Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Örümcek Ağı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Örümcek Ağı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Örümcek Ağı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Örümcek estetiğinin bir diğer adı ameliyatsız ip ile yüz germe işlemidir. Ameliyat yöntemine alternatif olarak tasarlanan örümcek ağı estetiği ile kişiler yüzlerini ameliyatsız bir şekilde gerdirebilmektedir. Gergin bir cilt isteyen fakat bu nedenle bıçak altına yatmak istemeyen kişiler için örümcek ağı estetiği oldukça makul yöntemlerden bir tanesidir.

Örümcek Ağı Estetiği Neden Tercih Edilmektedir?

Örümcek ağı estetiğinin tercih edilmesinin ana sebebi herhangi bir ameliyat işlemi geçirmeden yüzün gerginleştirilebilmesinden kaynaklanmaktadır. Bıçak altına yatmak istemediği halde daha gergin ve daha genç bir cilde sahip olmak isteyen pek çok kişi örümcek ağı estetiği yöntemini kullanmaktadır.

Örümcek ağı estetiğinin tercih edilmesinin bir diğer nedeni ameliyattan ziyade çok daha doğal görünümler yaratmasından kaynaklanmaktadır. Bu doğal görünümler ameliyat izlerinin olmaması ve yüzün daha doğal bir gerginliği olmasının etkilerindendir. Daha doğal durduğu için de örümcek ağı estetiği tercih edilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Nasıl Uygulanmaktadır?

Örümcek ağı estetiği, düz ya da kılçıklı ipler vasıtası ile gerçekleştirilmektedir. Bu işlemde tünel tekniği adı verilen teknik sayesinde iplerin derinin hemen altındaki tabakaya girmesi ile gerçekleştirilebilmektedir. Cilt üzerinde küçük iğneler yardımı ile oldukça küçük delikler oluşturulur ve örümcek ağı estetiği için uygun olan ipler de bu deliklere zikzak şeklinde yerleştirilir. Bu sayede derinin iç kısmına daha sıkı bir şekilde tutunması sağlanır ve cilt gerdirme işleminde çok daha fazla verim görülür. İşlemin bitişi ile birlikte cilt eskisinden daha gergin bir şekle kavuşur.

Örümcek Ağı Estetiği Kimler İçin Uygundur?

Örümcek ağı estetiği özellikle orta yaşta olan kişiler ya da orta yaşın üzerinde olan kişiler için uygulanmaktadır. Bu kişilerin ciltlerinin kendini toparlayabilmesi beklenmediği için estetik yöntemine başvurması doğal olarak karşılanmaktadır. Örümcek ağı estetiği olmak isteyen kişiler yüzlerine işlem yapılmadan doğal olarak gerilemeyecek ciltler olmalıdır. Genç ciltler bazı egzersizler ile yüzlerini biraz daha toplayabilse de orta yaşa ulaşmış ve orta yaşın üzerine gelmiş kişilerin ciltleri kendini toplayamadığı için dışarıdan bir müdahaleye ihtiyaç duyulabilmektedir.

Örümcek ağı estetiği sadece orta yaş ve orta yaşın üzerinde bulunan kişiler için uygulanmaz. Yüz hatları artı kaybolmuş ya da tam anlamı ile belli olmayan kişiler için de örümcek ağı estetiği uygulanabilmektedir. Örümcek ağı estetiği ile kişilerin çene kemikleri, elmacık kemikleri ve gıdık bölgelerinin yapısı daha belli olduğu için bu bölgeleri ön plana çıkarmak isteyen ya da biraz da olsun belli etmek isteye kişiler için bu yöntemler kullanılabilmektedir.

Örümcek Ağı Estetiği Sonrasında Herhangi Bir Problem İle Karşılaşılabilir Mi?

Örümcek ağı estetiğinden sonra yüze baskı yapılmamalıdır. Yüzü ovuşturma, yüzü bastırarak yıkama ya da yüz üstü yatma işlemlerinin kişiye eksi olarak döneceği de belirtilmektedir. Yüz ile ilk üç haftanın içerisinde fazla uğraşmamak önerilmektedir. Aksi halde kişiler örümcek ağı estetiğinden daha az verim alabilmektedir.

Örümcek ağı estetiğinin hemen ardından kişiler yüzlerine çok baskı yapmadıkları takdirde gündelik yaşamlarına hemen geri dönebilmektedirler. Bu konuda örümcek ağı estetiği herhangi bir zorluğa neden olmayacaktır fakat gündelik hayatta da pek çok konuya dikkat edilmektedir. Kişiler komik bir olay karşısında ilk 48 saatte ağızlarını fazla ayırarak kahkaha atmamalıdır. Bu duru onların jest ve mimiklerini zorlayacağından örümcek ağını kötü etkileyecektir. Kişiler fazla mimik gerektiren durumlardan kaçınmalıdır. Jest ve mimikler olabildiğince az kullanılmalıdır.

İlk birkaç gün ara sıra kişiler yüzlerinde gerginlik ve rahatsızlık hissedebilmektedir. Bu his ufaktır ve göz ardı edilebilir. İlk birkaç günün ardından bu histen eser kalmayacaktır. Bu his cerrahi müdahalelere kıyasla çok az bir seviyede olmaktadır. Birkaç gün beklenmesi ve yüzün aşır yorulmaması halinde bu sorun atlatılacaktır.

hemen ardından kişil erin yüzlerinde ufak kaşıntı ve benzeri sorunlar ortaya çıkabilir. Ancak bunlar gözardı edilebilecek kadar ufak sorunlardır. İlk 24 saatin sonunda byu tür küçük sorunlar yaşanmayacaktır.

Üç hafta sonra kişiler yavaş yavaş jest ve mimiklerini kullanabilir. Üç haftanın sonunda yüze çeşitli masajlar yapılabilir ve çok sıcak su ile banyo yapılmasına da izin verilebilir. Kişiler yine de üç haftanın sonunda ilk günlerde kendilerini fazla yormamalıdır. Bu sayede örümcek ağı estetiğinden çok daha fazla verim alınmaktadır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Ameliyatsız 10 Günde 20 Kilo Nasıl Verilir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ