Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit Tedavisi

Selülit her kadının hatta bazen erkeklerinde korkulu rüyasıdır. Selülitler spor ve diyet yaparak geçirilemez. Bunun için bir estetik merkezinde, güzellik merkezlerinde yapılan birkaç tedavi ile selülitlerden kurtulabilir. Selülit kan dolaşımının yavaşlamasından kaynaklanır. Selülitiniz oluştuysa eğer kan dolaşımınızın yavaşlamış olması gerekir. Selülit 3 derecede incelenir. 1.derece selülitler gözle görülmez. Sadece ellerle sıkıştırıldığında görülebilir. 2.derecede selülitler dikkatli bakıldığında görülür. Yani çok fazla sorun olmaz. 3. Derecede selülitler oldukça belirgin, derin izlere sahiptir. Bu selülitler bazen çok fazla sancılı ağrılara sebep olabilir. Selülitin önlemi çok önceden alınmalarıdır. 1. Derecede selülit sorunu yaşandığı takdirde ilerlememesi, için bazı işlemeler gerekmektedir. İşte o bazı önlemler;

-Su içmenin miktarı yaşa, cinsiyete, boya, kiloya bağlı olarak değişebilir. Ama yetişkin bir insan ortalama 2-3 litre su içmelidir. Su içmek vücudu besleyeceği için selüklitlerin önüne geçilebilir.

– Tuz ve baharatlı yiyeceklerin tüketimi en aza indirilmelidir. Örneğin cips gibi yiyecekler fazla tüketilmemelidir. Aksi takdirde selülitler hızlı bir şekilde artar

– Alkol ve sigara gibi zararlı maddelerden uzak durulmalıdır.karboksiterapi-selulit-600x316

– Yağlı besinler vücuda alınırken dikkat edilmelidir. Fazla tüketim sonucu selülitler vücudun her yerine yayılabilir.

Bu maddelere dikkat ederseniz eğer var olan selülitlerinizden kurtulamazsınız. Sadece önlem almak ve 1.dereceden selülitlerin ilerlemesini engeller.

Selülit tedavisini yaptırmak isteyen biri çok uygun fiyata yaptırabilir. Ama bazı tedaviler çok ucuzken bazıları pahalı olabilmektedir. Pahalı veya ucuz olması tedavinin yapılacağı bölgeye bağlı olarak değişebilir. Bir tedavi ortalama yaklaşık 8 ila 10 seans sürmektedir. Bu seanslar selülitin derecesine ve tedavinin uygulandığı bölgeye bağlı olarak değişebilir. Daha az bir seansta halledilebilen selülitler olabileceği gibi daha fazla seansta halledilecek selülitler de olmalıdır.

Tedavi Öncesi

Tedaviden önce birkaç noktaya dikkat edilmelidir. Tedavinin etkisinin artması isteniyorsa tedavi öncesi soğuk su ile küçük masajlar yapılabilir. Bu sayede kan dolaşımı artarak işlemin etkisini arttırılacaktır. Yapılması gerekenlerin yanı sıra bazı yapılmaması gerekenlerde bulunmaktadır. Örneğin işlemi uygulanacağı bölgeye kimyasal maddeler, makyaj ürünleri değdirilmemelidir. Aynı zamanda işlemin gerçekleşeceği bölgeye ağrı azaltıcı krem, kas gevşetici krem gibi kendi kendinize sürmeye karar verdiğiniz kremler tedavinin etkisi azaltabilir.Bu konuda doktorla görüşülmeden hareket edilmemelidir.

Kısacası doktorunuzun önermediği bir şeyi yapmaktan kaçınmalısınız.

Mezoterapi

Bu yöntem oldukça küçük iğneler yardımı ile gerçekleşir. Bu iğnelerin içerisindeki sıvı selülitin bulunduğu bölgeye enjekte edilir. Bu işlem vücuda yağ yakıcı hücrelerin yüklenmesi olarak da adlandırılabilir. Bu karışım vücuttaki yağ birikimlerini parçalayarak tekrar kullanılabilir yağlara dönüştürür. Bu tedavi en çok tercih edilen tedavi yollarından birisidir.

Akupunktur

Akupunktur bazı su ve yağ hücrelerini milimlik iğneler yardımı ile harekete getirmektir. Bu sayede yağ hücreleri yok olmaya başlar.

Ozan Terapisi

Oksijen den yardım alınarak yapılan bu tedavi yöntemi oksijen ile yağ hücrelerini temizlemektir. Oldukça zahmetli olan bu işlem selülitlerinizin üzerinde ve çevresindeki kan dolaşımının hızlanmasına yardımcı olur. Selülit bulunan bölgeye buharlar gönderilerek derinin altına geçmesi amaçlanmaktadır.

Lazer Tedavisi

Lazer tedavisi aslına bakılırsa en çok tercih edilen selülit giderme yöntemleri arasında yerini almaktadır. Bu tedavide yine kan dolaşımının arttırılması amaçlanır. Bu sayede birikmiş ve bir kısımda toplanmış yağ hücrelerinin harekete geçmesi amaçlanmaktadır.selulit-2-350x210

Ultrason Ses Dalgaları

Ultrason ses dalgalar sadece selülitlerin tedavisinde değil bazı küçük yağ birikintilerinin yok edilesinde de kullanılır. Bu tedavide üst deri geçilerek alt deriye inilerek ve oradaki selülitler

Basınç Tedavisi

Havanın basınç özelliğinden yararlanarak yapılan bu tedavi birkaç seanstan oluşmaktadır. Bu tedavi yöntemi aynı zamanda en etkili ve en çok tercih edilen işlemlerden bir tanesidir. Yine bu tedavide de amaç kan dolaşımını hızlandırmaktır.

Lipoelektro

Oldukça uzun ve ince iğnelerden yardım alınmaktadır bu tedavide. Selülitlerin içerisinin boşaltıldığı bilinmektedir. İlk olarak selülit iğneler yardımı ile parçalanır ve ardından boşaltılır. Özellikle bu işlem doğru yapılmadığı takdirde selütler azalmak yerine artabilir. Bu nedenle işinin ehli doktorlara gidilerek yardım alınmalıdır.

Liposuction

Bu uygulama bir güzellik uzmanı tarafından gerçekleştirilemiyor. Sadece uzman bir plastik cerrahı bu işlemi yapabilir. Liposuction işleminde sadece selülitler tedavi edilmez aynı zamanda bölgesel zayıflamada amaçlanır. Bu işlemde ilk olarak lokal anestezi uygulanır o bölge uyuştuktan sonra iğneler ve vakumlar yardımı ile o kısımdaki yağlar çekilir.

cellulite ass and beautiful ass.

Seülit tedavisi hamile anne adaylarına, emziren annelere, epilepsi hastalarına, böbrek ve karaciğer yetmezliği yaşayanlara uygulanamaz. Ve gidilen doktor tarafından yapılan testlerin ardından bir sorunu yoksa tedavilerden uygun olanı kişiye yapılır.

Bir Önceki Yazımız Olan Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ