Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Q Switch Lazer Nedir Nasıl Yapılır?

Q Switch Lazer Nedir Nasıl Yapılır?

Q Switch Lazer Nedir?

Q switch lazer yeni geliştirilen bir teknoloji sayesinde lazere gönderilen enerjiyi eşit olarak dağıtan ve bu enerjinin kontrollü bir şekilde kullanılabilmesini sağlayan lazer teknolojilerinden birisidir. Son üretilen lazer teknolojisi olduğu için son derece kaliteli ve teknik bir donanıma sahiptir. Bu lazer teknolojisi pek çok işlevi aynı anda görebilmektedir. İçeriğindeki donanımlar ve işlevleri sayesinde pek çok kişinin kullanımı için uygundur. Bu kaliteli ve gelişmiş lazer teknolojisi aynı zamanda ödüllüdür.q

Q Switch Lazer İle Hangi İşlemler Yapılabilmektedir?

Q switch lazer teknolojisi oldukça güçlü bir lazer teknolojisidir.  Bu lazer teknolojisi ile deri üzerinde bulunan ve sonradan eklenen kimyasalların pigmentleri parçalanabilir. Bu nedenle de Q switch lazer teknolojisi iki farklı işlem için kullanılabilmektedir.

Q switch lazer teknolojisi ile kalıcı dövmeler silinebilmektedir. Kalıcı dövme içeriğindeki kimyasallar nedeni ile silinmesi ve vücuttan atılması çok zor bir kimyasaldır. Fakat bazı özel lazer türleri ile kalıcı dövme silinebilmektedir. Q switch lazer de ileri teknolojisi ile deride bulunan dövmenin silinmesine yardımcı olmaktadır. Kalıcı dövmeler bazı durumlarda vücutta istenmeyebilmektedir. İçeriğindeki kimyasallar nedeni ile bir süre sonra geçmesi beklenmemelidir. Dövmeyi geçiren lazer teknolojisi de Q switch lazer teknolojisinde bulunmaktadır.gettyimages-157697074-1-625x435

Q switch lazer teknolojisi içeriğinde bulunan enerji ve enerjiyi eşit dağıtabilen gücü ile deri zerinde bulunan dövme pigmentlerine dağıtabilmektedir. Bu sayede de kalıcı dövmeleri geçirebilmektedir. Kalıcı dövmenin kimyasalından çok daha güçlü bir içeriğe sahiptir. Bu nedenle kalıcı dövmesini sildirmek isteyen kişiler bu yönteme başvurmaktadır.

Q switch lazer teknolojisi kalıcı dövme silindiği zaman kalan izleri de geçirebilmektedir. Cilt üzerinde bulunan ve hatta derinin içinde bulunan dövme izlerini giderebilmektedir. Deriye uygun bir şekilde Q switch lazer teknolojisi ile lazer uygulayan kişiler bu teknoloji sayesinde dövme lekelerinden de kurtulabilmektedir. Dövme izleri kişiler için büyük problemler oluşturabilmektedir. Bu problemlerin önüne geçmek ve cilt kusuru olan deri üzerindeki izleri gidermek için Q switch lazer teknolojisi ile lazer tedavisi uygulanmaktadır. Çok büyük bir enerji barındıran ve bu enerjiyi tüm yüzeye eşit şekilde dağıtan Q switch lazer teknolojisi dövme lekelerinin tedavisinde de kullanılmaktadır.

Q switch lazer teknolojisi kalıcı makyajların silinmesinde de kullanılmaktadır. Cilt üzerinden aparatlar vasıtası ile deri altına kadar enjekte edilerek yapılan kalıcı makyaj yedi sekiz aydan başlayarak iki yıla kadar kişilerin vücudunda kalabilmektedir. Sürekli aynı makyaj ile gezmek istemeyen kişiler ya da bir aşamadan sonra farklı bir makyaj tarzı denemek isteyen kişiler makyajlarını sildirebilmektedir. Bu sildirme işlemi kolay bir şekilde yapılamamaktadır. Çünkü kalıcı makyajın içerisinde bulunan kimyasal maddeler makyaj temizleme suyu gibi bileşikler ile temizlenememektedir. Bundan dolayı da kalıcı makyajını sildirmek isteyen kişiler kuvvetli bir yöntem bulmaktadır.peeling-ve-q-switch-lazer-ile-yilbasina-yenilerek-5433995_7685_o

Kalıcı makyaj Q switch teknolojisi sayesinde silinmektedir. Q switch lazer teknolojisi çok güçlü olduğu için deri üzerinde bulunan kalıcı makyajı da dövme gibi pigmentlerine ayırmakta ve deri parçasının üzerinden atmaktadır. Bu sayede kalıcı makyaj çok kısa bir süre içerisinde Q switch lazer teknolojisi ile birlikte silinebilmektedir. Q switch lazer teknolojisi kısa zaman içerisinde oldukça fazla pigment parçalayabilmekte ve bu sayede derinin üzerinde bulunan her türlü kanserojen ve kimyasal maddeyi deriden atmaya yardımcı olmaktadır.

Q Switch Lazer Nasıl Uygulanmaktadır?

Q switch lazer, lazer konusunda bilgili ve deneyimli bir kişi tarafından uygulanmalıdır. Çok fazla sayıda cilt sorununu çözümlediği için cilt konusunda sorunu olan kişilere uygulanabilmektedir. Q switch lazer teknolojisi geniş kapsamından dolayı ödüllü bir lazer olduğundan dolayı hemen her cilt problemi için uygulanabilmektedir. Uzman bir kişi tarafından kullanılmadığı zaman ciltte sorunlara yol açmaktadır.

Kişiler kalıcı dövme ya da kalıcı makyaj sildirmek istediği zaman bu konuda uzman ve Q switch teknolojisini iyi kullanan bir doktora görünmelidir. Doktor bu aşamadan sonra kişileri yönlendirecektir. Yönlendirmeden çıkılmadığı sürece hastalar kısa süre içerisinde ayakta hızlı ve güvenli bir şekilde tedavi edilebilmektedir.

Q switch teknolojisi ile kalıcı dövme ya da makyaj sildirmek isteyen kişiler bu konuda uzman bir doktora görünerek tedavi süreci hakkında bilgi alabilmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan 3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ