Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

İncelme Yöntemleri

İncelme Yöntemleri

Diyetler yapıp dikkatli beslensek de, spor yapsak da vücudumuzdaki bazı bölgeleri bir türlü inceltemeyiz. Karındaki yağlanma, kalçalardaki aşırı yağlar, üst bacaklardaki yağlanmalar, bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak kesinlikle zordur. Bu gibi durumlarda devreye bölgesel zayıflama yöntemleri girer.

Kimisi cerrahi, kimisi iğneli, kimisi vakumlu olan bu yöntemler ne şekilde uygulanıyor?

İncelme Yöntemleri

Liposuction
Vücudumuzda belli başlı kısımlarda toplanan yağların vakum şekli ince metal borular kullanılarak alınmasıdır. Burada amaç vücuda daha orantılı bir form kazandırmaktır. Artık günümüzde yağ alınacak bölgelere lokal anestezik ve kanamayı azaltan ilaçlı serumlar enjekte edilerek; yağların daha kolay çekilmesi sağlanabiliyor. Son dönemlerde bu yöntem ayakta yapılmaya başlandı.
Doktor Uğur Dikmen hasta ayakta bir şekilde tedavi edildiğinde yer çekimi sebebiyle sonucun daha hızlı görüldüğünü söylüyor.
Avantajları:

Bölgelerdeki yağ hücrelerinin sayısı azaltıldığı için, ileride kilo alınsa bile yağlar bu bölgelerde toplanmıyor.

Dezavantajları :

Ameliyat sonrasında derinin yeni cilde adapte olması için 2-3 hafta boyunca elastik korse giymek gerekiyor. Şişliklerin inmesi ise 7-8 hafta sürüyor.

Mezoterapi
Hem bölgesel incelme, hem de selülit tedavisinde kullanılan teknik. Bu iksir sıkışmış yağ hücrelerini hafifletirken, onları tekrar sağlam hale getiriyor. Liposuctionla karıştırılmaması gereken yer mezoterapinin cerrahi bir işlem olmamasıdır.
Avantajı:

Seanslar 10 dakika sürelidir; dolayısıyla kısa sürmesi ve hızlı sonuç alınması açısından oldukça avantajlıdır.  Enjekte edilen karışımı içerisinde vitamin, mineral ve antioksidan bulundurduğundan cilt de düzelme ve gençleşme sağlanır.
Dezavantajı:

Kişi dengesiz beslenmeye devam edip kilo almaya başlarsa yağlar yine aynı bölgede toplanmaya başlar. Bu operasyonla yağ hücresi tamamen yok olmamıştır.

Noninvaziv ultrasonografik

Ses dalgalarının cilt altı yağ dokusunda hücreleri yıkması sistemine dayanan bir teknikdir Yıkılan yağ hücreleri karaciğer ve böbrekler tarafından metabolize edilerek vücuttan dışarı atılır. Bu yöntemin eski temsilcileri kavitasyon cihazlarıdır. Son günlerin gelişmiş teknolojisi ise güçlendirilmiş odaklı ultrasonografik vücut şekillendirme cihazıdır. Bu makinalar kavitasyon cihazlarından daha yüksek enerjiyi cilt altına odaklayarak yağ hücrelerini patlatmakta ve kalıcı olarak ortadan kaldırmaktadır.

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ