında kişiyi olumsuz etkileyecektir. Bu nedenle dövme sildirmek isteyen kişiler bu konuda uzman olan kişilere giderek temiz ve başarılı yerlerde dövmelerini sildirmelidir.

Dövme Sildirme İşlemi Hangi Durumlarda Yaptırılmaktadır?

Kalıcı dövme yaptıran kişilerden bazıları dövmenin yapılışının üzerinden biraz zaman geçtikten sonra bu kalıcı dövmeyi çeşitli sebepler nedeni ile sildirmek isteyebilmektedir. Bu gibi durumlarda kalıcı dövmelerin içerisindeki maddeler nedeni ile kendiliğinden geçmeyeceği için bazı silme yöntemleri bulunmaktadır. Dövme sildirme işlemi rengine göre çeşitli makineler vasıtası ile yapılmaktadır.

Dövme sildirme işlemini yaptırmanın pek çok sebebi olabilmektedir. Kişilerin daha önceden beğenerek yaptırdıkları ve vücutlarında bir ömür taşımak istedikleri dövmeler geçen zaman ile beraber eskisi kadar cazip gelmeyebilmektedir.

Dövme sildirmek isteyen kişiler yerine başka dövme yaptırmak için de dövmelerini sildirebilir. Bu gibi durumlarda dövmenin iz bırakılmadan silinmesi ve derinin dinlendikten sonra yenisinin özenle yapılması oldukça önemlidir.

Dövme sildirmek isteyen kişiler toplum içerisinde dövmesi beğenilmeyen ya da dövmeyi sildirmek için baskı gören kişiler olabilmektedir. Bu gibi durumlarda kişiler iz bırakılmadan dövmesini silmek isteyebilmektedir.

Dövme sildirmenin nedenleri kendi içerisinde pek çok kola ayrılmaktadır. Bu sorunlardan herhangi biri ile karşılaşan kişiler kalıcı dövmelerini güvenilir bir şekilde sildirebilmektedir.

Dövme Sildirme İşlemi İz Bırakır Mı

Dövme sildirme işlemi yaptırmak isteyen kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi de bu işlemin iz bırakıp bırakmayacağından kaynaklanmaktadır. Dövmeler sildirildiği zaman dövmeden artakalan hafif iz ve kabuk bağlamış gibi olan yaranın her dövme sildirme işleminde kalıp kalmadığı merak edilmektedir.

Yeni yapılan bir kalıcı dövme silinirken az da olsa iz bırakabilmektedir. Yeni yapılan bir dövmenin yanı sıra iz bırakacak bölgelerden birinde olan dövmelerin silinmesi ile de kişilerin vücudunda iz kalabilmektedir. Bu izler sadece yeni bir dövme silinmeye çalışıldığı zaman ya da iz kalabilecek bölgelerdeki dövmeler silindiği zaman ortaya çıkmaktadır.

Eski dövmeler ve iz bırakma ihtimali çok az olan bölgelerdeki dövmeler silindiği zaman iz kalmamaktadır. Bu nedenle kişileri hijyenik ve güvenilir yerlerde dövme sildirmek istedikleri zaman sildirebilirler. Bir dövme sildirme işlemi uzman kişiler tarafından yapılırsa iz kalma ihtimali yok denecek kadar az olmaktadır.

Dövme Sildirme İşlemi Nasıl Yapılır?

Dövme sildirme işlemi yaptırmak isteyen kişiler hijyenik ve güvenilir bir yer bulmalıdır. Bu sayede işlem sırasında mikro kapma ve pis metallerden dolayı hastalanma ihtimali de en aza düşecektir.

Kalıcı dövme yaptıran kişiler dövme yapımı esnasında makine kullandırmaktadırlar. Her renk dövme için başka makine ve başka iğneler gerekmektedir. Kalıcı dövme yaptırma esnasında cihazlar ve belli başlı aletler kullanıldığı için kalıcı dövme sildirme işlemi esnasında da benzeri cihazlara ihtiyaç duyulmaktadır.

Dövme sildirme işleminde her renk için ayrı bir makine ile silme işlemi yapılmaktadır. Farklı renklerin karışımının olduğu dövmelerde ise birden fazla dövme sildirme cihazı kullanılmaktadır. Her seansta aynı işlemler uygulanılarak dövmenin silinmesi sağlanmaktadır.

Dövme Silme İşlemi Ne Kadar Sürmektedir?

Dövme sildirme işlemi, kalıcı dövmenin boyutu ne kadar küçük olursa olsun tek seferde mümkün değildir. Kalıcı dövmeyi sildirmek için birkaç işlem yapmak gerekmektedir. Müşterilere sunduğumuz hizmet ile dövme renkleri ve dövme boyutu ortalamasına göre dört ile altı seans arasında kalıcı dövme silme işlemi tamamlanabilmektedir.

Dövme silme işleminin kaç seans süreceği dövmenin yapıldığı zamana, dövmenin boyutuna, dövmenin yapım aşaması sırasında hangi renklerin kullanıldığına ve dövme için enjekte edilen kimyasalın ne kadar derine işlediğine bağlı olarak değişiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle kişiler net bir seans sayısı ve zaman öğrenmek için dövme sildirecekleri yer ile özel olarak görüşmelidirler.

Kalıcı Dövme Silindiği Zaman Yerine Başka Dövme Yapılabilir Mi?

Kalıcı dövme sildirildiği zaman eğer dövmeden kalan bir yara izi ya da dövme izi yok ise kısa bir bekleme süresinin ardından o bölgeye geçici ya da kalıcı olarak farklı dövmeler de yapılabilmektedir. Bunun için de kişilerin bu konuda tecrübeli bir kişi ile fikir alışverişinde bulunmasında fayda vardır.

Bir Önceki Yazımız Olan Lipo Lazer Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ