Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Ameliyatsız Çatlak Giderme Yöntemleri Nelerdir?

Ameliyatsız Çatlak Giderme Yöntemleri Nelerdir?
Vücut çatlakları her kadını rahatsız eden bir oluşumdur. Kuruyan toprak görünümünde olan çatlaklar, her konuda kadınları mutsuz eder. Nemsiz kalan ve kuruyan cilt, sık sık kilo alıp vermek ve en önemlisi doğum sonrasında oluşan çatlaklardır. Hamilelikten kalan çatlaklar bazı kadınlarda bölgesel, bazıların da yayılarak kendisini gösterir. Buna göre ameliyatsız çatlak giderme yöntemleri oldukça rağbet görmektedir. Buna engel olmak için bol bol E vitaminli kremler sürmek gerekir. En çok yapılması gerekenlerden biride acı badem yağını hamile bayanların karın bölgelerine sık sık sürmeleridir.
Karın Bölgesindeki Çatlak Nasıl Giderilir?
Son derece faydasını görecekler ve karın bölgesi çatlamayacaktır. Bunun yanında kilo alıp vermekten oluşan vücut çatlaklarına kakao yağı ve havuç yağını karıştırıp sürmek son derece etkili olacaktır. Bitkisel yağlar karın bölgesindeki çatlak sorunları için etkili olacaktır. Derideki esnekliklerin oluşturduğu renk değişimi ve vücut çukurları özellikle kol, bacak ve karın bölgesinde kendisini gösterir. Başka bir kürde buğday ve susam yağını karıştırıp belli aralıklarla çatlak olan bölgelere masaj yaparak ovmak faydalı olacaktır. Sebze ve meyve ile birlikte protein içeren gıda tüketimine yoğunlaşmak gerekir.
Çatlak Oluşumunu Önlemek
Çatlakların oluşumunu önlemek, olduktan sonra tedavi etmekten daha etkili olacaktır. Bunun için vücut bakımımıza ihtiyacı olan bakımı ve nemi kazandırmak gereklidir. Çatlaklar yeni oluşurken ve rengi henüz pembeyken müdahale etmek daha etkili sonuçlara götürecektir. Vücudun kuru kalmamasına dikkat etmeli ve gerekli özeni göstermeliyiz. Bunun yanında E vitamini almak için yeşil çay tüketimine dikkat etmeliyiz. Günde 2 fincan yeşil çay çatlak oluşumunu önlemek için gerekli olan antioksidanı vücuda kazandırır.
Çatlaklar Nasıl Yok Edilir?
Vücudun çeşitli bölgelerinde oluşup yayılma gösteren çatlakların yok olması için, etkili yöntemlere başvurabilirsiniz. Eğer sizde çatlaklar nasıl yok edilir? Diye merak ediyorsanız tatlı badem yağının mucizelerinden yararlanabilirsiniz. Her gün masaj yaparak karın bölgesine yedirmeniz tavsiye edilir.

Bir Önceki Yazımız Olan Ameliyatsız Genç Görünme Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ