Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

3D cilt analizi son zamanlarda sıklıkla kullanılmaya başlanmış olan yöntemlerden bir tanesidir. Cilt sorunlarının erken teşhis edilmesi amacı ile kişilerin cilt analizi yaptırması gerekmektedir. Cilt analizi ile pek çok cilt sorunu çok kısa süre içerisinde anlaşabilmektedir. Aynı zamanda cilt analizi yöntemi ile dışa vuramayan cilt sorunları da görülebilmektedir.  3D cilt analizi uzman doktorlar tarafından yapılmakta ve kişilerin cilt sorunlarının daha çabuk anlaşılmasını sağlamaktadır.

2

3D cilt analizi yeni dönem için tasarlanmış olan analiz yöntemlerinden bir tanesidir. Cilt içinde bulunan ve kişilerin dışarıdan bakıp göremeyeceği cilt sorunlarının tespit edilmesini sağlayan analiz yöntemlerinden bir tanesidir. Son zamanlara cilt konusunda uzman doktorların kullanmaya başladığı ve cilt sorunlarının teşhisini çok kısa zaman içerisinde yapabilen bu mucizevi buluş oldukça sık kullanılmaktadır.

3D cilt analizi yöntemi sayesinde cildin kalınlığı, cilt derisinin altı, cildin ağı ve cilt ile ilgili benzeri durumlar kontrol altında tutulabilmektedir. Uzman doktorlar cilt ile ilgili sorunları ölçerek kontrol altına almaktadır. Bu ölçüm cihazı sayesinde cilt sorunları ve cilt kusurları daha iyi saptanıp çok daha farklı çözüm önerileri ile çözülebilmektedir.

3D Cilt Analizinin Avantajları Nelerdir?

3D cilt analizinin en büyük avantajı deri ile ilgili sorunların erken teşhisinin yapılabilmesinden kaynaklanmaktadır. Deri altında oluşumu başlayan sivilce, akne, siyah nokta ve benzeri cilt kusurları erken teşhis edildiği zaman çok daha hızlı ve sağlıklı bir şekilde çözülebilmektedir. Bu nedenle de cilt analizi yapmak cilt için büyük bir avantaj niteliğindedir.

3D cilt analizinin en büyük faydası ciltte oluşan sorunların erken teşhis ile tedavi aşamasının her detayının hasta tarafından görülebilir olmasından kaynaklanmaktadır. Kimi hastalar tedavi süreci boyunca cilt için yapılan her tedaviyi ayna karşısında gözlem ile görmektedir. Fakat 3D cilt analiz yöntemi ile kişiler tedavilerinin her aşamasını iyi bir şekilde iç ve dış ayrıntıları ile gözlemleyebilmektedir.2-2

3D Analiz Sistemi Nasıl Çalışmaktadır?

Cilt konusunda sorunlu olan kişinin aynı yer ve şekilde birden fazla fotoğrafı çekilmektedir. Her fotoğrafta aynı cildin çekildiği düşünülse de her fotoğraf için cilt farklı kriterlerde değerlendirilmektedir. Bu kriterler cildin yapısı ve cildin üzerinde bulunan yağ tabakası ile alakalıdır. Bu nedenle de 3D analizi yapılırken kişinin cilt konusunda pek çok kriterden fotoğrafı ve bu fotoğraflarının değerlendirilmesi çıkmaktadır. Değerlendirme grafik ve benzeri sonuçlar içermektedir.

3D Analiz Sistemi Sayesinde Hangi Bilgilere Ulaşılabilmektedir?

3D analiz sistemi sayesinde cilt konusunda pek çok bilgiye ulaşmak mümkündür. Ciltte meydana gelebilecek her türlü sorun ve benzeri durum için 3D analiz sistemi bilgi vermektedir.

3D analiz sistemi sayesinde kişilerin cilt sıcaklığı ölçülmektedir. Cilt sıcaklığı herhangi bir cilt sorununu tetikleyebileceği için değerlendirme aşamasında büyük yer tutmaktadır.

3D analiz sistemi sayesinde cilt tonu da öğrenilebilmektedir. Grafik ve sayısal olarak gösterilen cilt tonu için 3D analiz sistemi rahatlıkla kullanılabilmektedir.

indir

3D analiz sistemi için bulunan ve cilt kusurları arasında oldukça önemli olan çukurluk da bu analiz sistemi ile rahatlıkla bulunabilmektedir. Bulunduğu takdirde tedavisi ve iyileştirme süreci çok daha kolay olacaktır.

Cilt altına işlemiş olan lekelerin tamamen giderilmesi oldukça zaman almaktadır. Bu deri altındaki lekelerin bulunması ve çok daha hızlı bir şekilde giderilmesi için 3D analiz yöntemi kullanılmaktadır.

Kırışıklık ilerleyen yaş ile beraber hem erkek hem de bayanların başına gelen en kötü cilt kusurlarından bir tanesidir. Derinin altında başlayacak olan kırışıklığın erken fark edilmesi de kırışıklık tedavisinin planlanması için son derece önemlidir. Bu nedenle kırışıklığı önceden görmek ve önlem almak için kişiler 3D analiz yöntemine başvurmaktadır.

Kırmızı ben deri üzerine çıkıp koyulaştığı zaman hem göze güzel gözükmemekte hem de ilerlediği takdirde cilt kanserine sebebiyet vermektedir. Bu nedenle de kişiler 3D analiz yöntemi ile deri altında bulunan kırmızı benler için önlem alınmalıdır. Bu benlerin erken teşhis edilmesi halinde deri yüzeyine çıkmadan temizlenebilmekte ya da büyümesinin önüne geçilebilmektedir.

Bu ve bunlar gibi cilt sorunlarının oluşup büyümesini engellemek için kişiler 3D analiz sistemi ile sık sık muayene olmalıdır. Bu muayeneyi uzman bir doktor yapmalıdır.

Bir Önceki Yazımız Olan Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ