Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Lipo Lazer Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Lipo Lazer Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Lipo Lazer Uygulaması Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır?

Son yıllarda artan hareketsiz yaşam, strese bağlı olarak fazla yemek yeme, saatlerce oturarak iş yapma, hareket gücünden yoksun kalma, sağlıklı beslenememe, uyku düzenini sağlayamama gibi sorunlar kişilerde fazla yeme alışkanlığı başlatmaktadır. Fazla yiyen kişiler de yemelerine bağlı olarak kilo almaktadır. Düzensiz olarak alınan bu kiloların düzensiz hayat şartlarından dolayı verilmesi de kolay değildir.  Tüm bu düzensizlikler kişilerin bölgesel yağlanmalarının artmasına sebebiyet vermektedir. Alınan bölgesel yağlardan sonra kişilerin spor yapıp sağlıklı beslenmesi kilo vermeleri için yeterli olmamaktadır. Alınan bölgesel yağları bölgesel bir şekilde vermek de çok daha zor olmaktadır.untitled5

Lipo Lazer Uygulaması Nedir?

Lipo lazer uygulaması, ameliyat ile mide küçültmeye ve benzeri cerrahi işlemlere ek olarak yapılmaktadır. Ameliyat olmayan kişiler bu sayede çok daha hızlı bir şekilde kilo verebilmekte ya da bölgesel olarak zayıflayabilmektedir. Kişiler ağrısız, acısız ve hareket etmeden bu yöntem doğrultusunda bölgesel olarak kilo verebilmektedir.

Lipo lazer vücudun doğal yağ mekanizmasını harekete geçirmektedir. Harekete geçirilen yağ mekanizması sayesinde kişiler çok daha hızlı bir şekilde kilo verebilmektedir. Harekete geçirilen yağ mekanizması sayesinde kişiler o bölgedeki yağlarının büyük çoğunluğundan kurtulmaktadır. İlk seansta bile kişiler eskisine oranla santimetre cinsinden bel boylarını ölçtüğü zaman inceldiklerini görebilecektir. Bu nedenle de cerrahi bir işlem olmayan ve ağrısız olan bu yolu tercih edebilmektedir.3-max-kavitasyon-cihazi-2

Lipo Lazer Uygulamasından Sonra Nasıl Etkiler Görülmektedir?

Lipo lazer uygulamasına başlayan kişiler daha ilk seanstan çıktıktan sonra seans öncesi ve sonrası bellerinin ölçüsüne baktıklarında hemen inceldiklerini gözlemleyebileceklerdir.  Lipo lazer tek seans ile sonuç vermemektedir. Kişilerin birden çok kez seans yapması gerekmektedir. Birkaç seans boyunca lipo lazer uygulamasına giden bayanlar ve erkekler bel bölgelerindeki yağlardan kurtulduklarını, karın bölgesindeki şişliklerin azaldığını, bacak ve kollarda biriken yağların giderildiğini ve buna benzer etkileri görecektir. Lipo lazer uygulaması kişinin yağ durumuna göre değişiklik gösterebilmektedir.

Lipo lazer uygulaması yaptıran kişiler bu uygulamayı düzenli seanslar ile almalıdırlar.

Lipo Lazer Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

Lipo lazer uygulamasının en büyük avantajı cerrahi bir müdahale olmayışından kaynaklanmaktadır. Cerrahi bir müdahale olmadığı için kişilerin uygulamadan sonra gündelik yaşamlarına dönmesi çok daha kolay olmaktadır. Gündelik yaşama geçilmesinin yanı sıra cerrahi müdahaleler kişilerin vücutlarında çeşitli izler bırakabilmektedir. Bu çeşitli izlerin vücuttan giderilmesi çok daha uzun sürmektedir.

Lipo lazer uygulaması cerrahi olmadığı için kişilerin vücutlarında herhangi bir iz kalmamaktadır. İzin yanı sıra yapma bir görünüm de olmamaktadır. Lipo lazer uygulaması ile olan bölgesel incelme kişilerin vücutlarına zarar vermeden doğal bir yöntem yardımı ile olmaktadır.

Lipo Lazer Nasıl Uygulanmaktadır?

Lipo lazer uygulaması için kişinin vücut ölçümleri yapılmaktadır. Bu vücut ölçümleri doğrultusunda yağ oranları da bulunmaktadır. Bulunan yağ oranı doğrultusunda kişilerin ideal yağ dengesine inmesi için vücutlarında maksimum üç bölgeye aynı anda lazer tüpleri yerleştirilmelidir.100mw-300mw-6-adet-lipo-lazer-ift-dalga-boylu

Lipo Lazer Uygulaması Kaç Kere Yapılmalıdır?

Lipo lazer uygulamasına başlayacak olan kişiler haftada iki kere bu uygulamayı alabilir. Ne kadar seans uygulatacakları ya da bu seansları kaç günde bir yapacakları değişebilmektedir. Vücutlarının yağ merkezleri uyarıldığı için hafta içerisinde çok daha aktif bir şekilde davranabilmekte ve çok daha fazla kilo verebilmektedirler. Hafta içerisinde iki kere yapılan bu uygulama ortalama üç ya da dört hafta sürebilmektedir. Seans sayısı hastadan hastaya değişmektedir.

Lipo lazer uygulaması için kişilerin haftada iki kere uygulama görmesi gerekir. Uygulamanın kaç hafta süreceğine hastanın ölçümler sırasında saptanan yağ değerleri ve yağ fazlalıklarına göre karar verilmektedir. Bu duruma göre lipo lazer üç ya da dört hafta sürebilmektedir. Hastanın yağ yapısına bağlı olarak daha az ya da daha fazla uygulama da gerekebilmektedir.

Lipo Lazer Uygulaması İle Ne Kadar Süre Zayıflama Sağlanabilir?

Lipo lazer uygulaması ile bölgesel olarak zayıflayan kişiler eğer düzenli bir beslenme ve egzersiz programı edinir ise daha sonra verdiği yağları geri almaz. Fakat lipo lazer uygulaması ile yağlarından kurtulan kişiler eski yaşantılarına döner ve kendilerine dikkat etmez ise eski kilolarını tekrar alabilmektedirler. Bu nedenle de lipo lazer uygulamasından sonra yenilen yemeklere dikkat edilmeli ve düzenli bir şekilde egzersiz de yapılmalıdır. Önemli olan uygulamadan sonra kişilerin kendilerine dikkat etmesidir.

Bir Önceki Yazımız Olan Cildi 10 Yaş Gençleştiren Mucize Maskeler Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ