Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Kimyasal Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Kimyasal Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Kimyasal Peeling Nedir Nasıl Yapılır?

Yüzde, boyun bölgesinde oluşan bütün cilt lekeleri, sarkıklıklardan kurtulmak isteniliyorsa ve birçok güzellik ürünü kullanılmasına rağmen kurtulunamıyorsa kimyasal peeling kullanılabilir. Kış mevsimi beraberinde soğukları dolayısıyla cilt sorunlarını getirmektedir. Sadece kış ayında da değil yaz aylarında da yüz sıcaktan dolayı lekelenerek, sarkabilir. Bütün bu lekelerden kurtulmak için kimyasal peeling yoluna başvurulmaktadır. Yüzünüzdeki lekelerden ve sarkmalardan internetteki bazı karışımlar ve egzersizler yardımı ile kurtulmak pek mümkün olmamaktadır. Bunun için işin içine bazı kimyasal maddeler girmelidir. Fakat yapılan her kimyasal krem ve ilaçta yüzdeki pürüzleri gidermek için yeterli olmaya bilmektedir. Kimyasal peeling içindeki asit sıvısı ile bütün lekeleri yok etmektedir. Kimyasal peelingin içerisi de sadece bir asit değil birden çok asit kullanılmaktadır. Bu işlem yüzü soyarak gerçekleşmektedir.

 Kimyasal Peelig Ne İşe Yarar

Kimyasal peeling yüzde bulunan kusurların giderilmesini ve yüzün daha genç, daha sağlıklı, daha güzel bir görünüme sahip olmasını sağlamak amacı ile yapılmaktadır. Aynı zamanda yüzde bulunan cilt kusurlarını temizlemek için de kimyasal peelinglere başvurulmaktadır.

Kimyasal ürünler yüzde problemlere sebep olabilmektedir. Yanlış sürülen kimyasallar ya da fazla veya kişinin kullanmaması gereken kimyasallar cilt sağlığını tehdit etmektedir. Bu nedenle de kimyasal peelingler tecrübeli kişiler tarafından uygulanmalıdır. Kimse zarar görmüş bir cilt ile dolaşmak istemez, bundan dolayı hijyenik ve kaliteli ortamlarda kimyasal peeling yaptırılmalıdır.

Kimyasal peeling cildi gençleştirmektedir. Kimyasal peeling deri altında bulunan ölü hücre ve derileri yok ettiği için kişilerin daha sağlıklı bir cilde sahip olmasını sağlar. Sağlıklı ciltler de diğer ciltlere oranla çok daha genç bir görünüm kazandırmaktadır.

Kimyasal peeling kişilerin cilt kusurlarını örtmek için de kullanılmaktadır. Sivilce, akne, siyah nokta, yağ bezesi ve buna benzer cilt kusurları kimyasal peelingler sayesinde temizlenebilmekte ve düzenli kullanım ile birlikte cilt kusurları yok edilebilmektedir.

Kimyasal peelingler ciltte kalan izleri giderebilmektedir. Cilt üzerinde kalan sivilce izi, güneş lekesi ve yara izi gibi izler için kimyasal peelingler kullanılabilmektedir. Kimyasal peelinglerin içeriğinde bulunan maddeler sayesinde ciltteki izler giderilmektedir.

Kimyasal peelingler yüzü gerginleştirebilmektedir. Yapılan kimyasal peelingler ölü deriyi cilt dışına atıp derinin içerisini temizlediği ve gözenekleri sıkılaştırdığı için çok daha gergin bir yüze kavuşmak mümkün olmaktadır.

Kimyasal Peeling Nasıl Uygulanmaktadır?

Kimyasal peeling etkili olması için ve uygulama sonrasında iz bırakabileceği için uzman bir doktor kontrolünde yapılmalıdır. Bu konuda uzman olan güzellik merkezleri ve benzeri yerlerde de kimyasal peeling yaptırılabilmektedir. Kurumumuzda kimyasal peeling büyük bir dikkatle yapılmakta ve uygulanacak olan her kimyasal peeling hastanın durumuna göre seçilmektedir. Bu nedenle de çoğu hastada büyük bir gelişme ve başarı yakalamak mümkün olmaktadır.

Kimyasal peeling uygulanmadan önce hastanın yüz, boyun, göğüs ve omuz bölgesine asidik bir sıvı sürülmektedir. Bu sıvı hastadan hastaya değişiklik göstermektedir. Her hasta için değişen bu sıvılar yine uzman bir kişi tarafından seçilmektedir.

Deri asit ile yağlarından ayrıldıktan sonra kimyasal peeling için hazır duruma gelmektedir. Kimyasal peelinge başlanıldığı zaman daha önce sürülen asit ve kimyasal peelingin ağırlığı nedeni ile batma ve yanma hissi görülebilmektedir. Bu his beş ay da on dakika sonra geçecektir.

Kimyasal Peeling Ne Zaman Etki Eder?

Kimyasal peeling ilk uygulamadan sonra hastanın cildinde etkisini göstermektedir. Kişinin cildi yavaş yavaş toplamakta ve şikayetleri de biraz daha azaltmaktadır. Fakat kimyasal peeling tek seansta hastanın sorunlarını çözmeye yetmeyebilmektedir. Kimyasal peeling için istenilen etkinin görülebilmesi amacıyla kimyasal peeling birkaç kez tekrar edilmelidir. Bu sayede kişiler çok daha sağlıklı, çok daha güzel ve çok daha pürüzsüz bir cilde kavuşmuş olacaktır.

Kimyasal Peeling Sonrası Ne Kadar Zamanda Kişi Kendine Gelebilmektedir?

Kimyasal peeling yaptıran kişiler o gün içerisinde gündelik işlerine dönebilmektedir. Sadece kimyasal peeling yapıldığı gün içerisinde ciltlerini ağır tahriş edici kimyasallara maruz bırakmamaya dikkat etmelidirler. Kimyasal peeling işlemi uygulanırken hissedilen kaşıntı ve batma hissi gün içerisinde de kendini gösterebilmektedir. Bu gibi durumlarda kişi yüzünü tahriş edecek hareketlerden sakınmalıdır. Kimyasal peeling işleminin ardından kişiler doktorlarından yapacakları hakkında bilgi almalıdır.

Bir Önceki Yazımız Olan 3D Cilt Analizi Nedir ve Nasıl Yapılmaktadır? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ