Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Mikrodermabrazyon Nedir Nasıl Yapılır?

Mikrodermabrazyon Nedir Nasıl Yapılır?

Mikrodermabrazyon Nedir ve Ne İçin Uygulanmaktadır?

Mikrodermabrazyon, dermabrazyon uygulamasının geliştirilmiş hallerinden bir tanesidir. Günümüzde kişilerin yoğun temposu ciltlerini de derinden etkilemektedir. Gün içerisindeki yoğun tempo kişilerde pek çok soruna yol açtığı gibi cilde de büyük oranlarda zarar vermektedir. Aşırı stres, hareketsizlik, aşırı hareketlilik, beslenme sorunları, uyku düzeninde var olan bozulmalar ve benzeri sorunlar kişilerin ciltlerini de yıpratmaktadır. Yıpranan derinin kendini tekrardan toparlaması ve eski sağlığına kavuşması son derece zor olmaktadır. Pek çok kimyasal madde ve cerrahi yöntem cilt sağlığını tehdit ettiği için uygulama adımında kişiler çekinebilmektedir. Bu nedenle cildi tekrar eski sağlıklı haline getirmek için mikrodermabrazyon yöntemi adı verilen bir yöntem uygulanabilmektedir.
indir

Mikrodermabrazyon Yöntemi Nedir?

Mikrodermabrazyon yöntemi kişilerin deri altında bulunan ve ikinci bir deri niyetine kullanılan sağlıklı derisini ortaya çıkarma işlemine verilen isimdir. Bu işlem yapılırken üstte bulunan ve artık sağlıklı olmayan deri ince bir katman şeklinde soyularak dışarıya atılmaktadır. Bu sayede altta olan ve sağlıklı bir şekilde faaliyet yapabilecek olan deri dışarıya çıkarılmaktadır. Üstteki yorgun deri soyulup atıldığı için deri canlanmakta ve kişilerin cildi sağlıklı, temiz, genç bir görünüm kazanmaktadır. İşlem gayet basit ve sorunsuzdur.

Mikrodermabrazyon Yöntemi Hangi Durumlarda Uygulanabilmektedir?

Bir cilt bakım yöntemi olan mikrodermabrazyonun uygulatılması için pek çok sebep bulunabilmektedir. Bu sebepler genellikle üstte bulunan derinin arık işlevini tam anlamı ile yerine getiremeyen sorunlu bir deri olmasından kaynaklanmaktadır.

Mikrodermabrazyon yaptıracak olan kişilerin üst derilerinde çok sayıda iz kalmış olabilmektedir. Bu izler; sivilce izi, güneş izi ve benzeri ilerden oluşabilmektedir. Bu izlerden rahatsızlık duyan kişiler mikrodermabrazyon yöntemi ile tüm bu izlerden kurtulabilmektedir.mikrodermabrazyon_4316425

Mikrodermabrazyon yöntemine başvuran kişilerin üst derileri gündelik yaşamdaki yoğunluk nedeni ile yorgun düşmüş olabilmektedir. Yorgun düşen üst deriler soyulduğu zaman alttan yeni bir deri çıkmaktadır. Bu deri eskisine kıyasla çok daha sağlıklı ve çok daha güçlü olmaktadır. Gündelik yaşamda bakımı yeterince yapılamamış ya da pek çok çevresel sorun nedeni ile yorgun düşmüş ciltler için mikrodermabrazyon işlemi yapılabilmektedir.

Mikrodermabrazyon Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Mikrodermabrazyon uygulaması neredeyse sadece avantajlardan ibarettir. Dezavantajları oldukça düşük olan bu uygulamalarda var olan dezavantajlar da göz ardı edilebilmektedir.

Mikrodermabrazyon uygulamasını yaptıran kişiler sağlıksız ve yorgun bir ciltten arınmaktadır. Bu cilt yerine daha sağlıklı ve daha güzel görünen bir cilde kavuşabilmektedir.

Mikrodermabrazyon yöntemi son derece basit bir uygulama ile yapılabilmektedir. Bu sayede kişi uygulamanın hemen ardından günlük aktivitelerine dönebilmektedir. Uygulamanın ardından kaşıntı ve benzeri durumlar dışında yan etki görülmemektedir. Bu durum da kısa süreli olduğu için göz ardı edilebilmektedir. Tedavi gören kişiler herhangi bir rahatsızlık duymamaktadır.

Mikrodermabrazyon uygulaması cerrahi bir uygulama olmadığı için herhangi bir risk bulunmamaktadır. İşlem esnasında ve sonrasında ağrı sızı görülmemektedir. Bu nedenle de kişilerin gönül rahatlığı ile uygulayabileceği yöntemlerden bir tanesidir.

Mikrodermabrazyon Seansları Ne Kadar Sürmektedir?

Mikrodermabrazyon uygulamasının her seansı yirmi ile otuz dakika arasında değişmektedir. Tedavi süresince yedi ile on gün arasında mikrodermabrazyon uygulaması yapılmaktadır. Mikrodermabrazyon uygulaması sekiz ile on beş seans arasında değişen seans sayılarınca olmaktadır. Bu seanslar net bir sayıyı ifade etmemektedir. Hastanın durumuna göre bu sayı değişiklik gösterir. mikrodermabrazyon_350_230

Mikrodermabrazyon Tedavisinin Ne Gibi Yararları Bulunmaktadır?

  • Mikrodermabrazyon tedavisi ince kırışıklıklara iyi gelmektedir. Aynı zamanda ince kırışıklıklara iyi geldiği gibi kalın kırışıklıkları da tedavi edebilmektedir. Kalın kırışıklıklar tam anlamı ile tedavi olmasa da kırışıklıkları azaltmaktadır.
  • Mikrodermabrazyon uygulaması deri altındaki kan akışını düzenler. Bu sayede daha sıcak ve canlı bir cilde kavuşulabilir.
  • Mikrodermabrazyon uygulaması sivilce, akne ve kaza izleri gibi izleri tedavi edebilmektedir.
  • Mikrodermabrazyon tedavisi ile birlikte yeni doğum yapan bayanlarda gebelik ve doğum nedeni ile oluşan çatlaklar devam edebilmektedir.
  • Mikrodermabrazyon uygulaması ölü deriyi kaldırarak yeni bir derinin oluşumunu sağlamaktadır. Bu nedenle de deri ve deri altı bir miktar da havalandırılmakta ve nefes almaktadır. Eski derinin yerini alan yeni deri de daha canlı ve temiz olduğu için deri altının nefes almasına olanak sağlanmaktadır.
  • Sarkmaya eğilimli olan ya da çoktan sarkmaya başlamış olan ciltlerde mikrodermabrazyon uygulaması ile deri biraz daha kendine gelmekte ve cilt sarkmalara karşı toparlanmaya başlamaktadır. Bu sayede de daha diri bir cilt görünümü elde edilmektedir. Tüm bu faydaları göz önünde bulundurulduğu zaman mikrodermabrazyon uygulamasının yapılması pek çok kişi tarafından önerilmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan 3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ