Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri Nelerdir?

Bölgesel Zayıflama Yöntemleri

Bölgesel zayıflama, bulunan kilonun azaltılması değildir. Bu aslında doğru bilinen bir yanlıştır. Bölgesel zayıflama vücudun bir kısmında biriken fazla kiloların azaltılmasıdır. Yani vücudun bir kısmındaki kiloların diğer bölgelere eşitlenmesidir. Bölgesel zayıflama ya sıkıştırılarak ya da yakılarak gerçekleştiriliyor. Bazı Bölgesel zayıflama yöntemleri;

Kavitasyon

Genellikle selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu yöntemde, kilosunun azalmasını istediğiniz bölgenin üzerine ses dalgaları gönderilir ve o bölgedeki yağların eritilmesi sağlanır. Bu yöntem bölgesel zayıflamada en çok tavsiye edilmektedir. Bu işlem ilk defa gerçekleştikten sonra o bölgede 2 cm incelme gerçekleştiğini fark edeceksiniz. Bu işlem yaklaşık ortalama 4-5 kez daha gerçekleştirildiğin de 10 cm’ye yakın incelme gerçekleşecektir. Ne kadar incelme istiyorsanız seansınızı ona göre ayarlayabilirsiniz. Bu yöntem oldukça ağrısızdır. Fakat bazı hastalığı olan kişilerde bu işlem uygulanamaz. Zaten bu işlemi gerçekleştirmek istenildiği zaman doktor bazı testler yapacaktır. Bu testler sonucu olarak hastalıklar belirlenecek ve tedavinin o kişiye uygun olup olmadığı gözlemlenecektir.

-Kalp pili olanlara

-Hipertansiyon sorunu yaşayan hastalarda

-Otoimmün hastalarında

-Şeker hastası kişilerde

-Vücudunda platin olanlara

-Yaşı ilerlemiş olan kişilere

-1-6 ay arası gibi kısa bir süre önce sezaryen gibi işlemin uygulanacağı alandan küçük bir operasyon olsa dahi ameliyat olanlara uygulanamaz.

Hem erkeklere hem de kadınlara uygulana bilinen kavitasyon işlemi uygulandıktan sonra bazı yan etkiler gözlemlenebilir. Bu yan etkiler görüldüğü takdirde endişelenilmemelidir. Çünkü bu yan etkiler oldukça kısa bir süre sonra kaybolacaktır. Ve hatta bazı hastalarda oluşmayacaktır. Deride kabarmalar, soyulmalar, kızarıklıklar görülebilir. Bu yan etkiler gözardı edilebilecek kadar küçüktür. Bu işlem maksimum ortalama 3 beden incelme sağlayabilir.

 

Elektroterapi

En eski bölgesel zayıflama yöntemlerinden birisidir. Hem bölgesel yağlanma tedavisinde hem de selülit tedavisinde kullanılan bir yöntemdir. Bu işlemde yağ sıkılaştırılması yerine yağ yakımı kullanılır. Bu işlemin sonucunda derinin ve dokuların ısınması sonucu olarak ısıdan kaynaklı metabolizma hızlanır ve kan dolaşımı artar. Elektroterapinin üç tane farklı akımı vardır bu akımlar Doğru Akım, Alçak Frekanslı Akımlar, Orta Frekanslı Akımlardır. Doktorunuz tarafından hangisi size uygun görülürse o uygulanır. Elektroterapi, göğüs, bel, yüz, kalça, göbek, karın ve basen kısmında uygulanabilir. Bu yöntem için yaklaşık bir seans sayısı verilmemektedir. Her kişinin seans sayısı kendine Başvurduğunuz özel poliklinik doktoru size bazı tahliller yapacaktır ve bu tahliller sonucunda bu işlemin size uygun olup olmayacağını belirtecektir. Uygunsa tedaviye başlanır.

Lipoliz

Lipoliz genellikle selülitler de kullanılmaz sadece bölgesel zayıflamalarda kullanılır. Lipoliz hem doğal bir yöntem olup diğer tedavi yöntemlerine oranla daha uygun fiyatta olması da çok fazla tercih edilmesine sebep oluyor. Her türlü bölgede uygulanabiliyor. Örneğin, karın, basen, bacak, kol, boyun, gözaltı, selülitler, göğüs aldırmada tercih edilebiliyor. Tedavi iğneler yardımı ile yapılıyor. Bir iğne yaklaşık 10- 13 cm arasındadır. Her iğne ile PPC maddesi enjekte edilir. Bu madde yardımı ile yağlar kolaylıkla dışarı atılabilir. Yaklaşık ortalama 2 seans sonrasında gözle görülür bir sonuç elde etmek mümkündür. 1-2 ay sonra bölgesel kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Bu işlem çok uygun bir fiyata sahiptir ve oldukça doğal maddeler kullanılmaktadır ancak bu işlem herkesin üzerinde gerçekleştirilemez. Üzerinde Lipoliz işlemi gerçekleştirilemeyecek kişiler;

-Kalp yetmezliği bulunan kişiler

-Diyabetlilerde

-Karaciğer hastalarında

-Böbrek hastalarında

-Hamilelerde

-Emziren annelerde

– Antikuagülan hastalığı olan kişilerde Lipoliz işlemi gerçekleştirilemez.

Soğuk Lipoliz

Soğuk lipolizi normal lipolizden ayıran yönü soğuk lipoliz yönteminde yağ hücreleri dondurulmaktadır. Yağ hücreleri bu şekilde iş yapamaz hale getirilir ve iş yapmadığı için çir süre sonra yok olur. Yağ hücreleri soğukta kaldıkça yok olmaktadır ve bir süre sonra kendini yenileyemez. Yağlar tedavi sırasında parçalarına bölünmektedir. Bu tedavi yöntemi hem kadınlara hem de erkeklere uygun bir tedavidir.

Pressoterapi

Pressoterapi bir bölgesel zayıflama tedavisidir. Bu işlem Pressoterapi cihazındaki pompaların yaptığı basınç sayesinde damarlara etki ederek botoks etkisi yaratır. Bu işlemin tercih edilmesinin en önemli nedeni gençleştirmesidir. Ve bu yöntem aynı zamanda bazı bölgelerde biriken su ve yağları da tedavi eder.

Radyo Frekans İle Zayıflama

Bu tedavi yöntemi sadece 5 belirli bölgede uygulanabilir. Bu bölgeler;

-Bacak

-Karın

-Basen

-Bel

-Kolda uygulanabilir.

Bu işlemi diğerlerinden farklı olarak yağ dokusu ve cilt dokusunu aynı zamanda tedavi ettiği bilinir.

Bir Önceki Yazımız Olan 3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ