Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Mavi Anemon Çiçeği ile Estetiksiz Kırışıklık Tedavisi

Mavi Anemon Çiçeği ile Estetiksiz Kırışıklık Tedavisi

Günümüzde güzel ve estetik görünmek isteyen bayanlar bitkisel yağlara rağbet göstermeye başlamıştır. Mavi anemon çiçeği yağı da bunlardan biridir. Cildimiz aynamızdır ve yaş ilerledikçe zamanla kırışmaya başlar. Cildin kuru, normal ve yağlı olması da buna etkendir. Ayrıca bulunduğumuz iklim yapısı da büyük rol oynamaktadır. Kış aylarında cilt kuruyacak ve sertleşecektir. Bir çok kimyasal ürün içeren kremlerden faydalanırız fakat istediğimiz sonuca ulaşamayız. Yaşlanmayı geciktiren ve cilde doğan bir görünüm kazandıran mavi anemon çiçeği cildimizin dostudur.

Mavi Anemon Çiçeği Nasıl Kullanılır?

Asıl adı Manisa lalesidir. Mavi renk olanıdır ve farklı renk çeşitlerine sahiptir. Tazelik ve gençlik anlamına gelmektedir. Şubat ayından Eylül ayına kadar çiçek verir. Mavi anemon çiçeği yağı ile boynumuzdan başlayarak yüzün tüm çizgili hatlarına hafifçe sürelim. Derin kırışıklık çizgilerini hafifletir ve genç bir görünüm kazandırır. Ayrıca güneş lekeleri, sivilce izleri ve buna benzer cilt sorunlarının giderilmesinde çok büyük etkisi vardır. Ciltte oluşan yumuşamayı en aza indirir. Gergin ve pürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Ayrıca bu tür ciltler sağlıklı ve canlı gösterir. Cilt parlar ve tabiri caizse kendine gelir. Son derece faydalı olan mavi anemon çiçeği kırışıklık karşıtı etkilerini hemen gösterir ve herkes kullanabilir.

Mavi Anemon Çiçeği Cilt Bakımı

Öncelikle cildi düzgün bir şekilde arındırıp temizleyelim. Sabah ve akşam olmak üzere mavi anemon çiçeği yağını cildimize ve sorunlu olan boyun ve kırışık bölgelere parmak uçlarımızla uygulayalım. Yoğun bir yağ olup 5 damlayı geçmemelidir. Doğanın bizlere sunduğu mucizelerden faydalanmak en doğal hakkımızdır. Gün içerisinde cildimiz hava, sigara dumanı, toz ve buna benzer cildi yıpratıcı durumlarla karşılaşır. Cildimize bir bebek gibi bakarak önce kendimize sonra doğaya teşekkür edebiliriz. Buna göre mavi anemon çiçeği sivilce karşıtı olmakla beraber mücadele eder ve stres sonrası baş edemediğimiz sivilcelere karşı mücadele eder. Ayrıca doğum sonrası oluşan cilt lekelerine karşı da mucize bir etki yaratır.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ