Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Pişik Kremleri ve Pişik Tedavisi

Pişik Kremleri ve Pişik Tedavisi

Pişik Kremleri ve Pişik Tedavisi

Yaz aylarının gelmesi ile beraber kişilerde özellikle de küçük çocuk ve bebekler de pişik sorunları meydana gelebilir. Bunun için annelerin bebeklerinin temizliklerine iki kat daha dikkat etmeleri gerekir.  Annelerin bekleri için kullandıkları bebek bezlerine   ve yine kullanılan ıslak mendillerin kalitesine özen göstermeleri gerekir. Bebekler de pişik problemi artarsa ve bu hal artarak devam ederse bebekler de büyük cilt hastalıklarına kadar yol açar.  Pişik oluşumunu önlemek adına çeşitli kremler kullanılır. Fakat bu kremleri kullanmadan önce mutlaka doktor tavsiyesi alınması gerekir aksi halde cilde uyum göstermeyen kremler değil pişiği tedavi etmek daha fazla bir cilt hastalığına da yol açabilir.  Yakın çevreden veya arkadaşlardan tavsiye almak yerine alanında uzman bir doktordan tavsiye almak daha uygun olacaktır.

Pişik Nedenleri

  • Cildin iyi temizlenmemesi: kişiler özellikle de anneler bebeklerinin ciltlerini düzenli olarak temizlemeleri gerekir.
  • Temizlik sonrası iyi kurulamama: temizlenen cilt sabun artıklarından ve diğer kimyasallardan iyi arandırılmazsa ciltte tahriş ve pişiğe neden olur.
  • Cildin tam kurulanmamsı: cilt yıkanma işleminden sonra iyi bir şekilde kurulaması yapılmazsa bu bir pişik sebebi olacaktır. Bunun için kişiler ciltlerini düzgün bir şekilde temizleyip dikkatlice kurulamaları gerekir.

Pişik Oluşumunu Engelleme

Pişik oluşumunu engellemenin en etkili yöntemi hiç kuşkusuz doktorun verdiği kremleri birebir saatinde ve tam zamanında kullanmak olacaktır.  Yine bebekler için pişik oluşumunu engellemek adına bebeklerin ciltlerine pudralar sürülebilir. Bebekler de kullanılacak bezlerin kalitesi de yüksek olmalıdır.

Böylece bebek ciltleri pişik ve diğer tahrişlerden de uzak kalacaktır.  Pişik oluşumu sadece bebekler de değil aynı zamanda çocuk, yetişkin ve yaşlılarda da görülebilir. Bunun ne deni pişik olan bölgenin temizliğine dikkat edilmemesi ve tam manası ile kurutulmamasıdır. Yaz aylarında yetişkinlerde en çok ayak parmak aralarında pişikler meydana gelir. Bunun nedeni yanlış ayakkabı seçimi ve nemdir.  Tüm bu problemlerin önüne geçmek için ayakların kuru tutulması ve vücudun havalandırılıp güneş görmesi olacaktır. böylece pişik oluşumu giderilecek ve pişiğe  karşı önlemler alınmış olacaktır.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ