Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri

Kilo Nasıl Alınır?

Kilo almak birçok insan için bir istekten öte sorun olarak görülmektedir. Yalnız bazı insanların gerek sağlık sorunları nedeniyle vermiş olduğu veya alamadığı kiloları alma isteğinin olduğunu da söylemek mümkün. Özellikle kilo alma isteğinde olan kişilerin dikkat etmesi gereken ilk nokta yemeğin öğünleridir. Her öğünün ayrı bir önemi olduğu unutulmamalı ve kilo alırken kademeli bir yöntem izlenmelidir. Aniden alınan kiloların ilerisi için ciddi sağlık problemleri doğurabileceği kesinlikle göz ardı edilmemelidir.

Kilo alırken aynı zamanda egzersiz programlarına da riayet edilmeli ve düzenli egzersiz yapılmalıdır. Yine kilo almada önemli noktalardan biri kalorilerinizden haberdar olmanızdır. Tükettiğiniz ürünlerin kalorilerinin ne kadar olduğunu yediğiniz her öğünden sonra not ederek kilo alma işinizi gözetim altında tutabilirsiniz.

Kilo alırken göz ardı edilmemesi gereken noktalardan biri de kesinlikle bir uzman denetiminde gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Her ne kadar Feridun Kunak, İkbal Gürpınar izleyicisi olsanız da işin ehli ve sizi tanıyan bir doktor sizin için daha faydalı olacaktır.

Hızlı Kilo Alma Yöntemleri Nelerdir?

Öncelikle kesinlikle doktorunuzun önermediği ve merdiven altı diyebileceğimiz yerlerde üretilen veya televizyonlar da satılan protein tozu ve gıda takviyelerini önermediğimizi bilmenizi isteriz. Daha önce de belirttiğimiz gibi doktor ve uzman önerileri sizin için hayati denebilecek öneme sahip olabilir.

Kilo aldıran besinlerin tüketilmesi gerekmektedir ve bu ürünler protein, yağ bakımından yoğun yiyecekler olmalıdır örnek verecek olursak;   fıstık ezmesi ürünleri, bitter çikolata, peynir tahin, tam buğday, avakoda, ceviz, fındık yağı, tereyağı, yumurta ve susam etkili ve sağlıklı besinlerdir.

Kilo aldıran içecekler de yiyecekler kadar önem arz etmektedirler. Bu içeceklere örnek vermek gerekirse; süt, enerji içecekleri, şekerli kahve, alkol, alkolsüz bira ve mide içerisinde şekere dönüşmesi mümkün olan her şey kilo aldırıcı bir yapıya sahiptir.

Hızlı kilo almanın etkili ve sağlıklı yöntemlerinden biri de az az ve sık sık yemek değildir uzun aralıklarla doyurucu ama etkili ürün tüketimi önemlidir. Bunlara da nişastalı ürünleri örnek verebiliriz patates gibi.

Başka bir yöntem ise sağlıklı sebzeler ve etlerden bol miktar da eskisinden fazla tüketmeniz gerektiğidir. Hormonal dengenizin sağlanmasında ve hızlı kilo almada bu yöntem önemlidir.

 

Bir Önceki Yazımız Olan Hızlı Kilo Verme Yöntemleri Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ