Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Kaş Alımı Nasıl Yapılmalıdır? Nasıl Kaş Alınır?

Kaş Alımı Nasıl Yapılmalıdır? Nasıl Kaş Alınır?

Kaşların asıl görevi göze yukardan ter veya sıvı akmasını engellemektir. Kaşların gözleri ve  yüzün güzelliğini ortaya çıkarttığı biliniyor. Ancak özellikle kaşlarını evde alan kadınların nasıl alacaklarını bilmedikleri, bu nedenle de istedikleri şekli elde edemedikleri de bir  gerçek. Herkesin  yüz yapısı farklı olduğu için  tek bir kaş modeli bütün yüzlerde aynı güzellikte şekilde durmaz.Ancak kaş alma teknikleri ve şekillerine dair bir fikriniz olursa size en uygun olacak olan modeli bulmanız kolaylaşacaktır.

Kaş almak için en uygun zaman duş sonrasıdır. Gözenekler açılmış ve kıllar yumuşamış olacağından kaş alma işlemi daha kolaylaşacaktır. Eğer duş almanız mümkün değilse kaş bölgenize ılık suya batırılmış pamuk koyabilirsiniz.Böylece kaş alırken çok daha rahat bir şekilde işlem yapabiliriz. Ayrıca kaşları almadan önce uçları kaş diplerinden daha farklı renkte olduğu için uç kısımları bir kaş makası yardımı ile kesmeli, böylece göremediğiniz bu kısımları ortadan kaldırarak daha doğru bir şekilde kaşlarınızı almalısınız.

Bayların sakallarını ters aldıkları gibi siz de kaşlarınızı ters almaya çalışmayın. Mümkün olduğu kadar çıktıkları yöne doğru almalısınız. Lakin tersten alınan kaşlar hem kıl köklerinize zarar verecektir ve bu zarar neticesinde bölgedeki kaşların daha düzensiz ve şekilsiz çıkmasına neden olacaklardır. İşlemlerimiz bittikten sonra cilt bakım solüsyonları kullanmayı unutmayınız. Hasar gören kıl köklerinin sağlığına kavuşmasını sağlamanız gerekmektedir.

Kaş bölgesinin burun kenarında yer alan kısmı ile öteki uçta yer alan kısmı başlangıç ve bitiş noktalarını ifade etmektedir. Vermeniz gereken eğim maalesef yüz yapınıza göre değişmektedir ancak bir kaç deneme sonrasında size en uygun olanı bulabilirsiniz. İlk bulduğunuz kaş modeli ile devam etmemenizi  her seferinde farklı değişiklikler yaparak diğer modelleri de görmenizi öneriyoruz.

Yüzü ince yapıya sahip olanların daha ince, geniş bir yapıya sahip olanların daha kalın kaşlar kullanmaları  genel görünüş itibariyle önemlidir. Kalın kaşlar yüzünüzün genişliğine odaklanan dikkati dağıtacaktır. İnce yüzlülerde ise yüze daha dikkat edilmesini sağlayacaktır. Gerekli olması durumunda kaş kalınlaştırıcı makyaj malzemelerini de kullanmamalısınız.

Bir Önceki Yazımız Olan Düğün için saç modelleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ