Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Altın İğne Tedavisi Nedir Nasıl Yapılır?

Altın İğne Tedavisi Nedir Nasıl Yapılır?

Altın İğne Tedavisi Neden Yapılır?

Altın iğne tedavisi cilt için sıklıkla kullanılan ve cilt problemlerinin önüne geçmeyi amaçlayan uygulamalardan bir tanesidir. Pek çok farklı cilt sorunu için uygulanabilmektedir. İlerleyen yaş ile beraber gelen cilt kırışıklıkları ve cilt sarkmaları, sivilce, akne, yanık izleri, yara izleri ve cilt gençleştirme için altın iğne uygulaması yapılmaktadır. Bu cilt problemlerini çözümlediği klinik olarak kanıtlanmıştır.

Altın İğne Uygulaması Hangi Durumlarda Yapılabilir?

Altın iğne uygulaması pek çok farklı cilt sorununu çözümleyebilmektedir. Kişiler rahatsız oldukları cilt problemleri için altın iğne yaptırabilmektedir.

Altın iğne tedavisi belirli bir yaştan sonra ince ya da derin kırışıklıkları çıkmış kişiler için kullanılabilmektedir. Kırışıklıklarından şikayetçi olan ve giderilmesini isteyen kişiler altın iğne yöntemi ile bu kırışıklıklardan kurtulabilmektedir. İlerleyen yaş ile birlikte sadece deride kırışıklık sorunu meydana gelmemektedir. Kırışıklığa ek olarak sarkma problemi de sıklıkla görülebilmektedir. Deri sarkması için de kişiler altın iğne tedavisine başvurabilmektedir.

Altın iğne tedavisi ergenlik dönemini bitirdiği halde sivilce sorunundan kurtulamayan kişiler için de bir çözüm önerisidir. Yağlı ciltleri olan ya da çeşitli çevresel sorunlar nedeniyle sivilce problemi yaşayan kişiler altın iğne uygulaması ile birlikte pürüzsüz bir cilde sahip olabilmektedir. Sivilcelerin durumuna ve çokluğuna bağlı olarak bir ya da birden fazla uygulama gerektirebilmektedir. Sivilce konusundaki başarısı klinik olarak test edilmiştir.

Altın iğne tedavisi kremler ya da başka kimyasal yöntemler ile geçmeyen yanık izlerini de geçirmektedir. Altın iğne uygulaması ile birlikte kişilerin yanık izleri küçülmekte ve hatta yok olmaktadır. Özellikle cildin görünen bir bölgesinde olduğu için rahatsızlık veren yanık izleri için kremler sonuç vermemiş ise altın iğne uygulaması tercih edilebilmektedir. Başarısı klinik olarak test edilmiştir.

Ciltte sorun yaratan bir diğer iz çeşidi de yara izidir. Yara izleri kabuk bağlaması ya da düşen kabuğun ardından orada bir yara oluşumunun olduğunu belli eden iz bırakması nedeniyle kişileri rahatsız etmektedir. Kişilerin vücudunda görülebilen yerlerde olması da rahatsızlık vermektedir. Bu tür yara izleri için altın iğne uygulamasına başvurulabilir. Altın iğne uygulaması sayesinde yara izleri giderilmekte ve yararının bulunduğu alan sağlıklı cilt gibi görünmektedir.

Altın İğne Uygulaması Nasıl Yapılır?

Altın iğne uygulaması yapılacak yer iyi seçilmelidir. Altın iğne uygulamasında hijyen son derece önemli olduğu için temiz bir yerde bu uygulama yaptırılmalıdır.

Altın iğne uygulamasının yapılacağı olan iyice temizlenmelidir. Temiz alan sağlandıktan sonra ise iğnenin temizliği ve cihazların temiz oluşuna dikkat edilmelidir. Bu sayede daha başarılı ve hijyenik bir işlem gerçekleştirilebilmektedir.

Altın iğne uygulaması öncesinde anestezi olarak işlem görecek bölgeye krem uygulanmaktadır. Bu sayede kişi derisinde bir ağrı ya da iğnelenme hissetmeyecektir. Anestezi aşamasından sonra ise altın iğne cihaz ile birleştirilir. Cihazın ucuna çok sayıda altın iğne bulunan bir aparat takılır. Bu altın iğneler cildi taramak için özel olarak ayarlanmıştır. Bu nedenle de cilde teması esnasında cilt içerisine ani giriş ve çıkışlar yapabilmektedir.

Altın iğnelerin temas edeceği derinlik ayarlanır. Bu sayede altın iğneler ani batmalar ile istenmeyecek kadar deri altına işlemez. Bu sayede cilt herhangi bir zarar ile karşılaşmadan cilt alt tabakası kolajen üretimi yapılması için uyarılır.

Altın iğneler yapıldığı malzeme nedeni ile battığı deri altı hücrelerine en fazla enerjiyi bir anda göndermektedir. Bu nedenle de kişiler cilt problemlerinden arınabilir. Yüksek enerji deri altında cilt sorunlarının çözümü için kullanılmaktadır.

Altın İğne Uygulaması Sonrası Ne Olur?

Altın iğne uygulamasının ardından ciltte pembeleşme ya da hafif kızarıklıklar gözlenebilir. Deri altına çok sayıda altın iğne batıp çıktığı için ciltte görülen hafif pembelik olası bir sonuç olarak kabul edilir.

Pembelik dışında altın iğnenin uygulandığı bölgede hafif kaşıntılar da meydana gelebilmektedir. Tüm bu pembeleşmeler ve kaşıntılar uygulamadan yaklaşık iki saat sonra geçmektedir.

Altın iğne uygulaması yaptıran hasta hemen tedaviden sonra normal yaşamına dönebilir ve gündelik aktivitelerine devam edebilir. Ertesi gün ise işine başlayabilir. Altın iğne uygulaması kişilerin önlerinde engel oluşturmamaktadır. Bu nedenle hemen ertesi gün işe başlayabilme garantisi için de pe çok kişi altın iğne tedavisini rahatlıkla görebilmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan Lipo Lazer Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ