Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Doğal Yoldan Kırışık Giderme

Doğal Yoldan Kırışık Giderme

Çocukken çok hızlı büyümek ister insan. Büyüyünce tek başımıza istediğimiz her yapabileceğimizi düşünürdük. Olgunlaştıkça yüzümüzdeki kırışıklıklar belirdiğinde gençliğimize geri dönmek için çaba sarf ederiz. Oysaki zaman geri dönüşümsüz ve hızlı bir şekilde işlemekte üzücü nokta olarak kırışıklıklar belli bir yaştan sonra kesinlikle ortaya çıkmaktadır. Bu süreden sonra, kırışıklar sizi daha fazla rahatsız edecektir.

Doğal Yoldan Kırışıklık Giderme

KIRIŞIKLIK OLUŞUMU NEDEN   HIZLANIR?


Kırışıklıklar yaşlanma prosedürü olmasına rağmen, erken kırışıklıklar kişi için endişe nedenidir. Ciltte kırışıklıkların yaygın nedenlerinden bazıları
güneş ve yaşlılıktır. Bilinen güneş, ultraviyole ışınları nedeni ile cilde temas ettiğinde hasar meydana getirir. Buna ek olarak sigara içme yaşlanma sürecini hızlandırır. Sigaradaki hasara neden olan maddeler, pasif içicilikte bile negatif etkisini koruyabilmektedir. Sigara dumanı gibi hava kirliliği, toz ve kimyasal maddeler gibi çevresel faktörler de uzun süre sunulan durumunda deride kırışıklıklara yol açmaktadır.

Ek olarak gözlerin sürekli kısılarak bakılması göz çevresindeki kırışıklıkların sebeplerindendir. Bu kırışıklıklar “kazayağı” olarak adlandırılır. Kazayağına güneş ışınları neden olur. Bu yüzden güneş gözlüğü kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Mutlu ve çatık yüz ifadeleri ağız ya da alındaki hatlarda çizgilere neden olabilir. Uyuşturucu madde kullanımı, stres, kilo kaybı,

E vitamini kaybı diğer önemli kırışıklık nedenlerindendir. Bu önemli vitaminin kalmaması cilt kalitesinin kötüleşmesinin başlıca nedeni olabilir

Kırışıkları gidermek ve yok etmek için yöntemler nelerdir?

Kimyasal veya bitkisel peeling ( Gerek kimyasal gerekse bitkisel peeling yöntemi ( green peeling de denilir), cildin kırışıklık sorunu olan katmanlarının soyulması yöntemine dayanmaktadır.

Biyolojik dolgu maddeleri adını verdiğimiz kollajen, hyaluronik asid, yağ, yapay dolgu malzemeleri gibi bir takım organik maddeler ile kırışıklık görülen cilt dokusunun deri altına enjeksiyon yapılarak dolgu yapılma işlemidir.

Kırışıklıklara doğal ve bitkisel çözümler hakkında bilmemiz gerekenler

Şayet yukarıdaki yöntemlerden hiç birisini yaptırma durumunuz yok ise bu durumda doğal yöntemler kullanarak kırışıklık tedavisi yapabilirsiniz. Evde uygulanabilecek bu yöntemler ile sadece yaşlanma sonucu oluşan cilt kırışıklıkları değil, yüzdeki tikler nedeniyle meydana gelen kırışıklıklar da tedavi edilebilmektedir.

1) Uyurken yüksek yastık kullanmak yüz derisinde kan akışını azalttığı için cildin erken yaşlanmasına ve kırışıklara neden olur. Bu nedenle en önemli doğal yöntem, düşük yastık kullanmak veya hiç kullanmamaktır.

2) Badem yağı kırışıklık tedavisi için etkili bir bitkisel çözümdür. Badem yağı ile 2 damla gliserini karıştırarak kırışıklar bulunan yüz bölgelerine masaj yapabileceğiniz gibi badem yağı yerine badem çekirdeğini ezerek zeytin yağı ile karıştırarak ta kırışıkların tedavisinde faydalar sağlanabilmektedir.

3) Kırışıklık kremleri de kırışıklara karşı doğal bir çözüm yöntemi olarak aklınızda bulunmalıdır.

 

 

Bir Önceki Yazımız Olan On Yaş Gençleştiren Maske Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ