Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Mezoterapi Nedir Nasıl Yapılır Faydaları Zararları Nelerdir?

Mezoterapi Nedir Nasıl Yapılır Faydaları Zararları Nelerdir?

Mezoterapi Ne İçin Yapılmaktadır?

Yüz için uygulanan mezoterapi yönteminde yüz altına bazı ilaçların karışımı enjekte edilmektedir. Deri altına enjekte edilen bu ilaçların cildi beslemesi amaçlanmaktadır. Mezoterapi Nedir Nasıl Yapılır Faydaları Zararları Nelerdir? sorusunun cevabına gelecek olursak Mezoterapi cildi beslemek ve bazı cilt kusurlarını kapatmak için uygulanan tedavi yöntemlerinden biridir. İğne yardımı ile çeşitli ilaçların deri altına direkt olarak enjekte edilmesi ile birlikte cilt bu ilaçları kullanabilmekte ve ilaçlar sayesinde de beslenebilmektedir.  Cilt altına gönderilen ilaç seviyesi asgari düzeyde olduğu için yan etki yapma ihtimali oldukça azdır.

Mezoterapi Cilt İçin Neden Yapılır?

Mezoterapi yöntemini cildine uygulatmak isteyen kişilerin bazı cilt sorunları olabilmektedir. Mezoterapi yönteminde cilt altına ilaç enjekte edilmesi de bu kusurları telafi edebilmektedir.

Mezoterapinin yapılmasının ilk nedeni cildi yenilmesidir. Yaşlanma karşıtı bir etki göstermesi ile de bilinen mezoterapi yönteminde cilt yenilendiği için kişiler yaşlanma karşıtı bir etki görmekte ve ciltleri daha genç bir görünüme kavuşmaktadır.

Mezoterapi uygulaması cilt kırışıklıklarını da gidermektedir. Cildi gerdiği bilinen bu yöntem bir cilt kusuru olan kırışıklıkları büyük ölçüde gidermektedir. Bu nedenle de cilt yaşlanmasının önüne geçmekte ve cilde daha duru bir görünüm katmaktadır. İlerleyen yaşı sebebi ile kırışıklık oluşumu başlamış olan kişiler mezoterapi yöntemi sayesinde kırışıklıklarından kurtulabilmekte ve daha genç bir görünüm kazanabilmektedir.

Mezoterapi cilt sarkmaları için de son derece etkilidir. Deri altına enjekte edilen ilaçlar sayesinde kişiler derilerinde bulunan deri sarkmalarından kurtulabilmektedir. Kırışıklıklarda olduğu gibi sarkmalarda da deriyi çekmesi ve germesi ile birlikte yaşlanma karşıtı görevi görmektedir. Yüzünde kırışıklık ya da sarkma olan kişiler için tercih edilen yöntemlerden biridir. Deriyi alttan beslemesinin yanı sıra yaşlanma karşıtı etki göstermesi de pek çok kişiyi memnun etmektedir.

Cilt hangi işlemi görürse görsün donuk duran ve canlılığını yitirmiş ciltler bulunabilmektedir. Bu ciltleri tedavi etme yöntemi de mezoterapi yönteminden geçmektedir. Mezoterapi yöntemi ile birlikte pek çok kişi daha canlı ve güzel bir cilde sahip olabilmektedir.

Güneş ışınları da deride çok büyük oranda hasar bırakabilmektedir. Hem güneşe karşı önlem almak hem de daha öncesinde güneş nedeniyle zarar gören ciltleri tedavi etmek için mezoterapi yöntemi uygulanmaktadır. Yaz öncesi uygulanması tavsiye edilen mezoterapi yöntemi yeni güneş izlerinin önüne geçerken eskileri de yok etmektedir.

Sigara içen kişilerin ciltleri sürekli olarak canlılığını ve sağlığını kaybedebilmektedir. Sağlıksızlaşan bu ciltleri tedavi etmek için ya da sigara içen kişilerin ciltlerinin sağlıksızlaşmasını önlemek için mezoterapi yöntemi uygulanmalıdır.

Mezoterapi Ne Kadar Zaman Sürmektedir?

Mezoterapi tedavisi tek seans ile başarı sağlanan bir tedavi yöntemi değildir. Cilt tipine göre ya da cilt için istenilen etkiye göre farklı seanslar sürebilmektedir. Mezoterapi ortalama yaklaşık olarak dört ya da altı seans sürebilmektedir. Bu seanslar için kişilerin durumlarına göre bir ya da dört hafta arası aralık istenebilmektedir. İlk aşama tamamlandıktan sonra kişiler mezoterapi uygulamasını birkaç ayda bir uygulatabilirler.

Mezoterapi Kimler İçin Uygulanamaz

Yüz mezoterapisi bazı kişiler için uygulanamaz. Bu kişiler; hamile bayanlar, emziren anneler, aktif enjeksiyonu olan kişilere ya da uygulanan maddelerden herhangi birine alerjisi olan kişilere uygulanamaz.

Mezoterapiden Sonra Cilt Nasıl Görünür?

Mezoterapi uygulandıktan hemen sonra kişi kendisi üzerindeki farkları görebilmektedir. Mezoterapi uygulaması tamamen bittiğinde ilk haline oranla fark daha açık bir şekilde gözükse bile ilk seanstan itibaren kişilerin ciltleri üzerinde bazı belirtiler bulunmaktadır.

Mezoterapi uygulamasının hemen ardından cilt kendini yenileyebilmektedir. Kişinin cildi eskisine oranla çok daha canlı ve çok daha sağlıklı görünecektir.

Mezoterapi tedavisinin ardından ise kişilerin ciltleri daha gergin, daha gençleşmiş ve daha taze bir görünüm alacaktır. Ayrıca tedavi başında var olan cilt izleri ya da cilt kusurları da büyğk oranda temizlenmiş olacaktır. Cilt eski donuk görüntüsünü atacak ve çok daha canlı bir görünüme kavuşacaktır.

Mezoterapi uygulamasının ardından cilt için olan değişimleri hemen fark etmek mümkündür. Kişiler kendilerini aynaya bakmadan da daha sağlıklı, daha genç ve daha güzel hissedecektir. Bu nedenle de mezoterapi uygulamasının yapılması bu konunun uzmanları tarafından tavsiye edilmektedir. Kişinin değişimleri sadece fiziksel anlamda olmayacaktır. Gelen öz güven ve kişinin kendini daha iyi hissetmesi sayesinde psikolojik olarak da mezoterapi kişilere iyi gelecektir.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Lipo Lazer Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ