Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Leke Giderici Kremler

Leke Giderici Kremler

Leke Giderici Kremler

Kişilerin son derece rahatsız oldukları konulardan bir tanesi de ciltte oluşan lekelerdir. Bu lekeler kişilerin günlük ve sosyal yaşamlarını son der  ece rahatsız oldukları bu konuda bir çözümler aramak isterler.  Kişiler bu cilt lekeleri için bazen cildiye doktorlarına başvururken bazen de kendileri bir çözüm üretmek isterler.

Özellikle bayanlar cilt lekelerini saklamak amacı ile yüzlerine birçok makyaj ürünleri kullanırlar. Cilt lekeleri için en iyi çözümlerden bir tanesi de bitkisel ürünlerdir hiç kuşkusuz. Kullanılacak bitkisel ürünler ise aktarlardan alınan doğal ürünler olmalıdır.  Cilde temas edecek herhangi bir kimyasal madde, cilt lekelerini gidermek yerine daha fazla lekelere ve sivilcelere neden olabilir.

Cilt Lekeleri Oluşma Nedenleri

Cilt lekelerinin oluşma nedenleri ise çoğunlukla şu nedenlerden dolayı oluşur;

  • Direkt güneş ışınlarına maruz kalmaktan dolayı: bunun için kiler direkt güneş ışınlarından uzak durmalılar ve güneşe çıkmadan önce mutlaka güneş kremleri kullanmalılardır.
  • Kalıcı sivilceler: kalıcı sivilceler alerjik nedenlerden dolayı meydana gelir ve bunları gidermenin en iyi yollarından bir tanesi cildi sağlıklı ve doğal ürünlerle temizlemek olacaktır.
  • Stres: stres cilt lekelerinde başlıca etmen olup kişiler özellikle de bayanlar stresten kaçınmalılardır.
  • Hamilelik: hamilelikten dolayı birçok kadının, yüzünde cilt lekeleri meydana gelir, bunun için mutlaka doktor tavsiyesi alınmalıdır.

Bu etmenlere dikkat edildiği sürece kişilerde meydana gelen cilt lekeleri minimum düzeye inmiş olacaktır.

Cilt Lekelerine Doğal Çözümler

Cilt lekeleri için yapılabilecek en iyi yöntem bir cildiye doktoruna lekeli ciltleri muayene ettirmek olacaktır. Cildiye doktorunun verdiği losyonlar ve ilaçlar kullanılmalıdır. Bunun dışında ise kişiler doğal papatya çayları ile gün aşırı ciltlerini temizlemeliler. Yine eczanelerde satılan leke giderici kremler ile lekeli olan ciltlerine maske uygulaması yapmalılardır. Kadınlar makyaj sonrası mutlaka ciltlerini doğal makyaj temizleme ürünleri ile makyajlarını temizlemeliler, akabinde uygun kremler ile yüz kremleşmelidir. Ciltte kullanılacak ürünlerin ise kesinlikle kimyasal içermemesi ve devletin ilgili bakanlıklarınca onaylı olması gerekir. Yine cilt lekeleri için mutlaka özel sabunlar kullanılması gerekir. çok kuru ciltler için ise kullanılan ürünlere iki kat dikkat edilmesi gerekir.

Bir Önceki Yazımız Olan Hamilelikte Vücüt Bakımı Nasıl Yapılır Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ