Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

On Yaş Gençleştiren Maske

On Yaş Gençleştiren Maske

  On Yaş Gençleştiren Maske

Erkekler ve bayanlar hep geç ve canlı bir cilde sahip olmak isterle bu nedenle de ciltleri için birçok yöntemler uygularlar. Özellikle bayanlar çoğu kez cerrahi işlemler ile gençleşmek isterler. Fakat bu yöntemler her zaman başarılı olmadığı gibi yanlış kişiler tarafından yapıldığı zamanlar yüzde büyük problemlere de yol açabilirler.  Yüzde ve vücudun diğer bölgelerinde yaşlanama etkisi gün geçtikçe giderek artar bunun nedeni yer çekimi ve gün içersinde maruz kalınan toz ve makyaj kalıntılarıdır. Gün içersinde bu etmenlere maruz kalan kişiler kesinlikle yatmadan önce yüzü iyice temizlemeli ve cildiye doktorunun verdiği özel losyonlar ve gece kremleri ile cilde bakım yapmalılardır. Böylece kişiler gençliklerini korumuş olacaklardır.

Cildin Erken Yaşlanma Sebepleri

  • Çok fazla güneş ışınına maruz kalma, en büyük yaşlanma etmenlerinden bir tanesidir.
  • Yanlış ve eksik kozmetik ürünlerinin kullanılması diğer bir etmen olup kişiler bu konuda alınacak tüm kozmetik ürünlerinin markalarına son derce önem göstermeli ve devlet kontrolleri yapılmış ürünleri tercih etmelilerdir.
  • Yanlış cilt temizleme yöntemleri, kişiler cilt tonlarını bilmeyerek yaptıkları her temizleme ve bakım ürünleri ciltte büyük hasar ve yaşlanmalara neden olacaktır.

Cildi Gençleştiren Maskeler

Ciltlerinin gençleşmesini isteyen kişiler bir takım yüz maskeleri uygulamaları gerekir. Özellikle bayanların evde yapabilecekleri en iyi yöntemlerden bir tanesi pirinç maskesidir. Bunun için kişiler, bir çay bardağı pirinci yarım saat ılık suda bekletmeli ve akabinde içresine bir çay kaşığı kuru maya ve yine bir çay kaşığı ucu ile toz tarçını karıştırıp yüze bir pamuk yardımı ile uygulanmalıdır. Böylece yüz istenilen parlaklığa ve canlılığa da kavuşmuş olacaktır.  Bu maske haftada en az üç gün boyunca devam edildiği sürece kişilerde büyük bir değişim olacağı gibi kişileri en az on yaş gençleştirmişte olacaktır. yine günlük olarak iyi bir markanın yüz temizleme ürünleri her gece yüze ve diğer bölgelere de uygulanabilir. Böylece kişiler yaşlanmak yerine daha genç bir görünüme de sahip olabilirler. Bununla beraber yüz ezersizleri de gün içersinde aksatılmadan yapılmalıdır.

Bir Önceki Yazımız Olan Pürüzsüz Cilt İçin Maske Tarifleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ