Pembe.Org | Sosyal Kadın Sitesi

Estetiksiz Burun Küçültme

Estetiksiz Burun Küçültme

Burun küçültmek isteyen herkesin uygulayabileceği egzersizleri sizlerle paylaşıyoruz. Ameliyat masasına yatmadan yapılacak burun küçültme hareketleri yapmak son derece faydalı olacaktır. Düzenli olarak uygulayacağınız basit birkaç hareketle, burnunuz incelecek ve dikleşmeye başlayacak. Özellikle burun ucu kaldırmak isteyen kişiler için sunulan doğru teknik hareketler, düzenli bir uygulama sonrasında faydasını göstermeye başlayacaktır. Özellikle burunda oluşan sarkma, düşme ve yamukluk için uygulayacağınız hareketler sonrası düzelmeye başlayacaktır. Zira burun bölgesi yüzde öne çıkan bölge olmakla beraber, görünümü zarifleştiren en değerli organdır.

Burun Kaldırma Egzersizleri

Öncelikle yüzünüzü sabitleyin ve parmaklarınızla burun ucuna dokunarak baskılayın. Burun ucunu yukarı kaldırın ve birer saniye aralıklarla tutup bırakın. Diğer elinizle aynı şekilde burnunuzun arka kısmını tutup aynı şekilde sabit bekleyin. 15 saniye bu şekilde bekledikten sonra bırakın. Her gün düzenli olarak burun kaldırma hareketleri uygulayarak inceltmeye ve dikleştirmeye başlayabilirsiniz.

Burun Kaldırmak için Yapılan Masaj

Öncelikle ellerinize zeytinyağı sürün ve burun üzerine hafif dairesel hareketler çizmeye başlayın. Daha sonra sol burun deliğini baş parmağınızla tıkayıp 10 saniye bekleyin. Aynı şekilde sağ burun deliğini tıkayıp bekleyin. Daha sonra her iki burun deliğinizi de 5 saniye kapatın. Son derece faydalı olan burun kaldırma masajı her gün düzenli olarak iki defa yapılmalıdır.

Burun Zayıflatan Egzersiz

Özellikle iki kenarı şişik olan burunlar için ideal olan egzersizlerden biri olmaktadır. Kaşların yukarıda birleştiği yerden itibaren parmaklarınızı birleştirin ve kavrayın. 30 saniye boyunca aynı bölgede sabit kalın ve gün içinde 20 defa burun zayıflatan egzersiz hareketlerini uygulayın. Her gün düzenli olarak yapılacak burun dikleştirme, küçültme ve inceltme hareketleri sonrasında, zamanla istediğiniz gibi şekle girmeye başlayacaktır. Burun kaslarının düşmemesi ve şişme olmaması için, hareketler doğru ve düzenli yapmak gerekmektedir. Burun uç kısmına da aynı hareketleri uygulayıp parmaklarınızla sıkıştırabilirsiniz.

Bir Önceki Yazımız Olan Doğal Estetik Yapan Besinler Nelerdir? Başlıklı Makalemizi de Okumanızı Öneririz.

BU KONUYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ