Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Alındaki Kırışıklıklardan Kurtulun

Alındaki Kırışıklıklardan Kurtulun

Alındaki Kırışıklıkları Giderme

Genç ve dinamik bir yüze sahip olmak istiyenleri en çok rahatsız ve tedirgin eden konulardan bir tanesi alındaki kırışıklıklardır.

Zamanın karşı koyulamaz izleri 20 yaşını geçen çoğu insan bu üzücü gerçekle yüz yüze gelecek.

Peki bu gerçekle nasıl daha geç tanışabiliriz ?

Yaşam Tarzı Cilt sağlığının korunması için Alkol, sigara gibi zararlı alışkanlıklardan uzak durulmalıdır. Bu alışkanlıklar genel sağlığı olumsuz etkilerken yanı sıra cilt sağlığınıda etkiler.

Sebze ve Meyve Tüketimi Beslenme düzenimize de değinerek Yeşil sebzeler ve renkli meyvelerde sürekli olarak tüketilmelidir.Yeşil sebzeler yaşlanma belirtilerini azaltarak  ciltteki serbest radikaller ile toksinlerin temizlenmesini sağlar.

Vücüt Susuz Kalmamalı Yaşam kaynağımızın vazgeçilmezi olan suyun iyi bir nemlendirici de olduğunu ve insan bedeninin büyük kısmının su olduğunu unutmayınız.

Vücudunuzu susuz bırakmamalı ama yüzünüzü de  sık sık yıkamamalısınız. Cildimizin kendi kendini yağlama mekanizması bulunmaktadır. Bu yağ cildimiz için doğal bir bakım demektir. Sık sık yüz yıkanması bu yağın uzaklaştırılmasını ve yüzde kırışıklıkların oluşumuna neden olur.

Güneşte fazla kalmayın Birçok uzman güneşin cildi yıpratıcı etkisinde olduğuna hemfikir. Güneş altında çalışmak zorunda kalıyorsanız mutlaka cildinize uygun bir güneş kremi veya losyonu kullanmalısınız. Ne kadar güneş o kadar sağlam kemikler fikri yanlıştır. Uzmanlar bu konuda 15 dakika el yada yüzün güneşle temasının yeterli olacağını söylüyor. Fazla güneş ayrıca cilt kanserine davetiye çıkarmaktadır. Özellikle açık  cilt rengine sahip kişiler güneşe karşı daha hassaslar. Buna bağlı olarak güneşte gözlerin kısılarak bakılması söz konusudur. Bu da, kasların ve kaslara bağlı deriyi kendine doğru hareket ettirir. Uzun süreli tekrarlanan bu hareketler alında kırışıklığın belirginleşmesine zemin hazırlar.

Masaj

Çinlilerin keşfettiği, parmaklarımızın uçlarıyla yapılan masajlar,  cildin yaşlanma ve kırışma sürecini yavaşlatır.

Başınızı dik tutun.

Baş parmaklarınızla başınızın arkasına doğru bastırın ve diğer dört parmağınız saç diplerinizin hizasında alın bölgesinde olsun.

Baş parmağınızın hizasına doğru şekilde baş derinizde kuvvetli bir basınç oluşturun.

Parmaklarınızı serbest biçimde  bırakın ve aynı egzersizi günde üç kez tekrarlayın.

Bu egzersizi haftada üç kez yapın. Bir ayın sonunda ilk değişiklikleri fark edeceksiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan On Yaş Gençleştiren Maske Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ