Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Eyeliner Çeşitleri Ve Özellikleri

Eyeliner Çeşitleri Ve Özellikleri

Eyeliner, makyajda yarattığı etki dolaysıyla olmazsa olmazlardandır. Ayrıca klasik ve modası geçmeyen bir üründür. Eyeliner olmadan sokağa çıkamayan, sadece eyeliner ile göz makyajını tamamlayan kadınlar vardır. Etkileyici bakışlara sahip olmanın en kolay yolu eyeliner sürmektir.

Zorluk sebebiyle artık pes etme noktasına, gelmiş kadınlar için düşünülmüş, işinizi kolaylaştıracak eyeliner çeşitleri tasarlandı. İşimizi kolaylaştıran harika eyeliner çeşitlerini birlikte inceleyelim.

Keçe Uçlu Eyeliner

Eyeliner sürmekte başarılı olamamış ve cesaret edemeyen kadınlar için kullanışlı ve kolaylık sağlayan bir eyeliner çeşidi. Keçe uçlu eyelinerlar aynı kalem gibi olur ve diğerlerine nazaran daha rahat sürebilirsiniz. Sürüldüğü anda kuruduğu için dağılma gibi bir riski de yok.

Dezavantajlarına bakmak gerekirse bu tür keçe uçlu eyelinerlar çok kolay kuruyabiliyor Bu yüzden saklama koşullarına dikkat etmeniz gerekmektedir.

Diğer dezavantajı ise eyelinerı farla yapılmış göz makyajını tamamlamak için kullandığınızda farın keçe uca yapışması ve zamanla bozulması. Ama eğer ki benim göz makyajım eyelinerdan ibarettir diyenlerdenseniz bu dezavantajı eleyebilirsiniz.

Keçe uçlu eyeliner önerim ise birçok kişisel bakım marketinde bulabileceğiniz Alix Avien markasına ait. Hem geç kuruyor, hem tutuşu çok kolay hem de simsiyah.

Jel Eyeliner

Bu eyeliner formu, jel yani kremsi bir yapıya sahiptir ve kesik uçlu eyeliner fırçası ile uygulanır. Ancak fırçayla sürme işi sizi korkutmasın, sandığınızdan daha kolay.

Farla yaptığınız göz makyajınızı tamamlamak için gönül rahatlığıyla jel eyelinerınızı kullanabilirsiniz. Çünkü kendisi bu aşamada hiçbir sorun çıkarmaz. Hemen sabitlenir ve oldukça kalıcıdır.

Tek kötü yanı çabuk kuruması. Sonuçta kullanırken açıp kapatıyorsunuz ve daha bitmeden kuruyabiliyor.

Likit Eyeliner

Bu da jel eyeliner kadar kalıcı. Çok ince bir eyeliner görüntüsü istediğiniz anda kullanabileceğiniz likit eyelinerlar hata kabul etmiyor.

Özellikle eyeliner işine yeni girişenlerin almaması gerektiğini düşündüğüm likit eyelinerlar aynı maskara gibi bir mekanizmaya sahip. Yani kapağı açıp fırçasını alıp uyguluyorsunuz. Fırçası genelde sert bir uca sahip oluyor ve kıvamı neredeyse su gibi olduğu için çabuk kurumuyor.

Likit eyeliner kullandığınızda onun gözünüzün üzerinde kuruması için biraz süre vermelisiniz. Çünkü çoğu kolay kurumaz.

Bir Önceki Yazımız Olan On Yaş Gençleştiren Maske Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ