Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Sivilceler Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Sivilceler Doğal Yöntemlerle Nasıl Geçer?

Güzel görünmek bütün bayanlar için yaygın bir endişedir. Çoğu zaman sivilcelerimizi sıkar ve deriye zarar veririz. Bu da görünüşü daha çok bozar ve bizi üzmeye yeter. Ergenlik sivilceleri hariç olan sivilceler daha çok yediklerimizle alakalı bir durumdur. Çok yağlı yiyecekler, asit içeren içecekler ve maalesef cips, çikolata gibi bizleri yedikçe memnun eden besinler tamamen sivilce deposu olmamız için yeterli sebeplerdir. Buna göre eğer sizde sivilcelerden kurtulmanın doğal yolları nelerdir? Diye merak ediyorsanız yazımız sizleri bilgilendirecektir. Uygulanacak bakım kürleri sivilceleri kovmakla kalmayacak, aynı zamanda cildin bebek gibi pürüzsüz olmasını sağlayacaktır. İlk olarak temiz bir cilt ile işe başlamamız gerekiyor.

Sivilceler için Bitkisel Kür

Cildimizi güzelce ılık su ile yıkayıp gül suyu ile temizleyelim. Daha sonra 1 çay kaşığı lavanta yağı, 1 tatlı kaşığı elma suyu, 1 şişe maden suyu ve 1 çay kaşığı sandal yağını karıştıralım. Kapalı bir tonik şişesine koyup her gün cildimize sürelim. Düzenli olarak kullanmayı alışkanlık haline getirelim ve sivilcelerden kurtulalım. Sağlıklı ve pürüzsüz bir cilt en güzel makyajdan daha güzel bir görünüm sağlar. Kesinlikle sivilceleri sıkmaya kalkmayalım. Cildimizde yara izi oluşturur ve derin izler bırakabilir. Son derece pratik yöntemler ile sivilcelere doğal tedavi uygulayabileceksiniz.

Sivilceler Nasıl Geçer

Özellikle ergen çağlarında olan genç bayanların bu konuya çok önem verdiklerini biliriz. Tamamen doğal yöntemlerle yüzdeki sivilcelere karşı doğru bir yöntem geliştirmiş oluruz. Temiz bir cilt yağ barındırmaz ve estetik bir görünüm oluşturur. Bu doğrultuda sivilceler nasıl geçer? Diyorsanız cildinizi öncelikle sevmeniz gerektiğini ve doğru bakım uygulamanız dahilin de, her zaman doğru sonuç verecektir. Ayrıca beyaz kilde sivilcelere karşı çok iyi gelir. 1 çay kaşığı beyaz kil, 1 çay kaşığı antibiyotik tozu, 1 çay kaşığı vicks krem ve 1 çay kaşığı kantaron suyunu karıştıralım. Cildimize sürüp 15 dakika bekleyelim. Daha sonra ılık su ile yıkayalım. Sivilcelere son diyelim ve doğru bakım yapalım.

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ