Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Nd:YAG Lazer Epilasyon Nedir?

Nd:YAG Lazer Epilasyon Nedir?

Nd: YAG Lazer Epilasyon Nedir?

Nd: YAG Lazer epilasyon, kıl köklerini yakarak bir daha tüy çıkmamasını sağlayan yöntemlerden bir tanesidir. Bu sayede kişiler istenmeyen tüylerinden kalıcı olarak kurtulmaktadırlar. Kıl köklerinin yanmasının ardından kişilerde uzun süreli ya da kalıcı olarak tüy çıkmamaktadır. Kıl köklerinin yakılması ile yapılan Nd: Yag lazer epilasyon yöntemi pek çok kişi tarafından tercih edilmektedir. Kıl köklerini yakarak kalıcı bir lazer epilasyon etkisi sağladığı için kullanan kişiler de memnun kalmaktadır. NdYAG-ile-Lazer-Epilasyon

Nd: YAG Lazer Epilasyon Nasıl Bir Epilasyon Türüdür?

Farklı bölgeler ve farklı cilt özelliğindeki kişiler için bulunan çok sayıda lazer epilasyon türü bulunmaktadır. Nd: YAG lazer epilasyon işleminde lazerin görüş alanına giren kıl kökleri teker teker yakılmaktadır. Yanma işlemi sayesinde bir daha kıl kökü çıkmamaktadır. Bu nedenle de Nd: YAG lazer epilasyon sırasında  kıl kökleri yakıldığı için uzun vadede tekrardan kıl çıkma olayı tekrar etmez. Bu tedaviyi gören kişiler de tekrar tüy çıkma sorunu ile karşılaşmadığı için tedaviden memnun kalmaktadır.

Nd: YAG Lazer Epilasyon Türü Her Tüye Uygun Mudur?

Nd: YAG lazer epilasyon türü hemen hemen her cilt için etkili sonuçlar yaratabilmektedir. İyi bir yerde yaptırıldığı zaman tüm kıl köklerini yakmakta ve uzun vadede kıl çıkmasını önlemekte ya da bir daha kıl çıkmamasını sağlamaktadır. Nd:YAG lazer epilasyon koltuk altı ve özel bölge de dahil olmak üzere vücudun her yerinde etkili sonuçlar gösterebilmektedir. Pek çok kişi doktor kontrolünde bu lazer epilasyon yöntemini kullanmakta ve istenilen sonucu alabilmektedir.

Nd: YAG ile lazer epilasyon sayesinde özellikler beyaz tenli kişilerin koyu renkli tüyleri giderilebilmektedir. Bu lazer sistemi beyaz tenli bir kişide siyah ve koyu kahve tüyleri rahatlıkla alabilmektedir. Kişilerde var olan açık renkli tüylerin alımı zor olmaktadır fakat uzman bir doktor kontrolünde bu tüylere bakıldığında ve lazer epilasyon yapıldığında rahat bir şekilde açık renkli tüylerde alınabilmektedir. Fakat koyu renkli tüylere nazaran tedavi süresi daha uzun sürmektedir. Tedavi süresi ve işleyişi hakkında uzman bir doktordan bilgi alınmalıdır.

Nd: YAG lazer epilasyon için koyu ten rengine sahip olan kişilerin de siyah, koyu kahve ve benzeri koyu renkli olan tüyleri yine çok daha kolay bir şekilde alınabilmektedir. Bu lazer epilasyon türü ile koyu renkli tüylerde açık renkli tüylere nazaran çok daha hızlı sonuç alınmaktadır.

Nd: YAG Lazer epilasyonu Hangi Bölgelerde Kullanılabilir?

Nd: YAG lazer epilasyonu vücudun her bölgesinde kullanılabilmektedir. Diğer tüm lazer türleri gibi yüzde bulunan dudak üstü hariç ince tüylerde tercih edilmese de bu tüyler için de yapılabilmektedir.

Nd: YAG lazer epilasyonu genital bölge ve koltuk altında da kullanılabilmektedir. Vücutta lazer epilasyon konusunda oldukça hassas olan bu iki bölge için de Nd: YAG lazer epilasyon türü uygulanabilmektedir. Bu nedenle de lazer epilasyon yaptırmak isteyen kişilerin tercih ettiği bir epilasyon türüdür. nd-yag-lazer-epilasyon-cihazi

Nd: YAG lazer epilasyon türü için özellikle tavsiye edilen bölgeler sırt ve kalça bölgesidir. Bu yerlerde bulunan tüyler eğer çok derinde değil ise Nd: YAG lazer epilasyon türü ile halledilebilmektedir. Bu lazer epilasyon türleri kısa zaman içerisinde kalça bölgesi ve sırt bölgesine işleyerek kıl köklerini yakmakta ve bu iki bölge için de uzun süreli olarak tüy çıkmasını engellemektedir. Hatta bazen tüy çıkmamasını sağlamaktadır.

Nd: YAG Lazer Epilasyonu Kaç Seans Sürmektedir?

Lazer epilasyona başlayan kişiler için net bir seans sayısı verilememektedir. Kişilerin tüylerinin durumuna göre ve hormonsal durumlara göre lazer epilasyonun seans sayısı değişebilmektedir. Seans sayısı için kişiler doktor ile görüşmelidir. Bu konu hakkında doktorun da net bir sayı söylemesi mümkün değildir çünkü işleyişe göre değişebilmektedir. Bu nedenle de hastalar kendini belli bir seans için şartlandırmamalıdır.

Nd: YAG lazer epilasyon altı ile sekiz haftada bir tekrar edilebilmektedir. Her seanstan sonra iki ya da üç haftada bir kontrol seansı yapılmaktadır. Bu seansta geriye kalan tüyler alınmaktadır. Yani iki seans arasında herhangi bir tüy çıkma sorunu ile karşılaşılmamaktadır.nd_yag_lazer_epilasyon_yaptiranlar

Altı ile sekiz hafta arasında değişen seanslar olabilmektedir. Seanslar arasındaki zaman dilimi doktorun tüyler için gerekli gördüğü zaman dilimi ile ölçülmektedir. Seans sayısı için doktor tarafından ortalama bir seans verilebilir fakat bu ortalama seans sayısından daha erken ya da daha geç bitebilme ihtimali bulunmaktadır.

Nd: YAG lazer epilasyonun dördüncü seansı ile altıncı senası arasında tüylerde en az %60 en fazla da %90 azalma görülebilmektedir.

Nd: YAG Lazer Epilasyon Türü İçin Yan Etki Var Mıdır?

Nd: YAG lazer epilasyon türü için ihmal edilebilecek kadar küçük yan etkiler bulunmaktadır. Bu lazer epilasyon türünde kişileri zorlayabilecek olan tek sorun açık renkli tüylerin koyu renk tüylere oranla çok daha zor tedavi edilmesinden kaynaklanmaktadır. Bu da bir sorun ya da yan etki değildir, doktor kontrolünde gerekirse biraz daha fazla seans ile tedavisi yapılabilmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan Örümcek Ağı Estetiği Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ