Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Ameliyatsız Göbek Düzleştirme

Ameliyatsız Göbek Düzleştirme

Hemen hemen çoğu insanın göbek yağlanması problemi yaşadığını biliriz. En çok yağ alan bölgemizdir. Birikir ve yer yapar yıllar geçse de bu sorunun altından kalkamayacağımızı düşünürüz. Kadın erkek fark etmeden bölgesel incelmenin yollarını arar, göbek yağlarından kurtulmak için kıyasıya mücadele veririz. Duruşumuz, oturuşumuz kalkışımız göbeğimize yağ birikmesine sebep unsurlardan biridir. Göbek ve bel çevresinde biriken yağları en iyi yakma yöntemi, bilindiği gibi mekik dir. Günde 10 adet mekik ile yağlarımıza elveda demeye başlayabiliriz.

Göbek Düzleştirme Hareketleri

Her gün mekik sayısını çoğaltmalı ve yapabileceğimiz kadar yapmaya başlamalıyız. Bunun yanında eğer mekik çekmekte güçlük çekiyor isek, bel kıvırma hareketleri yapabiliriz. Vücut şekillendirici korse giyerek,  karnımızı içimize çekerek yürüme ve duruş hareketleriyle de belimizi inceltmek mümkündür. Önemli olan karın kaslarımızın çalışmasıdır ve göbek yağlarımızı kasa çevirmeliyiz. Günde yeterli miktarda su içmek de yağ yakımı esnasında çok faydalı olacaktır. Bel ve karın bölgemizi olabildiğince çalıştırmalı ve yağ yakımı açısından, metabolizmamızı hızlandıran bitki çaylarından da tüketmek gerekiyor. Bu sayede göbek düzleştirme son derece basit bir egzersiz olacaktır.

Göbek Düzleştirme Yolları

Göbeğimize ve karın bölgemize süreceğimiz okaliptus yağı,  karın bölgemizi sıkılaştıracak ve deforme olmasını engelleyecektir. Spor yapmadan verilen kilolar, özellikle karın bölgesinde deforme olmasına ve yumuşamasına sebep olacaktır. Bunun için yapılması gereken egzersizlerimizi ve canlandırıcı bitki yağımızı sürmeyi ihmal etmeyelim. Daha hızlı ve sağlıklı görünecektir. Dümdüz bir karın ve göbek yağlarımız spor ve egzersiz yapmadan gitmeyecektir. Özellikle doğum sonrası göbekte oluşan yağ fazlasını atmak sadece egzersiz ve mekik ile mümkündür. Hareketler düzenli yapıldığı zaman göbek düzleştirme kaygılarınızdan arınmış olursunuz. Özellikle belli bir yaştan sonra oluşan yağlar için spor en ideal yardımcıdır.

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ