Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer Epilasyon Nedir Nasıl Yapılır?

Lazer epilasyon hem kadınların hem de erkeklerin hayatını çok kolaylaştırmaktadır. Fakat epilasyon yapayım derken sağlığınızdan olabilirsiniz. Bunun için en güvenilir Lazer epilasyon merkezine başvurmalısınız. Uzman bir kişiden yardım almalısınız, aksi takidirde cildinizde hiç istemediğiniz izlerle karşılaşabilirsiniz. İstenmeyen tüylerinizden ağda yardımıyla kurtulmak kalıcı bir yol değildir, zahmetlidir ve ağrılıdır. Bunun yerine gideceğiniz birkaç seansın sonrasında tüylerinize elveda diyebilirsiniz. Lazer epilasyon günün karmaşıklığında zaman bulamadığınız ağdanın yerine gelerek bize büyük bir kolaylık sağlar.

Lazer kısaca tanımlanacak olursa istenmeyen tüylerin elektrik ve lazer enerjisiyle kalıtsal ve sağlıklı olarak yok olmasıdır. Lazer ışığı diğer ışıklardan farklıdır. Aralarındaki fark ise lazer ışıklarının tek dalga boyunca düz bir demet halinde yayılmasıdır. Çok hızlı bir şekilde milisaniyelik atışlarla kılın kökünde ısı oluşturulur ve kıl köküne zarar verilir. Bu şekilde gerçekleşen lazer epilasyon kıla renginin veren pigmenti tarafından emilir, çevre dokuyu hiçbir şekilde tahrip etmeden seçici olarak kıl köküne yoğunlaşır.Alexandrite-Candela-Lazer-Epilasyon-Nasıl-Yapılır

Lazer Epilasyon Kimlerde Uygulanabilir?

Lazer epilasyon kıl ve cilt yapısı uygun olup  hormonsal açıdan vücut dengesini sağlanmış olan herkese uygulanabilir. Tabi uygulayan lazer cihazının belirli onaylar almış olması gerekir. Aksi takdirde bazı sorunlar yaşayabilirsiniz. Peki, kaç seansta sonuç alınır? Bunun cevabı basit. Herkesin kıl kökünün yapısına ve uygulanan bölgeye bağlıdır. Örneğin, yüz kısmına yaptırılacak bir lazer epilasyon işlemi de ayda bir kez ortalama 6-12 seans arasında bitirilebilir fakat bu seans sayısı artabilir ya da azalabilir.  Vücut bölgesi için ise ortalama 2 ayda bir 4-6 seans arasında istenmeyen tüylerinizden kurtulabilirsiniz. Bu sürelerin aralığı kıl kökünüze, tüylerinizin yoğunluğuna bağlıdır. Yani kişiler bu ortalama süre içerisinde tüylerinden kurtulmak zorunda değildir, daha az seans ya da daha çok seans gerekir.

Lazer Epilasyon Kimlere Uygulanmaz?

Lazer epilasyonu tüylerinin hepsi beyaz olan kişilere, hamilelere, sedef hastalığı ve buna benzer cilt hastalığı yaşayan kişilere, yan etkileri ağır olan bir sivilce ilacı kullanan kişilere, epilepsi hastalarına, lazer ışınlarından olumsuz anlamda etkilenebilecek olan kişilere, kalp pili sorunu olan kişilere kesinlikle uygulanması tavsiye edilmeyen bir tedavi türüdür. Bu tür sorunlar yaşamayan ve yaşı uygun olan herkes lazer epilasyon yaptırabilmektedir.

Lazer Epilasyon Nerelerde Yaptırılabilir?

Lazer epilasyonlazer epilasyon merkezlerinde yaptırılmaktadır. Fakat her merkeze güvenilmemelidir. Güvenilir olmayan yerlerde yaptıracağınız bir epilasyon işlemi sonucunda bazı sağlık sorunları ve cilt hastalıkları yaşayabilirsiniz. Aynı zamanda lazer epilasyon Merkezindeki  kullanılan cihazları hijyen yönünden nasıl olduğu kafanıza takılabilir. Veya kullanılan cihaz kıl pigmentinize uymayabilir. Bütün bunlara dikkat edildiği takdirde epilasyon oldukça güvenilirdir. Yıllardır her ülkeden kadının kullandığı ve onayladığı bir epilasyon türüdür lazer.lazer-epilasyonu-nasil-yapilmali-kac-seans-gidilmelidir-buyuk-6

Lazer Epilasyon İşlemi Sonrasında Dikkat Edilmesi Gerekilenler

-Uygulamanın ardından 24 saat boyunca sıcak su değdirilmemelidir.

-Lazer epilasyonun uygulandığı bölgenin üzeri tam 48 boyunca tıraş edilmemelidir.

-Lazer yapılan kısım kabuk tutabilir. Endişelenmek yerine sakin olun ve kabuk tutan yere dokunmayınız.

-Ağda, tüy dökücü krem ve benzeri ürünler kullanmayın.

-Uygulamanın ardından ilk 24 saatte aşırı şiddetli ağrı olabilmektedir. Bu durum çoğu hastada psikolojiktir. Lazer epilasyon sonradan hastayı etkileyecek ağrılara sebebiyet vermemektedir.

-Gerektiğinde doktor tarafından yazılmış olan bir ağrı kesiciyi kullanabilirsiniz.

-Bölge üzeri kaşınmamalı ve zarar verilmemelidir

-Ateş ve iltihaplanma görülüyorsa epilasyonu yapan kişiyi aramalısınız.

-Eğer yüz kısmında epilasyon yaptırıldıysa makyaj ürünleri özellikle fondöten, allık ve benzeri gözenekleri kapatan eşyalar kullanılmamalıdır.

-Uzman bir doktor yapmalıdır bu işlemi.

-Bir lazer epilasyonun süresi bölgenin büyüklüğüne göre değişebilir. Örneğin büyük bir alanda yapıyorsanız saatler sürerken, küçük bir alana yaptırıyorsanız birkaç dakika sürebilir.

-Uygulamadan sonra çok soğuk ve sıcak olmadığı sürece ılık bir duş alınabilir.lazer-epilasyon

– 3 güne yakın güneşe çıkılmamalıdır. Çıkılacaksa, doktor tavsiyesinde güçlü bir güneş kremi kullanılmalıdır.

-Cildi kuru kişiler nemlendirici kullanmalıdır. Çünkü lazer sonrası tüyler uzayıp incelerek dökülecektir. Bu yaklaşık 15 gün sürerken cildi kuru bir kişinin tüylerinin uzayıp dökülmesi 20 günü bulabilir. Bu yüzden nemlendirici kullanılabilir.Bu konu doktora mutlaka danışılmalıdır.

-Lazer epilasyonun ardından cilde maske ve peelingler yapılmamalıdır.

– Lazer seansları arasındaki sürede kıllar köklerinden çekilmemelidir. En fazla kısaltılmalıdır.

-En önemlilerinden biriside lazer epilasyon seanslarına düzenli olarak gitmektir. Bir kez dahi aksatıldığında lazer epilasyon bitiş süresi uzayabilir.

-İlk 48 saat boyunca parfüm ve deodorant benzeri ürünler kullanılmamalıdır.

-Lazer epilasyonunun bir diğer güzel özelliği batık kılları tedavi etmesidir. Tedavinin sonrasında batık kılların azaldığı gözlemlenebilir

Bir Önceki Yazımız Olan Alexandrite Lazer Epilasyon Nedir ve Neden Tercih Edilmektedir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ