Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar

Estetiksiz Gençleşmek için Altın Kurallar

Yaşlanmak hiç kimsenin önüne geçemediği doğal bir süreçtir. Bu süreci hızlandırmak veya yavaşlatmak bizlerin elindedir. Öncelikli olarak bayanların yaşlanmak ve yüz kırışması gibi iç güdüsel olarak yaşanan endişeleri vardır. Bize sunulmuş şifalı meyve veya bitki karışımlarından oluşan gençlik iksirlerini cildimizle buluşturmanın zamanı geldi. Özellikle 30 lu yaşlarda kendini belli eden hayat çizgileri, bu doğal sürecin en verimli örneğidir. Hiç çekinmeden ve kaygısızca kendisini belli eder. Cildin dostu her zaman için sudur. Buna göre yaşlanmayı geciktiren yöntemler arasında öncelikle su gelmektedir. Başlıca içeceğimiz olan suyu hayat boyu içebildiğimiz kadar içelim. Günlük su içme limitimizi mutlaka aşalım.

Yaşlanmayı Geciktirme Yolları

Harika bir gençleştirici olan maskemizi 15 günde bir mutlaka uygulayalım. 1 adet yumurta sarısı, 1 tatlı kaşığı yoğurt, 1 tatlı kaşığı bal ve 3 damla üzüm çekirdeği yağını iyice karıştıralım. Bu harika karışımı cildimize sürelim. 20 dakika bekledikten sonra yıkayalım. Bunun yanında cilt dostu olan yeşil elmayı sık sık yiyelim. Her gün ara öğünlerde tercih edilen meyvelerden biri olmalıdır. Bu doğrultuda yaşlanmayı geciktirme yolları arasında kırmızı meyveler öne çıkar. Kırmızı üzümü mevsiminde çekirdekleri ile beraber iyice çiğneyelim. Hem metabolizmayı hızlandırır, hem de mükemmel bir cilt dostudur.

Yaşlanmayı Geciktirmek için Neler Yapılır?

Fırsat buldukça salatalık suyunu cildimize sürelim. Badem yağı da cilde çok iyi geldiği için tercih edilebilir. Yaşlanmayı geciktirmek bizim elimizdedir. Güneş ışıklarına çok fazla maruz kalmayalım. Özellikle yaz aylarında yüzümüzü güneşe doğru çevirmekten sakınalım. Göz altı ve kenarı kırışıklıklarının sebebidir. Özellikle yaşlanmayı geciktirmek zihinsel ve fiziksel anlamda kendini göstermeye başlar. Bu nedenle belli bir yaştan sonra göz kenarında oluşan çizgiler can sıkıntısı yaratır. Evet, her yaşın ayrı bir güzelliği var, ve bu yaşı doyasıya hala ilk günkü tazeliğinizi korumak adına cildimizin bakımını zamanında yapalım.

Bir Önceki Yazımız Olan Ameliyatsız Çatlak Giderme Yöntemleri Nelerdir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ