Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karbon Peeling Nedir ve Nasıl Yapılır?

Karbon peeling son zamanlarda sıkça duyulan bir gözenek sıkılaştırıcıdır. Peelingler yüz yıllardır her türlü yüz sorunu için kullanılmıştır. Örneğin sivilceler, siyah noktalar, çiller, yağlı ciltler… Haftada bir kez bile yapılan peelingin yüze ne kadar canlılık ve ferahlık kattığı bilinmektedir. Son zamanlarda ortaya çıkan yeni karbon maskesi de kadınların ve hatta erkeklerin dahi ilgisini çekmektedir. Güzellik merkezlerinde artık sık sık yapılan bu işlem müşterilerin beğenisini kazanmaktadır.

Karbon peeling yüzü canlandırmaktan çok yeniliyor. Yeni ve pürüzsüz bir cilde sahip olmak için Bir güzellik merkezinde yaptırılan karbon peeling yeterli olmaktadır. Aslında bir nevi yüzü soyarak tekrardan yenileme işleminin basit halini yapmaktadır. Yüzü tahriş edip zarar vermediği için de çok sayıda hasta bu tedaviyi uygulamaktadır.

Karbon peelingi diğer peelinglerden ayıran bir diğer özelliğiyse yüze sürülmek yerine lazer ışınları yardımı ile deriye uygulanmasından kaynaklanmaktadır. Yüksek fiyatlar vererek alınan o pahalı maskeler ve yüz ürünlerinin yerine oldukça uygun fiyata yaptıracağınız karbon peelinginden daha iyi sonuç alınacağına emin olunabilir.

Karbon-Peeling (1)

Karbon Peeling Ne İşe Yarar

Karbon peeling aslında sadece bir özellik taşımamaktadır. Yüzdeki birçok sorunu aynı anda giderme özelliğine de sahiptir. Karbon Peelingin giderdiği sorunlar;

-Ciltteki büyük küçük fark etmez her türlü lekeyi giderebilir.

– Geniş gözeneklerin sıkılaştırılmasın sağlayabilir.

– Aşırı yağlı veya aşırı kuru ciltlerin nem oranını düzenleyebilir.

-Karbon peeling ilerleyen yaş ile beraber ile görülen deri sarkmaları ve deri kırışmalarına da son derece iyi gelmektedir. Yüzü germesi ile bilinen karbon peeling, yüze uygulandıktan sonra deriyi gererek yüze daha gergin bir görünüm verebilmektedir. Yüz gerilince elmacık kemiği, çene kemiği ve boyun gibi bölgeler de belirginleşmelidir.

-Cildin nem ve yağ oranındaki düzensizliği gidererek daha iyi ve düzenli bir nem ile yağ dengesi getirmektedir. Bu sayede de ciltte oluşan akne, siyah nokta ve sivilce sorunları çok nadir bir şekilde görülmektedir.

Karbon peeling deri altını da temizlemektedir. Deri altında bulunan gereksiz yağları atan ve derinin altında birikiş olan kirleri atan peeling sıklıkla tercih edilmektedir.images

Karbon peeling siyah noktaları da temizlemektedir. Ciltteki en büyük sorunlardan biri olan siyah noktalar karbon peeling ile kendine gelebilmektedir.

Karbon Peeling Nasıl Uygulanmaktadır?

Karbon peeling, içeriği nedeniyle sıklıkla yapılan peelinglerden bir tanesidir. Gözenekleri sıkılaştırması, cildi gererek gençleştirmesi ve pek çok cilt probleminin önüne geçmesi ile bilinmektedir. Karbon peelingin uygulaması tüm bu sorunların önüne geçmek açısından oldukça önemlidir.

Karbon peeling yüze sürülmeden önce ilk aşama olarak yüze karbon içerikli bir krem sürülmektedir. Kremin içeriği karbon olduğu için peeling ile uyum sağlamaktadır. Karbon krem cilt için gereken enerjinin ayrılmasını sağlamaktadır. Bu nedenle de oldukça fazla tercih edilmektedir.

Lazer atışları başladığı anda ısı ani bir şekilde artmaktadır. Isı arttıkça yüzdeki üst deri kısmı yüze uygulanan karbonla beraber buharlaşıp yüzden çıkmasını sağlamaktadır. Bu şekilde yüz temizlenir. Uygulanan lazer sayesinde hücreler yenilenebilmektedir. Bu işlem yaklaşık ortalama 15 dakika sürmektedir ve bu işlemin ardından günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. Yüzde hiçbir şekilde kızarıklıklar, şişmeler gerçekleşmemektedir.

Pürüzsüzlük operasyonun hemen ardından hissedilebilir. Biraz süre geçtiğinde ise yüzünüz tamamen istenilen gibi olmaktadır.
Karbon-Peeling

Karbon Peeling Yapılmadan Önce

Bu işlem yapılmadan önce kişi asla güneşlenmemelidir. Solaryum gibi cildi bronzlaştıran, ısıya ve ışığa maruz bırakan şeylerden uzak durulmalıdır. Aksi takdirde işlem bir işe yaramayacaktır. Bunun önüne geçmek için dışarıya çıkılacak ise yüksek koruyuculu güneş kremleri kullanılmalıdır. Bunun dışında yüzde kimyasal madde ve makyaj olmamalıdır.

Karbon Peelingin Özellikleri

Karbon peelingin yapılmasının ardında pek bir yan etkisi bulunmamaktadır. Örneğin; yüzde yanıklar, şişmeler, soyulmalar, morarmalar v.s bulunmamaktadır. Sadece ilk defa karbon maskesi yapılıyorsa hafif çok fark edilmeyecek bir pembeleşme gerçekleşebilir. Onun dışında bu pembeleşme diğer seanslarda olmayacaktır. Karbon peelingi 1-2 haftada bir kez olmak üzere birden fazla seanstan oluşabilmektedir. Seans sayısı hastanın cilt yapısına ve ciltte istenilen sonuca bağlı olarak değişmektedir. İstenilirse yarıda bırakılabilir. Ama yarıda bırakıldığı takdirde karbon maskesinin etkisi kısa sürecektir ve kişi memnun kalmayarak büyük ihtimalle tedaviyi tekrarlayacaktır. Bu gibi durumlarla karşı karşıya kalınmaması için kişiler tedavilerini yarıda bırakmamalıdır. Her seansın biri 15 dakika sürmektedir. Biten seansların sonunda pürüzsüz bir cilde ulaşılmaktadır. Fakat ortalama 1- 1,5 yılın sonunda karbon peelingini yenilemeye ihtiyaç duyulabilir. Cilde verdiği parlaklık ve canlılık çok beğenilmektedir. Yapanlar memnun kaldığını ve tekrar yaptıracağını belirtmektedir.

Bir Önceki Yazımız Olan On Yaş Gençleştiren Maske Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ