Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Cilt Bakım Önerileri

Cilt Bakım Önerileri

Cilt Bakımı Nedir Nasıl Yapılır?

Ülkemizde cilt bakımı en çok kadınların dikkatini çekiyor olsa da erkeklerde son zamanlarda cilt bakımı konusunda oldukça fazla bilinçlenmek ile birlikte büyük avantajlar kazanmış durumdalar. Cilt bakımı birçok farklı alanda hizmet veren ve uzmanlar tarafından uygulanabilmekte olan işlemleri kapsamaktadır. Yeterli ilaç ve kremleri aldıktan sonra kişiler kendi cilt bakımlarını uygulayabilmektedir ancak bu konu da biraz da olsa uzmanlık gerektirebilmektedir. Buna ek olarak cilt bakımı yapmanın nedenleri arasında;

  • Cildin kurumasını, üzerinde lekelerin oluşmasını ve erken yaşlanma belirtilerini önlemek için,
  • Daha nemli ve güzel görünümlü bir cilde sahip olmak için,
  • Yaşlı bir cilt görünümü olmasının önüne geçmek için,
  • Cilt hastalıklarından kurtulmak ve ileride cilt kanseri olmamak için,
  • Cilt lekelerine sahip olmamak ve daha pürüzsüz bir cilde sahip olmak için,
  • Gençliği korumak ve yaşlılığı geciktirmek için,
  • Cildin pürüzlü olmasını engellemek ve cildin çok daha pürüzsüz olması için,
  • Sivilceli, akneli ve lekeli bir cilde sahip olmamak için,

Gibi nedenler bulunmaktadır. Cilt bakımı oldukça önemli bir bakım çeşidi olmasından dolayı bu işlemi herkes ilk seferde başarılı bir şekilde yapamayabilir. Ancak kişiler ustalaştıkça ve kendisini geliştirdikçe bakımlarını yapabilmekte ve ciltlerinin aktif durumlarını koruyabilmektedir.

Cilt Bakımı Kimler Tarafından Yapılır?

Cilt bakımını kişi kendisi yapabileceği gibi güzellik merkezlerinden yardım alarak da yapabilmektedir. Bu konuda herhangi bir kısıtlama ya da kural bulunmamaktadır. Kendine güvenen ve cilt bakımı yapmayı seven hereks cilt bakım ürünlerini kullanarak cilt bakımlarını yapabilmektedir. Bunun haricinde güzellik merkezlerinde de  güzellik uzmanları tarafından başarılı bir şekilde bakım aşamaları uygulanabilmektedir.

Güzellik uzmanlarına yaptıracak olduğunuz her türlü bakım işleminde rahat bir şekilde bakımlarınızı yaptırmanız mümkün olabilmektedir. Bunun yanı sıra bakım yaptırdığınız sırada birçok farklı alanda çalışma göstermeniz mümkün olabilmektedir. Dilerseniz bakım yaptırmadan önce mevcut sorunlarınızı görmek amacıyla cilt analizi gibi aktiviteleri de yaptırmanız mümkün olabilmektedir. Buna ek olarak da kendi yaptığınız bakımlar sırasında da yapabileceğiniz oldukça farklı işlem bulunmaktadır. Bu işlemleri tecrübe kazandıkça daha hızlı bir şekilde yapabilecek ve cilt sağlığınızı daha da başarılı bir şekilde koruyabileceksiniz.

Cilt Sorunlarında Uygulanan Tedaviler

Mezoterapi Tedavisi: Oldukça uzun bir geçmişe sahip olan bu tedavi ilk olarak Fransa’da ortaya çıkmış ve sonradan tüm dünyaya yayılmıştır. Dünyaya yayılmasının en büyük nedeni; tedavi yönteminin başarılı ve kaliteli bir tedavi olmasından kaynaklanmaktadır. Ayrıca tedaviyi diğer tedavilerden ayrı kılan bir diğer detayımız da; tedavide kullanılan malzemelerin sadece hastanın kendi vücut sıvılarından olmasıdır. İlk çıktığı zamanlarda bu çok şaşırtan bir detay olsa da günümüzde oldukça başarılı bir şekilde kullanılmakta olunan bu tedavi birçok kişiye şifa olmuş ve güzellik kaynağı olmuştur.

Lazer Epilasyon Tedavisi: Birçok farklı sorunda ve şikayette tercih edilmekte olunan bu tedavi yöntemi ile birlikte kıl ve tüylerinizden kurtulmanız mümkün olmaktadır. Özellikle kadın hastalarımızın şikayetleri üzerine vücudun birçok farklı yerinde bu tedavi geçerli olabilmektedir. Lazer epilasyon tedavi yöntemi birçok farklı derecede ışın göndererek kıl köklerini tahrip etmekte ve kişide kıl ve tüylerin çıkmasında aksaklığa sebebiyet vermektedir. Bu nedenle de bu tedavi yöntemi en çok kıl ve tüylerden kurtulmak için tercih edilmektedir. Sizlerde kıl ve tüylerinizden kurtulmak istiyorsanız bu tedavi yöntemini başarılı bir şekilde kullanabilirsiniz.

PRP Tedavisi: Bu tedavi yöntemi ile birlikte vücudun ihtiyacı olan sıvılar vücuda enjekte edilebilmektedir. Bu tedavi yönteminde kullanılan sıvılarda kişinin kanından elde edilmektedir. Tedavi başlamadan önce; hastadan kan alınmakta ve alınan kanlar santrifüj makinasına eklenmektedir. Santrifüj işlemine tabii olan bu sıvı bir süre sonra da başarılı ve sorunsuz bir şekilde istenilen sıvıya dönmektedir. Santrifüjden çıkan sıvı uzmanlar tarafından bazı işlemlere de tutulduktan sonra tedavi için uygun bir duruma getirilmektedir. Böylece oldukça başarılı ve sorunsuz bir vaziyete getirilmektedir.

Botox: Bu tedavi yöntemi genel olarak kırışıklık ve boşlukların olduğu cilt alanlarına yapılmakta ve uygulanmaktadır. Boşlukları dolduran ya da kırışıklıkların görünmesini engelleyen bu tedavi yöntemi oldukça önemlidir. Bu tedavi yöntemi erkek ve kadın hastalara başarılı bir şekilde uygulanabilmektedir.

 

Bir Önceki Yazımız Olan A Vitaminli Kremler Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ