Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Peeling Nedir Faydaları Nelerdir

Peeling Nedir Faydaları Nelerdir

Peeling Nedir?

Vücudumuzun birçok farklı alanında olduğu gibi yüzümüz ve ellerimizde de bolca kir, toz ve pislik birikebilmektedir. Oldukça fazla zararını görmüş olduğumuz bu kirlerden kurtulmak ve cildimizi daha güzel bir duruma getirmek içinse vücudumuza bakmamız ve düzenli bir şekilde çalışma yapmamız gerekmektedir. Derimizin üzerinde farklı bir doku oluşturan bu kirler başta tüm gözeneklerimizi tıkar ve cildimizi büyük bir sıkıntıya sokarlar. Cildimizdeki gözenekleri tıkayan bu kirler da sivilce gelişimlerine zemin hazırlayabilmektedir.

Zamanla cilt yıpranmakta, solgun ve donuk renklere bürünebilmektedir. Peeling; solgun ve donuk görünümlü ciltleri eski haline getirmeye yaradığı gibi derimizi de canlandırmaktadır. Derinin canlanması, cildi gençleştirmesi ve cildin çok daha güzel görünmesi peeling teknolojisine bağlı olmaktadır.Peeling ile tüm kirli görüntülerden kurtulabileceğiniz gibi; aynı zamanda da artan sivilce sayılarına bir çizgi vurarak çok daha başarılı bir durumda olabileceksiniz.

Peeling işleminde yüz bölgenize ve istediğiniz diğer deri bölgelerinize başarılı bir şekilde uygulama yaparak hiçbir sorun olmadan çalışmalarınızı sürdürmek ve cildinizi oldukça güzel bir duruma getirmeniz de mümkün olabilmektedir. Peeling işlemi en çok yüz bölgesine uygulanan bir tedavi olmaktadır. Çünkü bu tedavi ile birlikte senelerin vermiş olduğu yorgunluk ve sorunlar hızlı bir şekilde ortadan kalkabilmektedir. Yüzümüzde birikmekte olan pislik, kir, sivilce ve lekeler peeling ile birlikte ortadan başarılı bir şekilde kalkabilmektedir. Peeling birçok farklı soruna çözüm olduğu gibi kırışıklıklara da çözüm olabilmektedir. Makyaj malzemeleri birçok cilt sorununu gizlerken; peeling gibi işlemler ise bu cilt sorunlarını tamamen ortadan kaldırmaktadır. Bu iki işlem arasındaki farkı anlamak ve bu sorunları uygulamak arasında oldukça büyük farklar bulunmaktadır.

Peeling işlemleri sayesinde cilt çok daha başarılı ve hızlı bir şekilde kendine gelmekte ve çok daha hızlı bir şekilde yenilenmektedir. Peeling ile birlikte cilt pürüzsüz bir hal almakta ve çok daha canlı gözükmektedir. Ölü derilerden arındırılmakta olunan bu işlem ile birlikte cilde makyajın uygulanması da kolaylaşabilmektedir. Kullanmış olunan kırışık önleyici ve leke kremleri de peeling kadar başarlı etki göstermediği için peeling tedavileri çok daha başarılı bir şekilde ön plana çıkabilmektedir. Kozmetik ürünleri cilde çok daha hızlı bir şekilde etki ettiği için sorunlar olabilmektedir, bu görülen sorunlar peeling tedaviden sonra ortadan kalkabilmektedir.

Peeling işlemleri her zaman başarılı bir şekilde yapılabildiği gibi; özellikle ılık duş sonrasında yapıldığında çok daha verimli sonuçların alınması mümkün olabilmektedir. Duş ile gözenekler açılmakta olduğundan dolayı; tedavi duşların ardından yapılmalı ve tedavi daha başarılı bir hal almalıdır. Böylece oldukça büyük başarılar bizler ile birlikte olabilmektedir. Uzmanların birçoğu bu tedavileri duşlardan sonra yapılmasını önermektedir.

Peeling tedavilerini göz çevresi ve dudak kenarları hariç tüm cilde dairesel hareketler eşliğinde uygulamak mümkün olabilmektedir. Peeling tedavileri başarılı bir şekilde masaj yapılarak uygulanabilmektedir. Böylece çok daha güzel bir görüntü de bizler ile birlikte olabilmektedir. Tedavi uygulandıktan sonra da ılık su ile temizlemek tedaviyi taçlandıracak bir diğer etken olmaktadır.

 

 

Peeling Avantaj ve Faydaları Nelerdir?

  • Kişi evde tek başınayken de tedaviyi başarılı bir şekilde uygulayabilmektedir, bu konuda herhangi bir zorluk yaşanmayacağı gibi tedavinin sonucunu etkileyecek bir sorun da olmayacaktır,
  • Tedavi diğer tedavilerin ücretleri ile karşılaştırıldığında oldukça uygun bir tabloyu karşımıza çıkaracaktır,
  • Tedavinin etki göstermesi için günlerce beklemeye gerek olmayacağı gibi tedavinin çok daha güzel görünmesi için de kısa bir süre beklenmesi yeterli olabilecektir,
  • Tedavi için gereken malzeme ve ekipmanlara ev ortamında ulaşmak oldukça kolay olmaktadır, malzemeyi evde hazırlayıp uygulamak hiçbir zahmet teşkil etmemektedir,
  • Tedavi yapıldığı sırada normal aktivitelere devam etmek mümkün olabilmektedir; kişi televizyon izlerken, ütü yaparken, film izlerken, oyun oynarken, telefonla takılırken bile tedaviyi uygulaması mümkün olabilmektedir. Bu konuda da herhangi bir sorun yaşanması mümkün olmamaktadır.
  • Tedavi birçok cilt sorununa şifa olmakla birlikte cilt lekelerini de ortadan kaldırmakta olan yegane tedavilerden sadece birisi olmaktadır. Peeling tedavisi birçok farklı şekilde ortaya çıkmakta ve faydasını göstermektedir. Bu konuda yapılacak onlarca işlemden en iyi seçenek; peelingi başarılı bir şekilde uygulamak olacaktır.

 

 

Bir Önceki Yazımız Olan Vücut Bakımı Nedir Nasıl Yapılır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ