Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Zayıflama Eşofmanları

Zayıflama Eşofmanları

Zayıflama Eşofmanları Kilo Verdirir mi?

Zayıflama eşofmanları, giyildiğinde vücut sıcaklığını yükselterek, günlük aktiviteler sırasında veya egzersiz sırasında terlemeyi arttırır. Terleme ise eğer egzersiz yapmıyorsanız sadece vücuttan suyun atılmasıyla ilgilidir ve kilo vermenizi sağlamaz. Yani 1 hafta boyunca zayıflama eşofmanı giyip tartıya çıktığınızda 1 kilo kaybettiğinizi görüyorsanız o 1 kilo yağ değil sudur.

Su Kaybını çoğaltma azalt!

Diğer adı sauna eşofmanı olan bu eşofmanları genellikle güreşçiler, boksörler tarafından, müsabaka öncesi kilo fazlası çıkmaması için kullanılır. Böylelikle su atılarak tartıda istenilen kilo aralığı yakalanabilir. Ancak tartıldıktan hemen sonra içilecek su ile bu kilo geri alınabilir.

Sağlıklı Kilo Verme

Yağ yakmanızı sağlamayan hiçbir teknik, yöntem kalıcı kilo vermenizi sağlamaz kalıcı kilo vermenin tek yolu aldığınız kalorinin yaktığınız kaloriden daha az olmasını sağlamaktır. Bunu da ancak 2 yolla yapabilirsiniz, ya yediklerinizin toplan kalorisi metabolizma hızınızdan düşük olacak ya da düzenli egzersiz yaparak alınan kaloriden daha fazlasını yakacaksınız. Bu ikisi dışında vücut enerji kaynağı olarak birikmiş yağları kullanmaz ve dolayısıyla yağ yakmış olmazsınız.

Sakıncaları

Vücudun aşırı su kaybetmesi çok ciddi sağlık sorunlarına hatta ölüme yol açabilir. Orta dereceli su kayıplarında sinirlilik hali ve baş dönmesi görülebilir. Su kaybı az bile olsa uzun süreli olarak devam ederse organlarda hasara yol açabilir. ABD’de çoğu okulda amatör sporcuların maçlar öncesi zayıflama eşofmanları tamamen yasaklanmıştır.

 

Zayıflama Eşofmanı Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yine de bir zayıflama eşofmanı alıp kullanmak istiyorsanız yukarıdaki uyarılara kulak verin ve gün içinde aldığınız su miktarını mutlaka arttırın. Spor yaparken terlemek doğaldır ve toksinlerin vücuttan atılması için gereklidir. Bu eşofmanların çoğu hava geçişlerini engellediği için terin buharlaşması engellenir ve cilt yüzeyinde kalır. Bu yüzden spor yaparken zayıflama eşofmanı kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Baş dönmesiyorgunluk gibi yan etkiler gördüğünüzde eşofmanı çıkarın ve su için. Suyla birlikte vücut elektrolitleri de kaybettiği için sodyum ve diğer mineralleri takviyeli kullanmanız gerekebilir.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ